Buurten bij de Boer tijdens fietstocht over eiland Tholen exclusief Feestvarken schreeuwt jubileum van de dijk Alternatief voor de Aldi is nog niet bekend Geluid Gamenetic blijft te hinderlijk verkrijgbaar BEVELANDEN en THOLEN 7 Elektronisch speeltoestel verhuist waarschijnlijk naar park De Mirakel of recreatiegebied de Hollandsche Hoeve. BORSSELE. Het is niet te missen! Het dorp en de polder Borssele be staan 400 jaar en dat is met grote letters op de zeedijk gezet. Deze actie is één van de programmaon derdelen van dit feestjaar. Maar niet alleen passanten in de polder merken iets van het feest. Ook in het dorp wordt het jubileum steeds meer zichtbaar. Zo komt er binnenkort een uitver grote schets van het Plein rond 1840 van Laurentius op de muziek tent en op de Zeedijk wordt nog een herdenkingszuil geplaatst om het Dijkproject compleet te ma ken. Een in het oog springend pro ject is de Berg van Troje. Rond de ze heuvel aan de rand van het dorp is een wandelpad gemaakt en de verdwenen voorburcht van het vroegere kasteel bij de berg wordt geaccentueerd. De officiële viering van de ver jaardag is op 10 mei en daarna wordt gedurende het hele jaar aan gehaakt bij bestaande festivitei ten. GOES. De Gamenetic op de Vlas markt in Goes krijgt een andere plek. De elektronische spelletjes zuil maakte te veel kabaal en de gemeente komt ondernemers en omwonenden nu tegemoet door hem weg te halen. Aanpassing van het geluid biedt te weinig soelaas, zegt wet houder Derk Alssema. „Het ge luid van de spelletjes kon wel worden uitgezet, maar de aan moedigingen tussendoor niet. Dat blijft hinderlijk, hoewel het een stuk zachter is gezet." Daar om krijgt het apparaat snel een andere plek, volgens Alssema in park De Mirakel aan de Oranje- weg of in de Hollandsche Hoeve. „Het moet tot lust zijn, niet tot last", aldus Alssema. De Gamene tic is een interactief apparaat waarbij de gebruiker zelf stroom moeten opwekken om te kunnen spelen. Tot nu toe is hij nog niet veel gebruikt, want omwonen den hadden er een plastic zak overheen getrokken. De gemeen te zal in overleg met de onderne mers en omwonenden aan de Vlasmarkt kijken naar een even tueel alternatief speeltoestel. Wel is het de bedoeling dat (ook) nog een schaakspel op het pleintje komt. Edelsmid Mare de Regt, die zijn winkel aan de Vlasmarkt heeft, reageerde gisteren ver heugd op het bericht dat de zuil een andere stek krijgt. Hij heeft inmiddels al knikkerputjes aange legd als alternatief. Als het aan hem ligt, blijft de Vlasmarkt dy namisch en geschikt voor multi functioneel gebruik. „Zodra je hier objecten neerzet, bepalen die het beeld", verwijst De Regt onder meer naar de kunstbak die in het verleden eveneens tot veel discussie heeft geleid. „Die stond er ook ineens, waardoor je met de ruimte niks meer kunt doen. Hou het open." Een hinkelspelle tje is wat De Regt betreft een be ter idee. „En haal de auto's er af." WISSENKERKE. Een concrete invul ling voor het voormalige Aldi-ter- rein in Wissenkerke is er nog niet, maar daar wordt volgens wethou der Adrie van der Maas hard aan gewerkt. Ontwikkelaar Blijvend Goed be kijkt wat de opties zijn voor het braakliggende terrein aan de Voorstraat. Of de komst van een Lidl tot de mogelijkheden be hoort, durfde de wethouder gister avond niet te zeggen. Ruim 800 inwoners van Noord-Beveland hebben in een pe titie aangegeven dat zij die dis counter graag naar hun eiland zien komen nu de Aldi het laat af weten. De raadsleden prezen het burgerinitiatief, maar net als de initiatiefneemster waren ook zij geschrokken van de negatieve reac ties op de petitie. De vraag rees of het nodig is om die reacties een podium te geven op de website van de gemeente. Dat is een fietstocht over twintig kilometer die bezoekers langs vijf agrarische bedrijven leidt. Bij heel slecht weer wordt er een au totocht van gemaakt. „Het is de bedoeling dat de tocht een jaar lijks terugkerende happening wordt, steeds in een ander deel van de gemeente Tholen", zegt regiocoördinator Sandra Dekker van de stichting Tholen Beter Be kend. Deze stichting ondersteunt de fietstocht die wordt georgani seerd door de ZLTO. De tocht wordt dit jaar verre den in de omgeving van Sint-An- naland, Scherpenisse en Sint- Maartensdijk. Fietsers kunnen een kijkje nemen bij een akker bouwbedrijf, een fruitteler, een melkveehouderij en een aardap pelboer. Overal is iets te zien of 'Het is de bedoeling dat het een jaarlijks terugkerende happening wordt' te beleven. Ook de Zaadteelt Stu dieclub Eiland Tholen presen teert zichzelf. Bij de veiling in Sint-Annaland kunnen deelne mers zelfs iets kopen door mee te doen aan een veiling. Tholen timmert al een paar jaar flink aan de weg als het gaat om toerisme. Een paar eerdere successen zijn de streekproduc tenveilingen in Sint-Annaland en de Week van de Streek. Met het binnenhalen van ri viercruises, en daarmee honder den toeristen, hoopt de gemeen te binnenkort weer een flinke slag te slaan. voor €99, Industry wok 0 30 cm II VRIJDAG 29 APRIL 2016 Marius Vrijlandt (links) en Pieter Hazelager van Stichting Borssele 400 jaar met achter hen de zeedijk, foto Mechteld Jansen 'Lawaaizuil' Vlasmarkt krijgt toch andere plek door Luc Oggel door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK. Tholen is weer een toeristisch evenement rijker. Op Tweede Pinksterdag (16 mei) vindt voor de eerste keer Buurten bij de Boer plaats. Sandra Dekker Stichting Tholen Beter Bekend www.zltotholen.nl NU van MADE IN BELGIUM Wok van 5-PlyMaterial® met een Silvinox® afwerking en gegoten stalen greep. Goes Den Hertog Lange Vorststraat 27 www.denhertogservies.nl V- SÏW; -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79