a 4 I IINNENM Ze zijn er nog, buiten de gebaande paden van de grote ketens: echte speciaalzaken van ondernemers die niet uitgepraat raken over bun bedrijf. Zo ook familie De Nooijer van J. de Nooijer Woning en meubelstoffering in Arnemuiden. tekst valeska nastaly Robot als handig hulpje in hotel Handig: dicht bij je moeder wonen Braadpannen met een kroon Straatmeubilair van oesterzwam Het meubelvak is zwaar werk. Je bent altijd aan het sjouwen, met rollen tapijt op je schouders de trap op rv; WIE WAT WAAR WEBSITE ard en vooral netjes werken, dat kun je wel het motto noemen van het familiebedrijf De Nooijer in Arnemui den. Jan (63) begon 17 jaar geleden vanuit een tuinhuis in de tuin met het stofferen van meubels en wo ningen. Inmiddels zit de zaak, een winkel met daarboven een atelier, al zestien jaar in de Langstraat in Arnemuiden. Selfmade Echtgenote Willy (62) en dochter Angie (39) werken van begin af aan mee in de winkel. Angie staat al klaar als opvolger. Zij heeft de ver koop en administratie onder haar hoede. Haar zus Linda springt twee ochtenden in de week bij. En broer Raymond, die in de binnenvaart werkt, helpt zijn vader Jan met stofferen als het druk is. In de mo dern en kleurrijk ingerichte winkel is een variatie aan stoffen voor ta pijt en gordijnen uitgestald, maar ook zonwering, laminaat en meube len. Jan de Nooijer is een selfmade man. „Ik was 16 jaar toen ik begon met werken. Ik heb mijn middel bare school niet afgemaakt. Ik ben erin gerold." Het is zwaar werk: „Je bent altijd aan het sjouwen. Met rollen tapijt op je schouders de trap op." Jan deed ervaring op met meubels stofferen bij scheepsstoffeerderij Vermeulen in Middelburg. „Dat trok me wel." Toen hij het vak, na bij verschillende bedrijven te heb ben gewerkt, voldoende onder de knie had, begon hij voor zichzelf. De zaak is veelzijdiger dan een nietsvermoedende voorbijganger van buitenaf kan zien. „We kunnen een hele woning inrichten", zegt Jan trots. Hij houdt van zijn vak. „Het knapt altijd op." Zijn hart ligt bij meubels stofferen. Van een oude stoel maakt hij weer een pronkstuk. Maar ook als mensen een andere kleur stof over hun bank willen, kan Jan daarvoor zorgen. En matrassen voor bedden maakt hij zelf. „Het is belangrijk dat een matras een goed interieur heeft." Hij geeft ook interieuradvies en kan daarna vaak zelf aan de slag. „Het wordt altijd mooier in een kamer als je gordijnen ophangt of tapijt legt." Bijzonder noemt dochter Angie de keren dat ze klanten van verder weg kregen. „Zoals een klant in Frankrijk, die buitenzonwering bij ons bestelde. En we hebben gordij nen geleverd aan een klant in En geland, die in eigen land nergens de gordijnen kon vinden die hij wilde. Rotterdammers die hier op vakantie waren, lieten bij ons hun bank stofferen. We krijgen ook veel vertrouwen van klanten. Mensen uit Burgh-Haamstede zagen een dure bank in een boek en bestelden die bij ons, puur omdat ze ons op ons woord vertrouwden." Service koesteren De Nooijers dan ook. Jan: „Zeker op zo'n klein dorp als dit moetje zorgen datje klachten oplost. Ook al heeft de klant onge lijk, we proberen hem altijd tege moet te komen." Hightech u u\w/ Oppas keuken Onderzoek vrijdag 29 april 2016 Jan de Nooijer (midden) zorgt voor het handwerk, terwijl echtgenote Wiliy (links) en dochter Angie de winkel runnen, fotüvaleskanastaly mi KNAPPEN DE BOEL ALU JD OF Jan en Willy de Nooijer en dochter Angie Schrijver- de Nooijer J. de Nooijer Woning en meubel stoffering Langstraat 79, Arne muiden jande nooijer vof.nl H 44 -^The Manor Am sterdam en Hamps hire Hotel-Savoy Rotterdam hebben een hotelrobot in dienst genomen. Robot Hugo wordt onder andere ingezet als conciërge en receptiemedewerker. Hugo spreekt negentien talen, beschikt over twee camera's en software voor ge zichtsherkenning om gasten tot zes maanden lang te herinneren. De 57 centi meter grote robot begroet bezoekers in het hotel en kan een aantal taken van het receptiepersoneel uitvoeren, zoals het overhandigen van sleutelkaarten. Hugo kan ook kinderen vermaken in de lobby. -^duizend huisdieren leven in armoede, hun baasjes zijn zelf aange wezen op de voedsel- bank. Inmiddels bestaan er ook dierenvoedsel- banken in Nederland. Mensen met thuiswonende kinderen wonen dichter bij hun moeder dan mensen zonder kinderen. Vooral alleen staande ouders hebben hun moeder vaak in de buurt wonen. Dat meldt CBS. 58 procent van de alleenstaande ouders tussen 25 en 40 jaar wonen binnen 5 kilometer van hun moeder. Bij paren met thuiswonende kinderen is dat met 51 procent iets minder. (Groot)ouders bie den vaak praktische hulp, bijvoorbeeld als oppas. Alleenstaanden en paren zon der kinderen wonen vaker op meer dan 50 kilometer van hun moeder. BK pan nen komt ter ere van haar 165ste verjaardag een limited edition van de gietijzeren braadpan. Van deze Royal Collection zijn 165 exempla ren gemaakt. De kroon op de dek sel is een verwijzing naar het Nederlandse koningshuis, net als de oranje kleur. Straatmeubilair kan voortaan ook ge maakt worden van een mengsel van oes terzwammen en zaagsel. Dat hebben onderzoekers van de University of British Columbia uitgevonden, zo meldt de web site duurzaambedrijfsleven.nl. Het mengsel zou ook prima fungeren als isolatiemateriaal voor gebouwen of als bouwstenen.Volgens de wetenschappers is het een stuk milieuvriendelijker oester zwammen te gebruiken omdat dan geen kunststof, in het geval van isolatie, ge bruikt hoeft te worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56