Studenten even opzij voor verplaatsing van Scheldekraan Gewapende militairen rond kerncentrale zijn niet nodig Foutje op borden bij Zeelandbrug Vrijspraak 'zakkenrolster' 4 ZEELAND Lentelezingen 2016 UCK O— FZC VLISSINGEN. De Scheldekraan in Vlissingen is gis termiddag ontdaan van zijn giek. Die ligt nu op zeecontainers naast de Machinefabriek. Eerst zou de giek in de Machinefabriek worden opge slagen, maar dat kan niet omdat daar evenemen ten zijn gepland. Vier studentenwoningen wer den gisteren voor de veiligheid de hele dag ont ruimd en een deel van de parkeerplaats was afge zet. Vandaag moeten de vijftien studenten uit de vleugel van het wooncomplex om 08.30 uur weg zijn, beaamt bewoonster Joëlla de Groot. De mast van de Scheldekraan moet nog naar een tij delijke fundering bij de Oude Verbandkamer. Er was door het korte tijdsbestek geen opvang gere geld, beaamt wethouder John de Jonge. Die is er vandaag wel, belooft hij. De informatie vanuit de gemeente komt tot nu toe laat, vindt De Groot. Via een groepsapp houden de vijftien be woners contact met hun conciërge. „Maar we we ten steeds niet hoe lang we ons huis niet in kun nen." foto Lex de Meester De ministers Melanie Schultz van Infrastructuur en Ard van der Steur van Veiligheid schrijven dat in een brief aan de Tweede Ka mer. Die wilde graag weten hoe goed nucleaire installaties zijn be veiligd. Concreet kunnen de mi nisters daar niets over zeggen, juist vanwege de veiligheid. In Nederland is het algemeen dreigingsniveau 'substantieel', wat betekent dat de kans op een terroristische aanslag reëel is. De kans op een aanslag tegen een kerncentrale staat niet op gelijke voet met het algemene dreigings niveau, schrijven de bewindslie den. Niettemin kunnen terroris ten dreigen met of oproepen tot aanslagen op kerncentrales. Het huidige dreigingsbeeld geeft vol gens de ministers geen aanleiding om extra maatregelen te nemen. Volgens hen zijn er goede af spraken gemaakt om snel effectief opererende gewapende militaire in te schakelen. Als die nodig zijn om nucleaire installaties te be schermen, dan wordt daartoe on middellijk besloten, verzekeren de Als gewapende troepen nodig zijn, wordt daartoe onmiddellijk besloten. ministers. De beveiliging van de zes Nederlandse nucleaire inrich tingen is, in eerste instantie, geba seerd op internationale afspraken en beveiligingsrichtlijnen, zoals die van het Internationaal Atoom energie Agentschap (IAEA). Ook al zijn het aanbevelingen, Neder land heeft die in de eigen wetten en regels verwerkt. De internatio nale afspraken maken de kans op diefstal van nucleair materiaal of nucleaire informatie/kennis, en de kans op een radioactieve emis sie, als gevolg van een terroris tische aanval, zeer gering, schrij ven Schultz en Van der Steur. Eerder riep de PVV in Provin ciale Staten het provinciebestuur op actie te ondernemen om de kerncentrale beter te beveiligen. Gedeputeerde Staten antwoorden dat zij niet gaan over de beveili ging. Wel stellen ze vast dat de be veiliging 'verhoogde aandacht heeft'. Rond de kerncentrale, maar ook havens, drink- en elektri citeitsvoorzieningen zijn zichtba re en onzichtbare veiligheidsmaat regelen genomen, aldus GS. MIDDELBURG. De 25-jarige Bre dase V. G. tegen wie twee we ken geleden voor zakkenrollen en pinnen met gestolen pinpas sen één jaar cel waarvan drie maanden voorwaardelijk was geëist, is gisteren door de recht bank vrijgesproken. Het verzoek van de officier van justitie om G. voor 18.143 euro te 'plukken' werd daarom ook afgewezen. De vrouw werd verdacht van vijf keer zakken rollen, vier keer pinnen en één keer zou ze hebben geprobeerd om met een gestolen pas te pin nen. Dat gebeurde allemaal in maart van 2013 in Goes en de Randstad. De pinpas verkreeg de vrouw via de bekende truc: bij de kassa van een super markt kijken hoe voornamelijk oudere mensen hun boodschap pen met de pas afrekenden, kij ken wat de code was en vervol gens de pinpas rollen. En dan snel pinnen. Dat G. inderdaad degene was die verantwoordelijk was voor de zakkenrollerij en het pinnen achtte de rechtbank niet bewezen. 112-nieuws Man met mes aangehouden De politie heeft woensdag avond een 41-jarige man aangehouden die zich ver velend gedroeg op een ter ras op de Grote Markt in Goes. De man had een mes bij zich. Getuigen meldden de politie rond 23.50 uur dat er een vervelende man op het terras zat. Agenten hielden de man aan en fouilleerden hem, waarbij er een mes uit zijn jas viel. De man bleek erg dronken en werd opgeslo ten in een politiecel in To- rentijd in Middelburg. Hij zou worden verhoord als hij zijn roes had uitgesla pen. Man vernielt auto van ex De politie heeft woensdag avond in Middelburg een 20-jarige man uit Breda aangehouden, omdat hij met een stok vernielingen had aangericht aan de auto van een ex-vriendin. De politie kreeg rond 20.15 uur de melding dat de au to, die geparkeerd stond in de Hooge Meestraat in Mid delburg, werd vernield. De eigenares was bij buren naar binnen gevlucht, om dat ze bang was dat haar ex-partner haar ook iets zou aandoen. Agenten ar resteerden de man en slo ten hem op in een politie cel in Torentijd. Pepperspray bij aanhouding De politie heeft woens dagnacht twee 17-jarige jon gens, uit Middelburg en Serooskerke (W), aange houden omdat ze zich niet konden identificeren. Toen de jongens zich verzetten tegen de arrestatie, zette een van de agenten pepper spray in. De arrestatie volg de na een opstootje, rond 01.00 uur, op de Markt in Middelburg. De jongens werden even later door agenten aangesproken in de Zusterstraat, maar wei gerden een ID-bewijs te to nen. Daarop werden ze aan gehouden en naar Toren- tijd gebracht. ZIERIKZEE. De matrixborden bij de Zeelandbrug hebben de afgelo pen dagen gezorgd voor verwar ring bij passanten. Woensdag waarschuwden de borden voor gladheid die er niet was en giste ren meldden ze werkzaamheden die er niet waren. Toch is de gladheidsmelding volgens de provincie heel bewust aangezet. Dat gebeurde op advies van de politie, nadat in de nacht van dinsdag op woensdag een on geluk plaatsvond op de brug. „Het was toen wel degelijk glad en dus zijn de borden uit voor zorg aangezet", zegt een woord voerster. De melding over werk zaamheden was het gevolg van een storing. Een verkeerscentrale in Rhoon bedient de matrixbor den en heeft de waarschuwing zo snel mogelijk verwijderd. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG. Het is nu niet nodig om gewapende militairen rond de kern centrale in Borssele te zetten. Het dreigingsbeeld geeft daar geen aan leiding toe. Bovendien is de stan daardbeveiliging streng genoeg. Maar als gewapende troepen nodig zijn, dan staan ze er heel snel. GOES MIDDELBURG MIDDELBURG I I mei: Prof. dr. Maarten G. Kleinhans Het tij gekeerd: het spel van water en zand in de Nederlandse delta 25 mei: Prof. dr. Frans B. M. de Waal Zijn we slim genoeg om te weten hoe slim dieren zijn? Locatie Stadhuis aan de Markt. Aanvang 19.00 uur, gratis. Aanmelden via infodesk@ucr.nl of 01 18 655 500. University College Roosevelt en Universiteit Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36