Werkstraf voor beledigende tweet Verslagenheid groot bij voetbalclub Zaamslag 'Een berg bier, maar nooit gedonder' Beunschepen Schapenbout 2 ZEELAND COMMENTAAR Bij de gekapseisde beunschepen is niet gecontroleerd of ze voldoende stabiel De Onderzoeksraad voor Transportveiligheid schetst een onthutsend beeld over de wereld van het zand- transport over water. Hij doet dat naar aanleiding van het kapseizen van twee beunschepen - de Rick en de Willem - vorig jaar op de Westerschelde bij Hoofdplaat. De eige naar van de Rick uit Moerdijk liet hierbij het leven. De raad deelt terecht oorvijgen uit aan zowel de zandtransport- sector als de overheid. Schippers, primair verantwoordelijk voor de veiligheid, steken niet meer geld in veiligheid dan strikt nood zakelijk is. Dat komt omdat het veelal kleine zelfstandigen zijn en de marges op het vervoer van zand klein zijn. Prikkels om meer aan veiligheid te doen ontbreken. Zo is bij de verbouwing van bei de gekapseisde beunschepen niet gecontroleerd of ze voldoende sta biel waren. Dat is ontoelaatbaar. Regels zijn er voldoende, maar worden door een terugtredende overheid niet gecontroleerd. De Inspectie Leefomgeving en Trans port laat inspecties en controle van berekeningen over aan priva te bedrijven. Daardoor is haar blik beperkt. Ook dat is ongeoor loofd. Het is wonderbaarlijk dat er niet meer ongelukken met beunschepen gebeuren. Marchanderen met veiligheid kan niet en dus moet de overheid weer het heft in eigen hand nemen. waren. De rechter verweet de Vlissinger dat hij de 'grenzen van het beta melijke' had overschreden met het geven van een 'respectloze' reactie via sociale media. De ver dachte gaf toe dat hij de tweet 'weloverwogen' had geplaatst. Hij reageerde op het vluchtelingenbe leid van de gemeente Vlissingen. Wethouder Stroosnijder opperde eerder dat het asielzoekerspro bleem zo opgelost is als iedereen een vluchteling in huis neemt. Die uitspraak wekte verdachtes woede toen hij las dat een vluchte ling die door iemand in huis was gehaald een kind van zeven had vermoord. De Vlissinger voegde er aan toe dat hij zijn uitlating als vrijheid van meningsuiting ziet en alleen een politiek meningsver schil met de wethouder heeft. „Als ik hem de volgende keer te genkom, geef ik hem een hand en wens hem een fijne dag." De raadsman van de Vlissinger eiste vrijspraak en ontslag van rechtsvervolging. Zijn cliënt had zich misschien 'afkeurenswaardig en onfatsoenlijk' uitgelaten, maar was daarmee nog niet strafbaar. De wethouder was als 'openbaar persoon' niet beledigd, maar al leen uitgedaagd om in discussie te gaan, stelde de raadsman. 'Het is respectloos om met een belediging te reageren op het moeilijke vluchtelingenbeleid' Maar de politierechter oordeel de dat belediging niet de manier is om een reactie uit te lokken. Vanwege de financiële situatie van de verdachte zag hij af van een boete, maar ook van het voor waardelijk deel van de door de of ficier van justitie geëiste taakstraf. De Vlissinger moet binnen twee weken beslissen of hij in be roep gaat. Wethouder Stroosnij der is op vakantie en voelde nog niet de behoefte te reageren. Almanak Hilariteit alom op de achterbank van het Terneuzense gezin. Een middagje polderen bracht Lieke (8), Norah (4) en Ruben (2) dicht bij huis op plaat sen waar ze nog nooit eerder waren geweest. Poonhaven, Griete, Hoek van de Dijk, Kwakkel... Vooral de oudste van de drie lachte honderduit om die mooie plaatsnamen, haar zus je en broertje gierden vrolijk met haar mee. „Zo Lieke, je bent nu in Schapenbout", riep hun vader. „Ha- ha! Heet dat echt zo?", lachte ze. Haar broertje nam het wat serieuzer op. Hij voelde zich gepasseerd. „Ik ben ook een schattebout!" Nominaties voor Naereboutprijs De voordracht is openge steld voor de Frans Naere boutprijs, de onderschei ding van de gemeente Vlis singen voor vrijwilligers werk. Die wordt op 7 de cember uitgereikt. Het hul deblijk gaat naar bijzonde re vrijwilligers en vrijwilli gersorganisaties. De Vrij williger van het Jaar krijgt een speld en oorkonde, de Vereniging van het Jaar een wisselbeker. De Aan moedigingsprijs voor ver nieuwende inzet gaat ge paard met een budget van 250 euro. De inschrijving duurt tot 7 september via vrijwilligerspunt@vlissing en.nl. Aanleg kunstgras bij Stormvogels De aanleg van twee kunst grasvelden voor korfbalver eniging Stormvogels in Westkapelle ging gisteroch tend officieel van start. Sportwethouder Chris Maas ging daarvoor met een spa aan de slag in een drainagegeul. De vereni ging draagt zelf vijftien procent bij aan de kosten. Deels via voorbereidend werk zoals ontwerpteke ning maken en deels via een crowdfundingsactie. Voor 25 euro kan een stuk je kunstgrasveld gekocht worden. De velden zijn naar verwachting begin juni klaar. Scholen mogen er voor de gymlessen ook gebruik van maken. Veere steunt Schildersweek De Schildersweek in Dom burg krijgt een subsidie van 10.000 euro van de ge meente Veere. De provin cie draagt 5.000 euro bij in het kader van de 'regio-ar rangementen'. De organisa tie, Stichting Art Perfor mance, moest overigens wel de 2.500 euro terugbeta len die de gemeente vorig jaar aan de kunstweek mee betaalde omdat de Schil dersweek in 2015 in sterk af geslankte vorm werd ge houden. De kunstweek be gint vandaag en duurt tot en met zaterdag 7 mei. ZAAMSLAG. Bij voetbalvereniging Zaamslag heerst grote verslagen heid. De club heeft dinsdag op nieuw onverwacht afscheid moe ten nemen van een speler, Anne Statujew (25) uit Zuiddorpe. W Zaamslag verloor eerder dit jaar twee leden, Bram Dekker (49) en zijn zoon Gijs (17) uit Zaamslag, die er ook voor kozen zelf uit het leven te stappen. Al les wijst erop dat de zelfgekozen dood van Anne los staat van de eerdere, noodlottige gebeurtenis sen. Speelsters van het eerste da meselftal van Zaamslag, waarin Anne keepster was, bestuursle den en andere leden van de voet balclub zijn dinsdagavond direct samengekomen in de kantine om het verdriet met elkaar te de len. Ook gisteravond is er een sa menkomst geweest om gezamen lijk het verlies te verwerken. Zoals ook na de dood van Gijs Dekker heeft VV Zaamslag con tact gezocht met de gezondheids dienst GGD voor psychologische hulp. Maandag 2 mei vanaf 11.30 uur is in de Baeckermat in Westdor- pe een herdenkingsbijeenkomst voor Anne Statujew, waarna de uitvaart in besloten kring zal plaatsvinden. „Het mooiste van alles? Dat je aan komt rijden en door de bomen die festivalten ten ziet staan. Dan denk ik: 'kiek, daar staat toch weer wat". Kicken gewoon." Peter Wisse (42) uit Grijps- kerke is festivalbezoeker van het eerste uur en helpt al een jaar of tien bij het op bouwen en afbreken van het terrein. „Het is een hoop werk voor één dag. Ik kom vaker op festivals, maar wat je hier beleeft, dat zie je nergens. Het is een prachtig feestje: een berg bier, maar nooit ge donder. Vroeger trad al leen Surrender op, maar nu is er voor elk wat wils. Het festival is breder ge worden, maar je ziet nog steeds mensen in overalls. Op Hrieps kan dat." door René Hoonhorst MIDDELBURG De 37-jarige Vlissin- ger die wethouder Sem Stroosnij- der begin dit jaar in een tweet voor NSB'er uitmaakte, is gisteren door de politierechter in Middel burg veroordeeld tot veertig uur werkstraf. J. Groen politierechter Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN WESTKAPELLE DOMBURG Kanaalweg 83 4401 PEVLAKE Tel: 0113 381662 info@pekaar.com www.pekaar.com |3SKQQI bestratingsmaterialen bv Gebakken klinkers, natuursteen, betonklinkers, tegels, grind split, schelpen zand, tuinverlichting door Harmen van der Werf Muziekfestival Hrieps beleeft morgen de 22e editie, foto's Ruben Oreel Peter Wisse uit Grijpskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34