Vogelbuurt schrikt van vele onthoofde vogels 1.226 Zorgreus Intermetzo staat op omvallen £tos 14 NIEUWS Kernwapens 'nationale frustratie' Proef met maatwerk in onderwijs Journalisten Tlirkse cel in De Hoge Raad laat vandaag weten of 783 aanklachten uit 2009 opnieuw moeten worden bekeken. "Eczeem middel wereldwijd succes dankzij bouwvakker" Grahams skincare Minister Bert Koenders (Buitenlandse Zaken) be treurt het dat hij geen openheid van zaken kan ge ven over de aanwezigheid van (Amerikaanse) tacti sche kernwapens in ons land. Het is een „nationale frustratie" dat er niet over gesproken kan worden, zei hij gisteren in de Tweede Kamer. Koenders heeft het onderwerp de afgelopen maanden dertien keer be sproken met onder meer de Amerikanen en de NA VO. „De reactie van de Amerikanen was niet hoop gevend." Zij voelen niet voor zo'n discussie in tij den van oplopende span ningen met de Russen. Scholieren op bijvoorbeeld een havo moeten gemakke lijker een bepaald vak op vwo-niveau kunnen doen. En een kind op de mavo, moet er een op havo-ni veau kunnen volgen. Staats secretaris van Onderwijs Sander Dekker wil op tien tot twintig scholen een proef doen met dit onder wijs op maat. Hij is erop ge brand dat scholieren hun mogelijkheden zo goed mo gelijk benutten en wil dat een leerling bijvoorbeeld zijn of haar talenknobbel kan uitbuiten. Omdat on derwijs echter om leerlin gen gaat, valt een verplich ting volgens het ministerie te overwegen. Twee Uirkse journalisten zijn gisteren door een rechtbank in Istanbul tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. Ze lieten vo rig jaar een controversiële cover van het Franse blad Charlie Hebdo boven hun columns afdrukken. Op de cover stond een karikatuur van de profeet Moham med. Ceyda Karan en Hik- met Cetinkaya, columnis ten van de krant Cumhu- riyet, werden veroordeeld voor het „beledigen van re ligieuze waarden". Niemand past in de schoenen van Mandela, maar zijn opvolger Zu ma maakt het wel erg bont. Toch wil de Zuid-Afrikaanse lei der van geen wijken weten. De kritieken zijn dodelijk. Volgens Ahmed Kathadra (86), ANC-strij- der van het eerste uur, stort Ja cob Zuma zijn land in een onge kende vertrouwenscrisis. Bis schop Desmond Tutu meent dat Zuma de erfenis van Nelson Mandela 'verkwanselt'. Dichter Breyten Breytenbach is het felst: „Zuma is een plunderaar, een corrupte misdadiger die het ANC en Zuid-Afrika kapot maakt." Hun advies: treedt on middellijk af, maak plaats voor een ander. Dat betoogden ook de men sen die Freedom Day, woensdag 27 april, aangrepen om tegen hun president te demonstreren met teksten als: 'Zuma moet weg', 'Zuma is een schande voor de mensheid', 'Zuma, je tijd is op'. Afgehandeld Zuma's blazoen is vol smetten. Liefs 783 aanklachten liepen te gen hem, maar die zijn keurig voor zijn beëdiging in 2009 'afge handeld'. Justitie trok ze alle maal in. Op verzoek van de oppo sitie heeft de Hoge Raad daar nu nogmaals naar gekeken. Vandaag neemt de raad zijn besluit. Dan wordt bekend of er alsnog iets met die beschuldigingen wordt gedaan. In 2005 werd Zuma al vrijge sproken van verkrachting van de dochter van een vriend. Dat staat los van de andere 783 aan klachten. Dat zijn beschuldigin gen van vriendjespolitiek, zelf verrijking en fraude met gemeen schapsgeld. Zelfs het misbruik van een paar honderd miljoen aan gemeenschapsgeld - voor een zwembad, een stal en een theater in zijn toch al buitenspo rig luxe villa in Nkandla - bleef tot nu toe zonder gevolgen. De oppositie wilde deze maand een afzettingsprocedure beginnen, maar Zuma's ANC, almachtig in het parlement, blokkeerde dat. De vraag is of Zuma dat nu weer voor elkaar krijgt, als het besluit van de Hoge Raad slecht voor hem uitpakt. Presidenten of premiers in menig ander land zouden voor minder zijn afgetreden. Zo niet Jacob Zuma. Elke dag weer maakt hij zijn Zulu-naam waar: Gedleyihlekisa, 'diegene die lacht bij het slijpen van zijn vijanden'. Zuma is ontegenzeggelijk een dapper, gedreven man. Dat heeft hij bewezen in de strijd tegen het Apartheidsregime. Mandela had een zwak voor hem omdat hij genoot van het leven en van vrouwen (hij heeft er vier). Maar 'Madiba' kende ook de zwarte kant van zijn karakter: onmatig, Zelfs misbruik van een paar honderd miljoen aan gemeenschapsgeld voor zijn buitenhuis bleef onbestraft arrogant, wispelturig, haatdra gend, meedogenloos. Zijn gebrek aan discipline, zijn gat in de hand waardoor Mandela eind ja ren '90 nog persoonlijk een forse schuld afloste die Zuma had ge maakt bij 'verkeerde vrienden'. Mandela was geen opportunist, geen straatvechter. Zuma wel. Hij zuiverde de top van het ANC van alle vertrouwelingen van zijn vijand Thabo Mbeki die Zu ma in 2005 ontsloeg als vice-pre sident na de zoveelste beschuldi gingen van corruptie en belan genverstrengeling. Nelson Mandela, tot 1999 pre sident, dacht altijd aan het grote EEFDE. Door de financiële proble men bij Intermetzo, een van de grootste jeugdzorginstellingen van het land, staat de zorg aan zo'n 4.500 kinderen op de tocht. Bij de instelling werken onge veer 2.300 mensen. Er is sprake van betalingsach terstanden die in de miljoenen lopen. Intermetzo hoopt op fi nanciële hulp via het Noodfonds voor Jeugdhulpinstellingen. Bronnen in Den Haag melden dat de geplaagde jeugdzorgreus waarschijnlijk niet hoeft te reke nen op acute steun. Intermetzo zou de financiële zaken al jaren niet op orde hebben en dat is de ambtenaren op de betrokken mi nisteries (VWS en Justitie) een doorn in het oog. Intermetzo zou eerst zelf zaken moeten op lossen alvorens een beroep te doen op het noodfonds. Het fonds bevat 200 miljoen euro en is bedoeld voor jeugdhulpinstel lingen die in de problemen zijn gekomen door invoering van het nieuwe jeugdstelsel per januari 2015. Staatssecretaris Martin van Rijn (VWS) heeft steeds gezegd dat het fonds geen vangnet mag worden voor instellingen die zelf hun zaken niet op orde hebben. Intermetzo zelf wil de berich ten 'bevestigen noch ontkennen' en weigerde gisteren commen taar. De dode dieren lagen, op Konings dag, als een soort macabere trofee in de bosjes tussen het Leeuwerik plein en het Fazantplein. De die- renpolitie is bezig met een onder zoek in de buurt, waar bijna alle straten zijn voor zien van een vogel naam. Ze ver spreidde er giste ren een flyer met een getuigenop- roep. „Dit is afschrik wekkend. Een zie ke en gestoorde daad", zeggen buurtbewoners die voor een raad sel staan en in het duister tasten over de achtergrond van de bizarre zaak. Een 17-jarige jongen die de ver minkte vogels ont dekte, vertelt dat hij met zijn 10-jari- ge broertje een potje aan het voet ballen was op het speelpleintje. „Ik schoot de bal per ongeluk de bosjes in en mijn broertje ging hem halen. Hij schrok zich rot toen hij die onthoofde vogels zag. Hij riep me en ik ben gaan kijken. Toen zag ik die kip hangen, met een touw vastgeknoopt aan een tak. Zes onthoofde hanen en kip pen lagen op de grond. Een kopje lag ernaast. En er lagen twee dui ven, allebei onthoofd. Het was lu guber, eng." De kip die aan zijn poot was op- gehangen aan een boom was vol gens de jongen toegetakeld. „Dat diertje is gewoon doodgetrapt." De geschrokken jongens gin gen er snel vandoor en een vrouw uit de buurt sloeg later alarm bij de dierenpolitie. Die is meteen een onderzoek gestart, maar de achtergrond en het motief zijn nog een raadsel. „We kunnen gis sen, net als de rest van Nederland, maar dat doen we niet. We willen graag weten hoe het is gebeurd en wie erbij betrokken is", aldus de politie. De dierenpolitie verspreidde giste ren een flyer on der alle flatbewo ners en zoekt men sen die meer we ten over de zinlo ze slachtpartij. Henk Aten, die al veertig jaar op de bovenste ver dieping van de flat woont, noemt de wrede vondst onbegrijpelijk. „Er gebeuren hier wel meer rare dingen, we hebben pas nog 24 zwerffiet- sen opgeruimd in de buurt. Maar de ze verminkte vo gels zijn extreem. Dit is wreed. Ik ge loof nooit dat dit door hangjonge ren is gedaan." Ook buurtbe woonster Ada Rath noemt de dierenmishande ling onbegrijpelijk. De kippen ko men volgens haar niet eens uit de wijk. „Die hebben we hier niet. Kippen kun je elders oppakken, maar het is onbegrijpelijk hoe de dader die twee duiven heeft gevan gen. Ik vind het afschrikwekkend. Dit grijpt me aan." Volgens de politie is het dieren- geweld strafbaar en valt het onder vernieling. advertentie Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last van eczeem en jeuk had, dat hij besloot zelf een middel te gaan uitvinden. Zijn uitgangspunten waren: natuurli jke ingrediënten, effectief en vrij van schadelijke stoffen. Nu, 15 jaar later, is het een wereldwijd succes in de strijd tegen huidklachten. Bij de gebruikers is Grahams vaak niet meer uit het dageli jks leven weg te denken. Het geval van Geoff zelf staat te boek als een van de zwaarste eczeem gevallen. Hij was 3 maanden oud toen hij werd opgenomen in het "Royal Children's Hospital" in Melbourne. Hij leefde lang met deze vreselijke aandoening, totdat zijn zoontje Ryan (toen 14 maanden oud) van top tot teen onder de eczeem zat. Geoff besloot dat hij iets moest gaan doen. Ik zei tegen mijn vrouw: "Shannon, we moeten iets doen. We kunnen Ryan niet hetzelfde laten ondergaan als wat ik heb meegemaakt". "Ik had alles al geprobeerd, maar niets bleekte helpen. Chemische producten (o.a. met hormonen) maakten de huid dunner, andere opties (o.a.. teerzalf, licht therapie) hielpen hem niet. We zochten het dus in een andere hoek en begonnen met het uitgangspunt "natuurlijke in grediënten". Alle soorten naslagwerken bekeken we voor de allerbeste ingrediënten uit de natuur. Na veel vallen en opstaan hadden we tenslotte ons product; het gaf verrassende resultaten, zowel voor mij als voor Ryan. Dit product, de Grahams Eczeem Crème, is nu een wereldwijd succes en helpt mensen over de hele wereld". Geoff heeft het verhaal al vaak verteld, o.a. op de Australische TV. Ze willen zoveel mogelijk mensen helpen met de vreselijke huidklachten. Ook in Nederland is Grahams al bij veel drogisterijen en ge zondheidswinkels beschikbaar. "Dagelijks horen we nieuwe verhalen over eczeem, jeuk en droge huid. Het is fantastisch om hen nu Grahams te kunnen bieden. We begonnen ooit om onze zoon te helpen, helemaal niet met het idee om het op de markt te brengen. Voor ons geeft het enorme voldoening om van gebruikers te horen hoe speciaal Grahams voor ze is." Inmiddels wordt Grahams door veel mensen naar tevredenheid gebruikt. Doordat gebruikers en thousiast zijn over Grahams wordt het geadviseerd en gaat het snel van mond tot mond. Tot slot vertelt Geoff: "We krijgen dagelijks zeer emotionele reacties, je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd huidklachten heeft gehad en nu aan den lijve ondervindt dat er effectieve producten voor bestaan". Grahams Eczeem Crème is een Medisch Hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Grahams is o.a. verkrijgbaar bij: de Tuinen HOLLAND BARRETT bOl.COm www.grahams.nl DEN HAAG Het aantal drugsdoden in Duitsland is in 2015 gestegen tot 1.226, een toename van bijna 20 procent. Politie en justitie registreerden vorig jaar 282.600 drugsgerelateerde delicten, 2 procent meer dan het jaar ervoor. DEN HAAG ISTANBUL Zuma wil door Hans van Zon door Ingrid de Groot ZWIJNDRECHT. Een dierenbeul heeft een macaber spoor achterge laten in Zwijndrecht. Negen ont hoofde hanen, kippen en duiven werden aangetroffen in de plaatse lijke vogelbuurt. Zowel duiven als hanen zijn in Zwijndrecht gruwelijk mis handeld. foto Politie Zwijndrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14