Politieman met een midlife crisis TELEVISIE Wallander Rieky Gervais komt met een nieuwe comedy: 'Special Correspondents'. Samen met Erie liana speelt hij een radioduo dat vanuit een zolderkamer in New York verslag doet van een oorlog in Ecuador, ^tekst grieteke meerman Tegenwoordig lijken alle komedies op elkaar. Heel veilig. Niemand neemt nog risico's 'We noemen Nick ook wel Nickipedia omdat hij zo veel feitjes weet' Niet te missen op 29 april 2016 „Het oorspronkelijke idee heb ik van een Franse film over twee idioten die verslag moeten doen van een oor log, maar in een slechte bui hun vliegtickets en paspoorten weg gooien. Ik bedacht: het is radio, dus ze kunnen het gewoon faken. Dus bouwen ze een studio, doen ze alsof ze in Ecuador zijn. Ze worden hel den en raken verstrikt in hun leu gens." „Ja, maar de serie gaat uiteindelijk over roem. Over de dingen die mensen tegenwoordig doen om be roemd te worden. Er bestaat geen verschil meer tussen beroemd en berucht. Sommige mensen staan liever bekend als een totale idioot dan dat ze helemaal niet bekend zijn. Vera Farmiga, mijn vrouw in de film, speelt de personificatie van wat er mis is met onze maatschap pij. Zij vindt dat ze het verdient om beroemd te zijn en denkt dat roem het antwoord is op alles." „Ja, best ouderwets. We keren terug naar duo's als Bob Bing, Laurel Hardy, Barbara Stanwyck en Fred MacMurray, naar de kome die van de jaren veertig. Waar zie je dat nog? Tegenwoordig zijn de meeste komedies bedoeld voor de grote massa. Daardoor lijken ze al lemaal op elkaar. Heel veilig, want dan weet het bioscooppubliek wat te verwachten. Niemand neemt nog risico's." „Dit medium betekent misschien wel de terugkeer van de auteur. Want voor Netflix kun je de film maken die je oorsponkelijk wilde brengen, zonder te hoeven concur reren in de bioscoop, dus zonder hem commercieel te hoeven maken. En met 75 miljoen abon nees is the sky the limit wat betreft het aantal mensen dat je kunt be reiken. Het is mondiaal, het is rechtstreeks, het is geweldig." „Als kunstenaar wil je dat zoveel mogelijk mensen zien wat je ge maakt hebt, maar wel zonder com promissen te hoeven sluiten. Netflix is echt een acteursmedium. Want het is zo leuk om je geen zor gen te hoeven maken over wat je wel of niet mag zeggen. Waarom zou je iets niet mogen zeggen? Wie zegt dat? We zijn volwassenen, we mogen zeggen wat we willen." B AUTO'S Op reis door India Kurt Wallander is het geesteskind van de Zweedse schrijver Hen- ning Mankell, die vorig jaar op 67-jarige leeftijd overleed aan longkanker. Mankell schreef het grootste deel van de vele thrillers over de norse de tective in de jaren negen tig. In 2007 verscheen het eerste seizoen van de tv- serie. Daarin leren we Wallander, gespeeld door Krister Henriksson, ken nen als een gescheiden man met een midlife-cri- sis. Hij heeft een onge zonde levensstijl, een licht ontvlambaar karak- teren en een moeizame relatie met zijn dochter. Daarnaast 'lijdt' hij onder negatieve maatschappe lijke ontwikkelingen zoals REPORTAGE Rugbyteam overleeft in wildernis FILM VAN DE DAG Aandacht voor pupil racisme, geweld en cor ruptie. Het oplossen van misdaden blijft bij Wal lander nauw verbonden met hoe hij in elkaar zit. De Britse serie, met in de hoofdrol Kenneth Bra- nagh, zag in 2008 het daglicht. vrijdag29 april 2016 VANDAAG KIJKEN KIin+ +o «r» 9Q tni-il ODIG Twee radiomakers die een oorlogsverslag faken. Hoe kom je erop? Is dit een aanklacht tegen de journalistiek en de media? Vormen jij en Eric Bana een komisch duo? Brengt Netflix daar volgens jou verandering in? Eric Bana (I.) en Ricky Gervais in hun nieuwe comedy 'Special Correspondents', foto netflix 44 Er mag worden gevloekt? Special Correspondents is vanaf vandaag te zien op Netflix. procent van de Nederlanders is Hindoestaan. De Hokjesman, NPO 2, 21.05 uur. Het Top Gear-team gaat op pad van Bombay naar het Himalaya-gebergte. Ze reizen met een Rolls- Royce Silver Shadow, een Jaguar XJS en een Mini Cooper door India. Top Gear, Veronica, 22.30 uur. Wallander, een van de beste Scandinavische series, bracht een ander succes voort: een Engelstalige reeks over de politieman. Wie is die Wallander? Linda Hakeboom reist de de wereld over voor BNN. Dit keer is ze op de plek waar het vliegtuig van een Uruguayaans rugbyteam neerstortte. De sporters moesten er maanden overleven in de vrieskou. —7 Staying Alive, NPO 3, 20.30 uur. Wallander, Fox, 22.00 uur. Kenneth Branagh in de rol van Kurt Wallender. FOTO KRO Bokstrainer Frankie Dunn houdt mensen graag op afstand. Voor zijn getalenteerde pupil Maggie Fitzgerald maakt hij een uitzondering. Want Maggie heeft iemand nodig die in haar gelooft. Million Dollar Baby, Canvas, 21.05 uur. Simon Keizer, Zullen We Een Spelletje Doen?, SBS 6, 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61