Parkeersituatie in Sluis onhoudbaar Verslagenheid groot bij voetbalclub Zaamslag 'Een berg bier, maar nooit gedonder' Beunschepen Schapenbout 2 ZEELAND COMMENTAAR Bij de gekapseisde beunschepen is niet gecontroleerd of ze voldoende stabiel De Onderzoeksraad voor Transportveiligheid schetst een onthutsend beeld over de wereld van het zand- transport over water. Hij doet dat naar aanleiding van het kapseizen van twee beunschepen - de Rick en de Willem - vorig jaar op de Westerschelde bij Hoofdplaat. De eige naar van de Rick uit Moerdijk liet hierbij het leven. De raad deelt terecht oorvijgen uit aan zowel de zandtransport- sector als de overheid. Schippers, primair verantwoordelijk voor de veiligheid, steken niet meer geld in veiligheid dan strikt nood zakelijk is. Dat komt omdat het veelal kleine zelfstandigen zijn en de marges op het vervoer van zand klein zijn. Prikkels om meer aan veiligheid te doen ontbreken. Zo is bij de verbouwing van bei de gekapseisde beunschepen niet gecontroleerd of ze voldoende sta biel waren. Dat is ontoelaatbaar. Regels zijn er voldoende, maar worden door een terugtredende overheid niet gecontroleerd. De Inspectie Leefomgeving en Trans port laat inspecties en controle van berekeningen over aan priva te bedrijven. Daardoor is haar blik beperkt. Ook dat is ongeoor loofd. Het is wonderbaarlijk dat er niet meer ongelukken met beunschepen gebeuren. Marchanderen met veiligheid kan niet en dus moet de overheid weer het heft in eigen hand nemen. waren. Het Sluise parkeerbeleid was on langs één van de thema's tijdens een discussieavond van de gemeen teraad. Daarin werden toekomstsce nario's op het gebied van onder meer duurzaamheid, sport accommodaties en parkeren bespro ken en gekozen. De keuze van de raad zou dan B en W op het juiste spoor kunnen zetten bij hetmaken van concrete voorstellen, zo was het idee. Het parkeerprobleem in Sluis is al jaren onderwerp van gesprek. Op drukke dagen is er te weinig plek. Vrije plaatsen worden ingenomen door personeel van zaken in het cen trum, waardoor bezoekers en bewo ners geen plekje kunnen vinden en eindeloos door de woonwijken heen en weer rijden. Dat moet anders, vinden de meeste fracties. Gekeken wordt naar het aanleggen van een parking aan de Kloosterstraat, speciaal voor per soneel. Een andere optie is om aan werkgevers vergunningen te verko pen voor een plekje op een bestaan de parkeerplaats buiten het cen trum. In dat geval wordt de reke ning voor het parkeren van perso neel bij de werkgevers neergelegd, wat een aantal partijen redelijk lijkt. Personeel van winkels en horeca bezetten onvergunde parkeerplaatsen, waardoor 'zoekers' door de wijk rijden. Bij de bespreking van toekomst scenario's voor andere thema's toon den veel raadsleden zich behou dend. Het plaatsen van zonnepane len op gemeentelijke gebouwen blijkt voor veel fracties een stap te ver: dat vinden ze geen gemeentelij ke taak. En het centraliseren van voetbalaccommodaties mag de ge meente óók niet op zich nemen, vindt een meerderheid van de raad: dat moeten clubs zelf besluiten. Almanak Hilariteit alom op de achterbank van het Terneuzense gezin. Een middagje polderen bracht Lieke (8), Norah (4) en Ruben (2) dicht bij huis op plaat sen waar ze nog nooit eerder waren geweest. Poonhaven, Griete, Hoek van de Dijk, Kwakkel... Vooral de oudste van de drie lachte honderduit om die mooie plaatsnamen, haar zus je en broertje gierden vrolijk met haar mee. „Zo Lieke, je bent nu in Schapenbout", riep hun vader. „Ha- ha! Heet dat echt zo?", lachte ze. Haar broertje nam het wat serieuzer op. Hij voelde zich gepasseerd. „Ik ben ook een schattebout!" Huidinstituut Fremouw op tv Huidverzorgingsinstituut Ann Fremouw in Cadzand is zondag in beeld bij het tv-programma 'De beste deal van Nederland'. Dat wordt uitgezonden op SBS6. De opnames werden vorige week gemaakt. In het programma wordt een bedrijf belicht. Kijkers kun nen vervolgens een specia le deal, zoals een fikse kor ting, bij die bewuste zaak bemachtigen. Het program ma is gekoppeld aan de website www.bestedeal- van.nl. 'De beste deal van Neder land' is zondag te zien om t3.oo uur. Minder toeristen door terreur De gevolgen van de terreur dreiging heeft onderne mers in Brugge in de eer ste drie maanden van dit jaar 14 miljoen euro gekost. Er komen tien procent min der dagbezoekers en twin tig procent minder ver- blijfstoeristen. Vooral Fran sen en Engelsen blijven weg. Dat heeft de gemeen te Brugge becijferd. Het ge meentebestuur investeert daarom ruim zes ton in een nieuwe campagne. Die focust bewust niet op vei ligheid, maar toont een 'po sitieve boodschap'. Er wordt samenwerking ge zocht met andere steden, zodat Vlaanderen als één aantrekkelijke regio gepro moot wordt. Woningpetitie tekenen kan nog Het is nog twee dagen mo gelijk om de petitie van vier West-Zeeuws-Vlaam- se dorpsraden te tekenen tegen het toestaan van tweede woningen. Er heb ben 172 mensen getekend. De tegenhanger van WD en Nieuw Gemeentebe lang vóór een vrije woning markt is 98 keer onder steund. Die oproep kan nog twee weken gesteund worden. Beide petities zijn te vinden op www.peti- ties.nl, en dan zoeken op 'tweede woning'. ZAAMSLAG. Bij voetbalvereniging Zaamslag heerst grote verslagen heid. De club heeft dinsdag op nieuw onverwacht afscheid moe ten nemen van een speler, Anne Statujew (25) uit Zuiddorpe. W Zaamslag verloor eerder dit jaar twee leden, Bram Dekker (49) en zijn zoon Gijs (17) uit Zaamslag, die er ook voor kozen zelf uit het leven te stappen. Al les wijst erop dat de zelfgekozen dood van Anne los staat van de eerdere, noodlottige gebeurtenis sen. Speelsters van het eerste da meselftal van Zaamslag, waarin Anne keepster was, bestuursle den en andere leden van de voet balclub zijn dinsdagavond direct samengekomen in de kantine om het verdriet met elkaar te de len. Ook gisteravond is er een sa menkomst geweest om gezamen lijk het verlies te verwerken. Zoals ook na de dood van Gijs Dekker heeft W Zaamslag con tact gezocht met de gezondheids dienst GGD voor psychologische hulp. Maandag 2 mei vanaf 11.30 uur is in de Baeckermat in Westdor- pe een herdenkingsbijeenkomst voor Anne Statujew, waarna de uitvaart in besloten kring zal plaatsvinden. 'Onze doelgroep houdt van rock en boerenrock' „Het mooiste van alles? Dat je aan komt rijden en door de bomen die festivalten ten ziet staan. Dan denk ik: 'kiek, daar staat toch weer wat". Kicken gewoon." Peter Wisse (42) uit Grijps- kerke is festivalbezoeker van het eerste uur en helpt al een jaar of tien bij het op bouwen en afbreken van het terrein. „Het is een hoop werk voor één dag. Ik kom vaker op festivals, maar wat je hier beleeft, dat zie je nergens. Het is een prachtig feestje: een berg bier, maar nooit ge donder. Vroeger trad al leen Surrender op, maar nu is er voor elk wat wils. Het festival is breder ge worden, maar je ziet nog steeds mensen in overalls. Op Hrieps kan dat." door Martijn de Koning SLUIS De huidige parkeersituatie in het stadje Sluis is onhoudbaar. Met name voor werknemers van win kels en horeca in het centrum moet een andere parkeerplek wor den gezocht. Dat vindt een meer derheid van de Sluise gemeente raad. Tip? redactie@pzc.nl CADZAND BRUGGE GROEDE Kanaalweg 83 4401 PEVLAKE Tel: 0113 381662 info@pekaar.com I www.pekaar.com |3SKQQI bestratingsmaterialen bv Gebakken klinkers, natuursteen, betonklinkers, tegels, grind split, schelpen zand, tuinverlichting door Harmen van der Werf Hugo Kramer organisator Peter Wisse uit Grijpskerke. Muziekfestival Hrieps beleeft morgen de 22e editie, foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 82