Word bezorger! Krabbendijke Junioren Driedaagse hoopt op Mobach als eerste Zeeuwse winnaar Clubs bundelen krachten en brengen team met veertien A-junioren op de been 16 ZEELAND Zeeuwse atleten leggen de lat zondag hoog bij hun gezamenlijke debuut. „Een plek in de finale is een reëel doel." Watervliet, 3 min. Kerkpolder Werk met voldoende beweging? GOES. Elk weekend kwamen ze el kaar tegen bij weer een wedstrijd. Altijd in een ander shirt. Altijd als concurrenten. Zondag zijn ze voor het eerste te bewonderen in het zelfde (zwarte) shirt en zijn ze juist afhankelijk van eikaars presta ties om het beoogde doel, een plek in de landelijke finale van de atletiekcompetitie, te behalen. 'Een aantal verenigingen kon helemaal geen eigen team meer maken' Voor het eerst doet er zondag een team onder de vlag van Vere niging Zeeland Atletiek (VZA) mee aan de landelijke competitie. Een team van veertien A-junio- ren, bestaande uit jongens, is daar verantwoordelijk voor. Later in mei doen ook een Zeeuws jon gens B-team en een vrouwen mas- terteam mee aan de landelijke competitie. Voorheen was een der gelijke 'Zeeuwse selectie' nooit mogelijk. In samenspraak met de atletiekunie zijn die regels aange past. De wens bij de Zeeuwse vereni gingen was extra groot geworden. Vooral omdat de spoeling (bij de A-junioren) dun was. „Bij de jong ste categorieën lukt het meestal nog wel om een team te vormen, maar hoe ouder je wordt hoe moeilijker dat is", legt Pelle Gel derblom uit. „Een aantal vereni gingen kon helemaal geen eigen team meer maken. Op deze ma- nier kunnen we ook meer concur rentie bieden aan de rest van Ne derland." Dat is ook precies waar de VZA op hoopt; een kwaliteits- sprong bij de Zeeuwse atletiek. Op de atletiekbaan in Goes kwam de Zeeuwse formatie zater dag voor het eerst als team bij el kaar. Daar kreeg de ploeg wed strijdshirts en trainingspakken uit gereikt en werd er met specialisa tietrainers een programma afge werkt. „We hebben daar als ploeg een goede dag gedraaid", zegt Nor- ma van der Sijs, begeleidster van het team. „Nee, ik ben geen trai ner", benadrukt ze. „De jongens trainen bij hun club. Ik begeleid ze bij de wedstrijden met het team en ben verantwoordelijk voor de organisatorische kant." Het traject met Van der Sijs werd anderhalve maand geleden in gang gezet. Ze bracht een ploeg met negen atleten van AV'56, drie van Delta Sport, één van Dynami ca en één van Gonzalez Running, op de been. „Een sterk en geva rieerd team, dat op elk onderdeel dubbel vertegenwoordigd is", stelt ze. De jongens kennen elkaar al goed. Sommigen van school, maar vooral van de vele wedstrijden waarin ze het tegen elkaar hebben opgenomen. „Het is hier toch een klein wereldje", merkt Wouter Verstraate op. De atleet van Gonza lez is van mening dat elk teamlid dicht tegen de Nederlandse top aan zit. „En als je zo'n collectief bij elkaar brengt, moet je zeker een hoger niveau kunnen halen." De landelijke competitie be staat uit twee voorrondes. De bes te twaalf teams mogen naar de lan delijke finale in september. Gel derblom: „Een plek in die finale is een reëel doel." Verstraate: „En in de finale is natuurlijk alles moge lijk." Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl De Junioren Driedaagse is volgende maand (20 tot en met 22 mei) aan zijn 35e editie toe. In al die jaren stonden veel toekom stige wereldtoppers aan het ver trek. Renners als John Degen- kolb, Tom Boonen, Bradley Wig gins, Thor Hushovd en Davide Rebellin legden in Zeeuws-Vlaan- deren de basis voor een glansrij ke wielercarrière. Als het aan de organisatie ligt, komen daar nog een hoop illustere namen bij. Het voortbestaan van de wed strijd is immers verzekerd. „We hebben voor de komende drie edities SPIE als naamsponsor aan ons evenement weten te verbin den", legt Honoré Pieters na mens de organisatie uit op de persvoorstelling van de wed strijd. „Dat is in deze tijd zeker niet vanzelfsprekend. Sterker nog, bij verschillende wielerevenement zie je juist hoofdsponsors afha ken. Het is dus een teken dat we op goede weg zijn." Voor de komende jubileumedi tie is het parkoers van de Junio ren Driedaagse wat gewijzigd. „Voorheen lag de finish van de etappe in Axel op de Westsingel. Dat was weliswaar een mooie fi- nishlocatie, maar de Westsingel ligt eigenljk buiten het centrum. We starten daarom dit jaar op markt van Axel en de finish ligt aan de Kanaalkade." Na de eerste drie etappes trekt de wedstrijd traditiegetrouw over de grens naar België voor de afsluitende heuveletappe. „Voor het derde jaar op rij gaan we naar Velzeke. Voorheen gingen we naar Strijpen voor de slotetappe, maar in Velzeke kunnen we on der meer de Valkenberg, de Leb- erg en de Paddenstraat aan doen. Dat parkoers is ons zo goed beval- 'We zaten met een luxeprobleem. We moesten dertig ploegen teleurstellen' len dat we de slotetappe daar blij ven organiseren." De toeschouwers gaan ook dit jaar in Axel weer een internatio naal gezelschap aan het werk zien. „We hebben ruim twintig buitenlandse ploegen aan het ver trek staan. Er komen teams uit Italië, Frankrijk, Polen, Denemar ken, Noorwegen en ga zo maar verder." De Belgische inbreng is daar entegen miniem, maar daar is een logische verklaring voor. „He laas valt de Junioren Driedaagse dit jaar samen met verschillende provinciale kampioenschappen in België. De Belgische renners zijn daar verplicht om te starten, waardoor enkel renners uit het Belgische Limburg kunnen mee doen." Toch kan het nodige spektakel verwacht worden. „We kregen voor dit jaar maar liefst 65 aan meldingen. We zaten daardoor met een luxeprobleem. We moes ten maar liefst dertig ploegen te leurstellen. Dat is natuurlijk al tijd moeilijk, maar tegelijkertijd zorgt dat voor een ijzersterk deel nemersveld. De toeschouwers kunnen dus vuurwerk verwach ten." Jarno Mobach zal namens APT SPIE-Douterloigne aan de start verschijnen. De zeventienjarige renner uit Philippine schreef be gin dit seizoen al Zepperen-Zep- peren op zijn naam en won als kers op de taart de junioreneditie van Parijs-Roubaix. „Het zou na tuurlijk geweldig zijn als Jarno Mobach ook de Junioren Drie daagse kan winnen", beaamt Pie ters. „We hebben nog nooit een Zeeuwse winnaar gehad. Mocht dat juist in de jubileumeditie ge beuren, dan zou dat voor onze or ganisatie natuurlijk fantastisch zijn." Impuls voor Zeeuwse atletiek door Arwin Willemsen Pelle Gelderblom atleet De Zeeuws A-junioren die vere nigd zijn onder VZA. Staand, van links naar rechts: Jurriaan Berger, Nout van den Bos, Evan de Schrijver, Lars Dirkzwager, Pelle Gelderblom, Jordi Bot, Franklin van Anrooy. Ge hurkt, van links naar rechts: Marnick Los, Bart Balkenende, Jasper Hei koop, Jorick de Vries, Wouter Ver- straate. Op de foto ontbreken Finn de Leng en Daan van Liere. foto Huib Boogert Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een 4-wekelijkse vergoeding van ca. 200,-; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 18 jaar, legitimatie verplicht. door Job de Feijter Honoré Pieters organisator

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72