TO@S Schipper cokeboot blijft in voorarrest Antwerpen wil snel inzet van waterbussen Vrijspraak na maken blootfóto's jongetje Operatie Terra Incognita 4 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Last minute naar Turkije is ongepast. Uw Mening paul kusters Storing in Vlaketunnel HZ en WVO werken samen Manege is 'droestvrij' column Maan Leo Hagel. Windstoten van 80 kilometer per uur. Een gevoels temperatuur van rond het vriespunt door een barre poollucht uit Spits bergen. Onmiskenbaar: de vierde etappe van Operatie Terra Incogni ta is niets minder dan een poolex peditie. En dat terwijl ik station Kapelle-Biezelinge aandoe op een ronduit feestelijke dag: Konings dag. De Oranjevereniging van Kapelle heeft kosten nog moeite gespaard Lopend langs de festiviteiten vraag ik me af wat Annie M.G. Smidt hiervan had gevonden. om er een mooie dag van te ma ken. Ik loop door een straat waar alle deuren zijn versierd met ro zetten, die bij nadere inspectie vervaardigd blijken te zijn van flarden oranje vuilniszakken. Op het kerkplein zijn niet minder dan vijf giganteske opblaascon- structies verrezen, die onvader landse namen als Sweeper en Warrior Zone dragen. Op laatstge noemde staan plaatjes van solda ten in vol ornaat. Het is onduide lijk wat de bedoeling is van deze attractie. Om de paar meter zijn speakers bevestigd aan lantaarnpalen waar Hollandse hits uit komen ge waaid. Daarnaast heeft elke op- blaasattractie ook nog eens zijn ei gen geluidssysteem en zijn eigen muziek. Op de achtergrond hoor je dan nog de soundcheck van shantykoor De Kreunende Sluis deuren, die volgens hun tourbus helemaal uit Alphen aan den Rijn zijn gekomen. De koorzangers moeten hun strot duidelijk nog wat opwarmen. Lopend langs de festiviteiten vraag ik me af wat Annie M.G. Schmidt hiervan had gevonden. Haar geboortehuis is verworden tot meubelzaak en haar werk wordt in de wijk aan de andere kant van het spoor schaamteloos uitgebuit; de straten heten er Mi- noes en Krullevaar. Erg ver kom ik Biezelinge niet in: het eerste wat je ziet is een begraafplaats, waar de grauwe zerken even stram en braaf in het gelid staan als de huizen langs de weg. Ik maak rechtsomkeert, voortgedre ven door glaciale wind. Ik heb genoten van Koningsdag. toosenhenk.nl O NEbERLAN&ERS NIET BESCHERMD BIJ KERNRAMP BEL6IE De Vlaketunnel in de A58 is gistermiddag urenlang afgesloten geweest vanwe ge een storing in de soft ware. Omdat daardoor de veiligheid niet gewaar borgd kon worden, werd de tunnel om 13.15 uur in zijn geheel afgesloten. Dat leidde tot files op zowel de A58 als de omleidingsroute via de N289 (Oude Rijks weg). Twee uur later was de storing verholpen, om 16.00 uur kon het verkeer weer van de Vlaketunnel gebruik maken. De HZ in Vlissingen en WVO Zorg gaan de komen de drie jaar samenwerken. Ze tekenden daarvoor giste ren een overeenkomst. Stu denten en onderzoekers van de hogeschool doen sa men met medewerkers van de zorgorganisatie praktijkgericht onderzoek om oplossingen te beden ken voor problemen. Het praktijkonderzoek zal met name plaatsvinden in het nieuwe verpleeghuis van WVO Zorg in het Schelde- kwartier in Vlissingen. Manege Hippo d'Or bij Nieuwvliet-Bad gaat ko mende week weer hele maal open. Eind maart werd daar de besmettelijke paardenziekte droest vast gesteld, waardoor veertig dieren in quaraintaine moesten. De manege kon daarom de hele maand slechts beperkte diensten leveren. Medio april waren alle dieren beter, en inmid dels hebben dierenartsen de manege 'droestvrij' ver klaard. Mensen V V. zit sinds 15 januari in voorar rest. De rechtbank in Rotterdam wees gisteren zijn verzoek af om thuis de rechtszaak over betrok kenheid bij een grote cocaïne smokkel met een sportvisboot te mogen afwachten. Het belang van het onderzoek weegt vol gens de rechter zwaarder dan zijn persoonlijke belang, V. was schipper van de Zee land, die op 14 januari in een vlie gende storm onbestuurbaar was geworden. De schipper en drie andere opvarenden moesten in het donker door de KNRM met hulp van de Belgische marine worden gered. De volgende dag spoelde de boot aan op het strand bij Cadzand-Bad. Douane en politie vonden aan boord co caïne. 1035 kilo netto, goed voor een straatwaarde van 25 tot 30 miljoen euro, aldus de officier van justitie tijdens de eerste pro-forma zitting in deze zaak. „Duizend kilo is zelfs voor Rot terdamse begrippen een enorme hoeveelheid", zei de rechter. De 24-jarige V., die nooit eerder met justitie in aanraking was ge weest, ontkent iets van de smok kel geweten te hebben. Eind juni volgt een tweede pro-forma zaak. Dan moeten alle vier de op varenden van de Zeeland voorko men. Het onderzoek in deze zaak, die van Justitie de code naam Pomroy heeft gekregen, is Justitie heeft Suriname en de VS om hulp gevraagd bij het onderzoek naar de smokkel van 1035 kilo cocaïne. nog in volle gang. Elf mensen uit Zeeland, Brabant en Groningen zijn inmiddels aangehouden. Er zijn rechtshulpverzoeken gedaan aan de autoriteiten in de VS en Suriname. De drugs zijn volgens Justitie met de sleepboot Marian V. van Suriname naar Nederland vervoerd. Op volle zee werden de pakketten overgeladen op de Zeeland, is de lezing van Justitie. Bovendien is het een goed alter natief op het moment dat er in grijpende infrastructurele wer ken in en om de stad worden uit gevoerd. En die komen er al snel aan. Havenschepen Marc Van Peel liet maanden geleden een proefballonnetje op over de in zet van duurzame waterbussen. „Het concept heeft in andere ste den zijn waarde bewezen. In een stad als Antwerpen, de tweede grootste haven van Europa, moe ten we een dergelijk initiatief met succes kunnen lanceren en uitbouwen." Het Havenbedrijf toetst de plannen momenteel aan de op zet in andere havengebieden en speurt ook naar mogelijke exploi tanten. De waterbus moet een duur zaam alternatief vervoermiddel voor met name havenwerkne mers worden, die op die manier snel en efficiënt naar hun werk kunnen. Ook toeristen en recre anten kunnen er gebruik van ma ken. Er was een celstraf gelijk aan het voorarrest van 44 dagen en een taakstraf van 120 uur geëist. S., die destijds in Kruiningen woon de, had in 2012 van een toen ne genjarig jongetje foto's gemaakt terwijl het knaapje - weliswaar met zijn onderbroekje aan - on der de douche stond. Na het foto graferen spoelde hij het geheugen schijfje door het toilet. De verkla ring van S. was dat hij met het kind had gespeeld en het jongetje had in zijn broek geplast. Daarom had S. hem onder de douche ge zet en daar foto's van gemaakt. Dat hij de gemaakte foto's had vernietigd was volgens hem om dat hij vond dat hij genoeg had aan 'goede herinneringen aan het kind'. Het maken van de foto's kwam boven water, toen de jon gen op zijn tablet porno zat te kij ken en hij door zijn moeder tot de orde werd geroepen. Toen het rondging dat er een meisje bij was betrokken en dat S. dat meis je lastig zou hebben gevallen, werd S. mishandeld en kreeg hij het 'verzoek' om maar te verhui zen. In haar vonnis stelt de recht bank dat zij - omdat er geen fo to's zijn - niet heeft kunnen vast stellen of het inderdaad om kin derporno ging en dat het dossier onvoldoende aanknopingspunten biedt om vast te stellen dat de fo to's bedoeld waren om bij S. sek suele prikkels op te wekken. 140 reacties KRUININGEN VLISSINGEN NIEUWVLIET-BAD GOES Leerlingen Calvijn College winnen internationale prijs Matthijs Bolier uit 's Graven polder en Rick Dekker uit Middelburg, vwo-leerlingen van het Calvijn College in Goes, wonnen dinsdag de eerste prijs voor internatio nale teams tijdens het Young Scientists Contest 'Unge Forskere' in Kopenha gen. De jongens kregen de prijs uitgereikt door prins Joachim van Denemarken en de Deense minister van Onderwijs. door Theo Giele ROTTERDAM. Hij zwaaide nog even naar zijn familie, maar toen moest de 24-jarige P.V. uit Wol- phaartsdijk toch echt weer terug naar het Huis van Bewaring. door Wout Bareman ANTWERPEN. Vanaf volgend jaar gaan er in het Antwerpse haven gebied waterbussen varen. Het Havenbedrijf Antwerpen is volop bezig met de voorbereidingen. De verbindingen over water moeten de Waaslandtunnel en Kennedy- tunnel ontlasten. door Ad Roos MIDDELBURG. De rechtbank in Middelburg heeft donderdag de 38-jarige P. W. S. uit Leidschen- dam, die ervan werd verdacht kin derporno te hebben vervaardigd, daarvan vrijgesproken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2