Veel activiteiten afgelast vanwege het weer ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Koud, nat, grauw en veel afgelaste activiteiten. Maar Koningsdag was óók gezellig met af en toe zelfs een voorzichtig zonnetje. derhaast was opgezet door de orga nisatie. „We hebben op het laatste moment nog een tent kunnen re gelen. 'Je bent al de vijftiende die vanavond belt voor een tent', zei de verhuurder. Gelukkig is het ons nog gelukt." Maar door de kosten van de tent konden de frikadelleneetwed- strijd en andere activiteiten voor volwassenen niet meer doorgaan. Kevin had desondanks een lach op zijn gezicht en genoot van wat er wél was, zoals de 'Xtreme Bar becue Trailer' van ondernemer Jac- co Bakker. Alsnog genieten, dat deden meer mensen, 's Middags klaarde het bijna overal op en in Terneu zen werd het nog gezellig druk met optredens op de Markt. In Kloosterzande moest het ochtend programma eraan geloven, maar dat werd middags ook ruim schoots ingehaald met een schie ting en een levend tafelvoetbal spel. De zon kwam zelfs door! „We dachten: we zien het wel. We laten het gewoon doorgaan. En het valt me honderd procent mee", zei Lesly Jansen van carna valsvereniging de Zuipcilinders, die samen met De Boelies teken den voor de organisatie. In Philippine werd er ook goed gegokt, met de versierde fïetsenop- tocht. Net na een grote hagelbui reden de kinderen op versierde fietsen en skelters door het dorp. Tussen de buien door. „Wel een kortere route hoor", zei Marco van Avermate van de organisatie. De spelletjes werden daarna in de voetbalkantine gehouden in plaats van op het veld. „En er kwa men nog 57 kinderen op af, dus we hebben de goede keus ge maakt om alles door te laten gaan. Sommige kinderen hadden er zo veel zin in, dat ze er niet van kon den slapen." Veel verkopers op de vrijmarkt in Ter- neuzen hadden het gisterochtend niet breed. Ze waren ge huld in dekens, weggekropen in iglo tenten of let terlijk van de vrijmarkt wegge spoeld. De normaal zo begeerde parkeerplekken aan de Heren gracht waren veelal leeg. „Om zes uur stonden hier wel een heleboel kramen", vertelt Jan Doorns uit Terneuzen. „Maar toen kwam er een enorme hagelbui en daarna waren ze weg. Mensen ver trokken weer, maar sommige van hen lieten spullen staan. Die heb ik maar opgeruimd." Jan Dooms en zijn vader waren beter voorbereid. Dinsdagmiddag al stelden ze hun plek, naast de fietsenstalling, veilig. Onder een stevig verankerde partytent kon den ze lekker bij de straalkachel zitten. „En we hebben nog best veel verkocht ook." Ook de deelnemers aan de rom melmarkt in Hulst hadden in de ochtend te kampen met heftige buien, in Sluis zochten de enkele enthousiaste verkopers beschut ting in de feesttent en in Breskens was de rommelmarkt helemaal af gelast. „Maar alles voor de kinde ren gaat door", zei mede-organisa tor Kevin de Nooijer uit Breskens. Er werd een zeskamp gehouden in een tent, die 's nachts nog in- 'We hebben een goede keus gemaakt om alles door te laten gaan, er kwamen veel kinderen op af DONDERDAG 28 APRIL 2016 Koningsdag begon in Hengstdijk met een drukbezocht dorpsontbijt. Er was zoveel lekkers, dat iets kiezen best moeilijk was... foto Camile Schelstraete Op de Markt in Terneuzen waren optredens van Woodworks, The Blondes (foto), Henk en Peter en dj Martin, foto Ronald den Dekker Tijdens de rommelmarkt op de Steensedijk in Hulst hielpen bezoekers om de koopwaar af te dekken, voor een van de vele buien, foto Camile Schelstraete In Schoondijke vonden alle activiteiten in de gymzaal van de school plaats. Er was een rommelmarkt en er werd volop gedanst, foto Ronald den Dekker Genieten van wat er wél was door Sophie Stockman Elisha deed mee aan de zeskamp in Breskens. foto Ronald den Dekker Marco van Avermate Philippine Levend Pietsbak oftewel tafelvoetbal in Kloosterzande. De organisatie trof het 's middags met het weer. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 82