Zakarin moet ritzege in Romandië inleveren Dekker al volop in training, tot verbazing van professor Tuitert weg bij iSkate 20 SPORT Huntelaar krijgt verbod op penalty's Na Australië (tiende), Bahrein (zesde) en China (achtste) hoopt Max Verstappen ook in Rusland in de punten te rijden. Klaas-Jan Huntelaar mag bij Schalke 04 geen straf schoppen meer nemen. De Oranje-international faal de afgelopen zaterdag te gen Bayer Leverkusen (2-3) vanaf elf meter en heeft nu vijf van zijn laatste zeven penalty's gemist. „Zijn ge middelde is intussen waar schijnlijk zoals onze mate riaalman zou schieten", al dus trainer André Breiten- reiter. Volgens de Duitse krant Bild wil Schalke aan het einde van het seizoen afscheid nemen van Hun telaar. De spits heeft nog een contract voor één jaar. Mark Tuitert gaat na een klein jaar weer weg bij schaatsorganisatie iSkate. De oud-schaatser was daar werkzaam als commercieel directeur. „Het was een in teressant en leerzaam jaar. Ik wil echter tijd vrijma ken voor andere initiatie ven die ik ontplooi", zei Tuitert gisteren. iSkate werd in 2010 opgericht om schaatsers ondersteuning te bieden tijdens hun loop baan. Onlangs zijn contrac ten afgesloten met sponso ren Plantina en Continu. MORGINS. Ilnur Zakarin (foto) was al geïnterviewd als winnaar van de derde etappe in de Ronde van Romandië toen hij enkele mi nuten later alsnog door de jury werd teruggezet naar plek twee. De sprint van de Russische wielrenner van Team Katjoesja, waarin hij Nairo Quin- tana lichtjes de pas af sneed was onreglemen tair, zo was het oordeel. De Colombiaan van Movi- star was op ruim 6 kilometer voor de streep de eerste die op de slotklim naar Morgins wegsprong uit de groep met favorieten. Za karin, titelverdediger in Zwitser land, sloot zich al snel bij hem aan. De twee hadden op de streep bijna een halve minuut voor sprong op de achtervolgers, met daarbij Ion Izagirre (Movistar) die zijn gele leiderstrui moest afge ven aan ploeggenoot Quintana. Tour-winnaar Chris Froome fi nishte op ruim zeventien minu ten. Hij kreeg op de voorlaatste klim een lekke band en hoewel zijn achterstand in eerste in stantie te overbruggen leek, wist hij de aanslui ting met de favorieten niet meer te maken. Beste Nederlander was Bauke Mollema (Trek) met een elfde plek in de rituitslag. Hij staat negen de in het klassement op 40 se conden. Tom Dumoulin (Giant-Al- pecin), voor de start nog tweede op zes tellen van de gele trui, fi nishte een kleine minuut na Quin tana en Zakarin en staat nu der tiende in de rangschikking. Van daag volgt een tijdrit over 15 kilo meter in Sion. Met acht zwemtrainingen, zes landtrainingen en één krachtses sie draait de vlinderslagspecialis te deze week een bijna volledig programma. „Het gaat echt heel goed", laat een opgetogen Dekker weten. „Ik voel me iedere dag sterker worden." De wereld van Dekker stortte in februari in toen er bij haar baarmoederhalskanker was ge constateerd. Van het ene op het andere moment draaide haar le ven niet meer om zwemmen en de Olympische Spelen, maar om overleven. Half maart onderging ze een ingrijpende operatie, waar na ze nog tien dagen in onzeker heid verkeerde over de uitslag. De opluchting was groot toen 'Ik ga met sprongen vooruit, maar of ik de EK in Londen ga halen weet ik nog niet' bleek dat alle kwaadaardige cel len waren verdwenen. „Mentaal gezien heeft het een grote impact gehad. Af en toe denk ik wel: goh, ik heb veel geluk gehad. Het is echt niet vanzelfsprekend dat je van kanker geneest. Maar ik kijk nu vooral vooruit. Ik wil zo snel mogelijk weer op topniveau meedoen." Van haar behandelend arts in het ziekenhuis mocht Dekker na drie weken voorzichtig de zwem- training hervatten. „Normaal ge sproken staat er zes weken voor, maar mijn professor was erg on der de indruk van mijn herstel. Hij heeft dit ook nog nooit mee gemaakt." Inmiddels is de in Assen gebo ren zwemster vier weken in trai ning. „Ik ga met sprongen voor uit, al ben nog wel wat sneller moe." Ze weet nog niet of ze van af 16 mei van de partij is op de EK in Londen. „Dat beslissen we pas enkele dagen voor vertrek", zegt Dekker, die al geplaatst is de Olympische Spelen. „Ik moet wel echt goed kunnen racen." Toch is er versterking binnenge haald: de ervaren John Booth, oud-teambaas van het Manor- team, zit per direct als consul tant bij Toro Rosso. „De Formule 1 wordt steeds ingewikkelder", licht teambaas Franz Tost de komst van Booth toe. „Aan al leen een snelle auto en talentvol le coureurs heb je niet meer ge noeg", onderstreept Tost het be lang van zijn komst, die Toro Rosso qua strategie en operatio neel sterker moet maken. Gezien de kleine onderlinge verschillen in het groepje waarin Toro Rosso zit, van de subtop tot de middenmoot, benadrukte Ver stappen dat eerder ook al. Als de felbevochten strijd om punten in Sotsji van vorig jaar een indica tie is, wordt het komend week einde helemaal zaak geen steken te laten vallen op het volgens de Limburger lastige circuit. „Maar het eerste waar ik bij Sotsji aan denk is toch de goede kwalificatie van toen, op de ne gende plek", vertelt hij. „Zo'n startplaats betekent dat je gelijk op koers ligt voor punten", kijkt hij hoopvol vooruit naar de kwa lificatie en race. SOTSJI. Drie races, drie keer in de punten. Dat is in de Formule 1 van 2016 vooralsnog de balans voor Max Verstappen, die er dit weekeinde in Rusland vier keer op rij van wil maken. De Toro Rosso-coureur hield één punt over aan de seizoensopener in Australië, waar er meer in had ge zeten, maar scoorde daarna dik boven verwachting met een zes de plek in Bahrein. De Grand Prix van China leverde na een spannende inhaalrace de achtste plek op, wat zijn seizoenstotaal al op dertien heeft gebracht. Re den voor Verstappen (18) om met vertrouwen naar Sotsji te ko men voor de Grand Prix in de straten van het in 2014 gebruikte Olympisch dorp. „Na de sterke race in China hoop ik voor Sotsji op wederom een goed resultaat", toont hij zich strijdlustig. Vorig jaar nam Verstappen één puntje mee uit Rusland. Een cadeautje, gekregen nadat de nummer tien Fernando Alonso een tijdstraf kreeg, zodat de als elfde gefinishte Verstappen door schoof de toptien in. Daarvoor diende hij ook al een inhaalslag te maken nadat hij slachtoffer was van een startbotsing en naar de laatste plek terugviel. Net als twee weken terug in China was het vorig jaar in Rus land een kwestie van doorbijten. Verstappen verstaat het kunstje van kalm blijven maar gelijk doortastend inhalen zodra de kans er is. „Want als je achter mensen blijft zitten, schiet het niet op." Net zo belangrijk is het juist uitvoeren van de strategie. Zeker komend weekeinde in Rus land kan ook dat een belangrijke factor zijn, omdat het circuit niet bijzonder veeleisend is voor de banden en er met drie beschikba re bandentypen veel strategische variatie mogelijk is. Verstappens team Toro Rosso speelde in China qua strategie goed in op de safety car, maar maakte in Au stralië een verkeerde beslissing door de Nederlander geen nieu we banden te geven toen de race werd stilgelegd na de megacrash van Alonso. Volgens Verstappen heeft het team daarvan - en van de opvolgende miscommunica tie tussen hemzelf en de men sen aan de pitmuur - geleerd. 'Aan alleen een snelle auto en talentvolle coureurs heb je tegenwoordig niet meer genoeg in de Formule 1' Hoop én versterking voor Verstappen VOETBAL Klaas-Jan Huntelaar foto AFP SCHAATSEN door Daan Hakkenberg door Natasja Weber AMSTERDAM De professor van het ziekenhuis waar Inge Dekker (30) onder behandeling is, staat er versteld van. Zeven weken nadat de topzwemster een vijf uur du rende buikoperatie onderging, is ze alweer volop in training. Inge Dekker zwemster door Daan de Geus Dit seizoen behaalde Max Verstappen al dertien punten, Komen daar in Sotsji nieuwe punten bij? foto Getty Franz Tost teambaas Toro Rosso

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20