Onderzoek naar imago van eiland Verslagenheid groot bij voetbalclub Zaamslag 'Een berg bier, maar nooit gedonder' Beunschepen Schapenbout 2 ZEELAND COMMENTAAR Bij de gekapseisde beunschepen is niet gecontroleerd of ze voldoende stabiel De Onderzoeksraad voor Transportveiligheid schetst een onthutsend beeld over de wereld van het zand- transport over water. Hij doet dat naar aanleiding van het kapseizen van twee beunschepen - de Rick en de Willem - vorig jaar op de Westerschelde bij Hoofdplaat. De eige naar van de Rick uit Moerdijk liet hierbij het leven. De raad deelt terecht oorvijgen uit aan zowel de zandtransport- sector als de overheid. Schippers, primair verantwoordelijk voor de veiligheid, steken niet meer geld in veiligheid dan strikt nood zakelijk is. Dat komt omdat het veelal kleine zelfstandigen zijn en de marges op het vervoer van zand klein zijn. Prikkels om meer aan veiligheid te doen ontbreken. Zo is bij de verbouwing van bei de gekapseisde beunschepen niet gecontroleerd of ze voldoende sta biel waren. Dat is ontoelaatbaar. Regels zijn er voldoende, maar worden door een terugtredende overheid niet gecontroleerd. De Inspectie Leefomgeving en Trans port laat inspecties en controle van berekeningen over aan priva te bedrijven. Daardoor is haar blik beperkt. Ook dat is ongeoor loofd. Het is wonderbaarlijk dat er niet meer ongelukken met beunschepen gebeuren. Marchanderen met veiligheid kan niet en dus moet de overheid weer het heft in eigen hand nemen. waren. Schouwen-Duiveland heeft als streven in 2040 alom bekend te staan als veelzijdig vakantie-ei- land dat toonaangevend is in wa ter. Right Marktonderzoek onder zoekt de komende maanden hoe het met dat imago van Schouwen- Duiveland op dit moment is ge steld. Dat doet het bureau door persoonlijk bij enkele honderden gasten een enquête af te nemen. Daarnaast wordt een online onder zoek gedaan in Nederland en een deel van Duitsland en België. Op grond van het resultaat kan de fo cus in eilandmarketing eventueel worden bijgesteld. De gemeente werkt hard aan het 'lokken' van gasten maar ook aan nieuwe inwoners en innova tieve ondernemers. Maandag be gint - vorig jaar is daar al voorzich tig mee begonnen - een online- marketingcampagne die gasten moet verleiden Schouwen-Duive land te bezoeken. Medio mei komt daar woonpromotie bij, ver telt communicatiemedewerker Toon Wandel. Klikken belangstel lenden de promotiebanners aan dan komen ze terecht op de (bin nenkort vernieuwde) website van de campagne 'ik heb een band met Schouwen-Duiveland' (ikhe- beenband.nl). Volgend jaar zet de gemeente opnieuw een stap. „Dan gaan we ons ook richten op het trekken van innovatieve onderne mers." De gemeente is actiefin de weer om gasten, inwoners en ondernemers te verleiden naar Schouwen-Duiveland te komen. Bij het komende imago-onder- zoek onder gasten, dat in 2018 wordt herhaald, werken de ge meenten Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee samen. Beide zijn, vanuit de gedachte van ei landmarketing, benieuwd naar de zelfde zaken en kunnen door sa menwerking kosten besparen. Almanak Hilariteit alom op de achterbank van het Terneuzense gezin. Een middagje polderen bracht Lieke (8), Norah (4) en Ruben (2) dicht bij huis op plaat sen waar ze nog nooit eerder waren geweest. Poonhaven, Griete, Hoek van de Dijk, Kwakkel... Vooral de oudste van de drie lachte honderduit om die mooie plaatsnamen, haar zus je en broertje gierden vrolijk met haar mee. „Zo Lieke, je bent nu in Schapenbout", riep hun vader. „Ha- ha! Heet dat echt zo?", lachte ze. Haar broertje nam het wat serieuzer op. Hij voelde zich gepasseerd. „Ik ben ook een schattebout!" Volkszangdienst Hervormde Kerk In de Hervormde Kerk van Serooskerke wordt zondag een volkszangdienst gehou den. Liefhebbers kunnen vanaf 19.00 uur aanschui ven bij predikant Van Bel- zen, die sinds maart dit jaar is verbonden aan de Hervormde Kerk van Serooskerke. De dienst wordt muzikaal begeleid door het interker kelijk kerkkoor Haamstede onder leiding van dirigent Wim Kaashoek uit Lewe- dorp. Het kerkorgel zal be speeld worden door Annet van der Linde uit Nisse. Volkszangdiensten zijn een traditie in Serooskerke. Première van puberfilm nadert De film Renesse gaat 7 juli in première en zal vanaf die datum te zien zijn in Nederlandse en Belgische bioscopen. De film, waar voor opnamen afgelopen najaar plaatsvonden in Por tugal, gaat over vier vrien den die op strandvakantie gaan met als missie een meisje te versieren. „Eén grote zon-, zee- en sekspa- rade die anderhalf uur lang alle fatsoensgrenzen com pleet negeert", zoals regis seur Willem Gerritsen zijn film eerder omschreef. Hij vergelijkt zijn komedie met American Pie. Gerritsen legde zich tot dusver toe op het maken van commercials. Ridders in Orde Oranje Nassau Landbouwbestuurder Peter de Koeijer (foto) uit Brouwershaven en gemeen tearchivaris Huib Uil uit Zierikzee zijn onderschei den als ridder in de Orde van Oranje Nassau. Woens dag meldde de PZC abusie velijk dat zij lid in de Orde van Oranje Nassau zijn ge worden. Op Schouwen- Duiveland speldde burge meester Rabelink dinsdag bij vijftien inwoners de ver sierselen op: dertien als lid en twee als ridder. Het be treft negen mannen en zes vrouwen, onder wie twee echtparen. ZAAMSLAG. Bij voetbalvereniging Zaamslag heerst grote verslagen heid. De club heeft dinsdag op nieuw onverwacht afscheid moe ten nemen van een speler, Anne Statujew (25) uit Zuiddorpe. W Zaamslag verloor eerder dit jaar twee leden, Bram Dekker (49) en zijn zoon Gijs (17) uit Zaamslag, die er ook voor kozen zelf uit het leven te stappen. Al les wijst erop dat de zelfgekozen dood van Anne los staat van de eerdere, noodlottige gebeurtenis sen. Speelsters van het eerste da meselftal van Zaamslag, waarin Anne keepster was, bestuursle den en andere leden van de voet balclub zijn dinsdagavond direct samengekomen in de kantine om het verdriet met elkaar te de len. Ook gisteravond is er een sa menkomst geweest om gezamen lijk het verlies te verwerken. Zoals ook na de dood van Gijs Dekker heeft VV Zaamslag con tact gezocht met de gezondheids dienst GGD voor psychologische hulp. Maandag 2 mei vanaf 11.30 uur is in de Baeckermat in Westdor- pe een herdenkingsbijeenkomst voor Anne Statujew, waarna de uitvaart in besloten kring zal plaatsvinden. „Het mooiste van alles? Dat je aan komt rijden en door de bomen die festivalten ten ziet staan. Dan denk ik: 'kiek, daar staat toch weer wat". Kicken gewoon." Peter Wisse (42) uit Grijps- kerke is festivalbezoeker van het eerste uur en helpt al een jaar of tien bij het op bouwen en afbreken van het terrein. „Het is een hoop werk voor één dag. Ik kom vaker op festivals, maar wat je hier beleeft, dat zie je nergens. Het is een prachtig feestje: een berg bier, maar nooit ge donder. Vroeger trad al leen Surrender op, maar nu is er voor elk wat wils. Het festival is breder ge worden, maar je ziet nog steeds mensen in overalls. Op Hrieps kan dat." 'Onze doelgroep houdt van rock en boerenrock' 'mP.1 door Esme Soesman ZIERIKZEE. Is Schouwen-Duiveland vooral een cultuureiland, een fiets- eiland of een eiland waar van alles en nog wat op het gebied van wa ter valt te beleven? De gemeente Schouwen-Duiveland laat het ima go van het eiland onderzoeken. Tip? redactie@pzc.nl SEROOSKERKE RENESSE ZIERIKZEE Kanaalweg 83 4401 PEVLAKE Tel: 0113 381662 info@pekaar.com www.pekaar.com peiiadr bestratingsmaterialen bv Gebakken klinkers, natuursteen, betonklinkers, tegels, grind split, schelpen zand, tuinverlichting door Harmen van der Werf Muziekfestival Hrieps beleeft morgen de 22e editie, foto's Ruben Oreel Peter Wisse uit Grijpskerke. Hugo Kramer organisator

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66