Overleg over weghalen paaltjes in Sluiskil voor onkruidbestrijding Hulster boa's gaan nu ook hondenpoep te lijf Finale bandwedstrijd Steenworp in Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Ze zijn met zeven, de jonge leden van The Bright. Morgen maakt de band kans om Steenworp te winnen. Zonder verwachtin gen stapte de Zeeuws-Vlaamse band The Bright in het avontuur dat Steenworp heet. Nu maakt de jonge formatie kans op een plek op Weitjerock en studio- tijd. Gitarist en medeoprichter Max van Rijs introduceert zijn band en vertelt wat er speciaal is aan muziek maken op jonge leef tijd. Bandjeswedstrijd Steenworp is in de Zeeuws-Vlaamse muziekscè- ne een begrip. Deze jaargang zijn er vier kandidaten die strijden om de titel: singer/songwriters Jaimy Versteeg en No Sense, Creatif Mindz uit België met een gemid delde leeftijd van onder de 16 jaar en The Bright, een bluesrockfor matie bestaande uit zeven tieners. The Bright kreeg tijdens de voor rondes de meeste publieksstem- men en staat daarom morgen als vierde op de bühne van De Pit in Terneuzen. „En dat terwijl we er bijna blanco instapten", vertelt gi tarist van de band Max van Rijs (17)- De band bestaat pas sinds het voorjaar van 2015 in de huidige vorm. Van Rijs is lang zoekende geweest naar een passende forma tie maar heeft die nu gevonden. „We speelden al een tijd als kwin tet, tot Fransien en Kayleigh, twee hele goede zangeressen, erbij kwa men. Toen viel alles op zijn plaats." Niet veel later besloten ze om zich in te schrijven voor Steen worp. De bandjeswedstrijd is hét po dium om je op jonge leeftijd op muzikaal vlak te ontwikkelen. De deelnemers krijgen workshops en tips van ervaren muzikanten als Marieke Ingels van The Good, The Bad Bart en Sauro Locchi van Reptillians. Toch vindt Van Rijs dat zijn leeftijdsgenoten meer in handvorm mogen optreden. „Veel mensen spelen even samen voor een Bonte Avond, maar daarna ke ren ze weer terug naar hun kamer tje om daar alleen verder te jam men. Dat vind ik jammer." Zelf wil The Bright nummers maken die zo uit hun vaders pla- STEENWORP tenkast gevallen lijken te zijn. Al is het schrijven van nummers een spannend leerproces, volgens Van Rijs. „We hebben allemaal een ei gen kijk op muziek", zegt hij. „Ik laat me bijvoorbeeld veel inspire ren door John Mayer en Jimi Hen- drix. Maar in een zevenkoppige band heb je ook zeven persoonlijk heden en we willen iedereen een zegje geven." Over hun kansen en of ze voor de finale een speciaal trucje in huis hebben, wil Van Rijs niet veel prijsgeven. „Het niveau van al le finalisten is hoog", vindt hij. „We hebben nu steeds twee eigen nummers live gespeeld. Al zijn we sinds Steenworp druk aan het schrijven. En misschien spelen we tijdens de finale wel wat extra's", licht hij een tipje van de sluier op. De dorpsraad heeft dit aange kaart bij de gemeente Terneuzen, wat ertoe heeft geleid dat er van daag al overleg plaatsvindt. Voor zitter Jan Dane van de dorpsraad Sluiskil wil er dan ook niet veel meer over kwijt. Uit een begin deze week op Facebook geplaatst, maar inmid dels verwijderd bericht bleek dat het de dorpsraad hoog zit. De paaltjes worden weggehaald om onkruid op stoepen volgens de nieuwe milieuvriendelijke werk wijze, door het te branden, te ver wijderen. Machines moeten daar voor worden gebruikt en paaltjes die de stoepen afschermen, staan dan in de weg. De Sluiskilse dorpsraad heeft 'Er staan vaker auto's op de stoep, waardoor mensen op de straat moeten lopen' hier begrip voor, maar volgens de bewonersorganisatie is de ge meente onder meer bij het Elisa- bethhofje te voortvarend te werk gegaan. Alle paaltjes bij dat hofje, waar veel ouderen wonen, zijn verwijderd, aldus de dorpsraad, met als gevolg dat er vaker auto's op de stoep staan en mensen met een rollator gedwongen zijn over de straat te lopen. In het verwijderde Facebook- bericht riep de dorpsraad de ge meente op de paaltjes zo snel mo gelijk terug te zetten. Het overleg met de gemeente gaat daar van daag over. „Tot die tijd doe ik er het zwijgen toe", aldus dorpsraad voorzitter Dane. HULST. De Buitengewoon Opspo ringsambtenaren (boa's) van de gemeente Hulst gaan ook letten op hondenbezitters die de poep van hun dieren niet opruimen. Het takenpakket van de boa's wordt namelijk uitgebreid. De boa's gaan daardoor meer overtredingen beboeten. Ze lopen nu vooral door de gemeente om te checken of parkeerders geld in de parkeerautomaat hebben gegooid. Daarnaast pakken ze foutparkeer- ders aan. Vanaf zondag 1 mei heb ben de boa's ook meer tijd om an dere kleine overtredingen aan te pakken om het veiligheidsgevoel en woonplezier van inwoners, on dernemers en bezoekers te verbe teren. Dat is althans de wens van Hulst. De boa's gaan letten op onder meer hondenpoep, zwerfvuil, los lopende honden en fietsers die weigeren naast hun tweewieler te lopen in een voetgangersgebied. Ze werken samen met de politie en zijn eerste aanspreekpunt voor inwoners, ondernemers en toeris ten. boa's zijn actief in elke ge meentekern. De boetes die ze uitdelen, voor bijvoorbeeld het laten liggen van hondenpoep of het los laten lopen van honden, variëren van 90 tot 140 euro. VRIJDAG 29 APRIL 2016 The Bright hoopt morgen Steenworp te winnen. Dan mag de band optreden op The Road to Graauwrock, de Vestrockrally en Weitjerock. stapten er blanco in 'We door Jessy de Cooker Het doel van bandjeswedstrijd Steenworp is, volgens de organi satie, 'muzikanten van hun zol der en uit de garage te halen' en hen een podium te bieden. Deel nemers worden beoordeeld door een professionele jury. Om een plek in de finale van Steenworp te bemachtigen, moeten acts de voorrondes overleven. Die worden in elke gemeente gehouden, dit jaar was dat in Cadzand, Westdorpe en Hulst. De winnaar mag een demo opnemen in de studio en krijgt bovendien een plaats op het podium van The Road to Graauwrock (Graauw, 4 mei), Vestrockrally (Hulst, 14 mei) en Weitjerock (IJzendijke, 30 juli). De finale van Steenworp 2016 is mor gen vanaf 19.30 uur in De Pit, Terneu zen. Kaarten kosten 2 euro. door Harmen van der Werf SLUISKIL. Het weghalen van paal tjes op voetpaden om onkruid met machines te bestrijden heeft tot onrust geleid in Sluiskil. De verkeersveiligheid is volgens de dorpsraad hier en daar in het ge ding. Dorpsraad Sluiskil door Bob Maes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 84