Grote ontruiming Oostburg Eric Rotte, een levensgenieter pursang Het nieuwe leven van ohammed B Fred Teeven kijkt terug Voormalig staatssecretaris vermoedt waar de uitgelekte details die tot zijn aftreden leidden, vandaan komen. Kras Kortingsdagen ZONDAG OPEN 11 'Voor het eerst in mijn leven klopt alles' DEN HAAG. Fred Teeven is ervan overtuigd dat zijn aftreden vorig jaar is ingeluid door criminelen. Dat zegt de voormalig staatssecre taris in gesprek met deze krant. „Dit is aangereikt vanuit de mis daad, door iemand die denkt: 'het is wel mooi geweest met die Tee ven.' Wraak, dus." Teeven kwam vorig jaar in de problemen door uitgelekte details over een deal met een crimineel, die hij 15 jaar eerder als officier Teeven betreurt dat minister Opstelten de Kamer verkeerd informeerde over deal, maar verwijt hem niks. van justitie had gesloten. Die deal ging om veel meer geld dan minis ter Opstelten de Tweede Kamer had gemeld. Op 9 maart vorig jaar traden Opstelten en Teeven om die reden af. Een journalist van Nieuwsuur had de ware omvang van de deal ontdekt. „Maar hij heeft het wel aangereikt gekregen vanuit de mis daad", zegt Teeven in een uitge breide terugblik. „Ik heb daar geen enkele twijfel over. Het is ge trapt gegaan: eerst naar een halve journalist, en daarna naar een ech te. Die laatste heeft z'n werk ge daan. Ik zit tien jaar in de politiek, onderwerpen sterven op een gege ven moment uit. Maar dit wordt steeds levend gehouden." Teeven zegt een sterk vermoeden te heb ben van welke crimineel de infor matie afkomstig is. „Maar dat spreek ik niet uit. Daar word ik niet beter van. Er zijn gewoon een paar mensen die graag van me af wilden. In het werk dat ik vroeger gedaan heb, maak je vijanden." Een jaar na zijn aftreden vindt de WD'er nog altijd dat de deal met crimineel Cees H. een goede was. „Ik zou het morgen weer doen. Helemaal op dezelfde ma nier. Geen stap anders." Hij be treurt dat minister Opstelten de Kamer verkeerd informeerde over de deal, maar verwijt hem niks. „Ik heb tegen hem gezegd: Ivo, ik herinner me een hoger bedrag. Maar we hebben besloten uit te gaan van het dossier dat er toen lag. En niet van de herinneringen van de staatssecretaris. Natuurlijk, we hadden precies moeten zeggen hoe het zat. Maar het dossier was er niet. Achteraf hebben we dat niet goed gedaan. Daarom zijn we ook samen ten onder gegaan." Teeven is nu Kamerlid, met de portefeuille Defensie. OOSTBURG. Bijna vierhonderd be woners van het centrum van Oost burg moesten gisteravond hals overkop hun huis uit na de vondst van een vliegtuigbom. Die werd 's ochtends tijdens rioleringswerk aangetroffen op het Eenhoorn plantsoen. Het bleek te gaan om een vijf honderdponder uit de Tweede We reldoorlog. Vanwege de locatie, midden in het centrum, moest het explosief meteen ontmanteld worden. Bijna tweehonderd pan den werden ontruimd: alle andere inwoners van Oostburg moesten binnenblijven. Rond half tien was de bom onschadelijk gemaakt en kon iedereen weer naar huis. Interview Arie Boomsma Groene vingertjes Je bent nooit te jong om te tuinieren Tijdens de dodenherdenking zijn we allemaal twee minuten stil. Maar staat je mobieltje ook uit? Als het aan het Comité 4 en 5 mei ligt wel. Korting op alle reizen! 'Mijn val was wraak criminelen' www.pzc.nl iditie WALCHEREN ZATERDAG 30 april 2016 258e jaargang nr. 102 Los nummer 3,00 Zon en enkele bui door Peter Groenendijk pagina's 16,17,18: Interview met Fred Teeven pagina Zeeland 4: Een bom? Dat is even schrikken ZEELAND 2 3 PAGINA 12 13 A PAGINA 3 Mobiel? Even niet! Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977ocPg 3||l Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden Clmemsfymrt, SiieJLiKcM. ZoomSLom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1