Citygolf door Sas van Gent 6 ZEEUWS-VLAANDEREN KONINGSDAG Weer of geen weer, tegen een bal meppen, kun je altijd, be toogde Jan Vinke uit Sas van Gent. In het centrum van Sas van Gent werd gisteren dan ook enthousiast Citygolf ge speeld, voor het tweede jaar. „We merkten vorig jaar dat het goed aanslaat", vertelt Vin- Honderdtien mensen kwamen Citygolf spelen in Sas van Gent, na het succes van vorig jaar ke, die mede-organisator is van het evenement. „Er hebben zich dit jaar ito mensen opgege ven om mee te spelen." Vanwe ge het wisselvallige weer, werd de route iets ingekort. „De rou te loopt natuurlijk wel langs ca fés", zegt Vinke met een lach. Al waren het niet alleen café gangers die meededen. Ook groepjes jongeren en hele gezin nen trotseerden het weer om een potje golf te spelen. Bij café Reseda kwamen alle fraai uitgedoste deelnemers sa men. Om een flinke houten golfclub, routebeschrijving, sco- rekaart en een bal op te halen. Het doel? In zo min mogelijk slagen elk oranje vlaggetje in Sas van Gent proberen te berei ken. En voorkomen dat de bal len het kanaal inwaaiden, wat af en toe nogal een opgave was. De familie De Putter uit Sas van Gent deed vorig jaar ook mee en ging gisteren fanatiek van start. Carlo de Groff speel de mee met zijn vrouw Ilona en zoon Peter. De drie zagen er vooral de lol van in. „Het is ook een verkleedpartij", zegt De Groff, wijzend op een groep deelnemers die als gedetineer den waren verkleed. Zelf was hij van top tot teen in het oran je gehuld. „Overigens speelt ie dereen vals, maar het gaat ge woon om het ludieke", zegt Peter. „Heb je vijfentwintig sla gen, dan schrijf je er tien op", lacht hij. Niet komen vanwege het weer, was voor hen geen op tie. „In Sas geven ze niet vlug op." Zangeres Maike Boerdam opende Koningsdag én het 25-jarig jubileum van het Oranjecomité in Sluis. Ze zong het Wilhelmus en vroeg aandacht voor Europa Kinderhulp, waar ze ambassadrice van is. foto Ronald den Dekker In Philippine en Vogelwaarde (foto) werden de kleine doorzetters tijdens de kinderoptocht getrakteerd op een zon netje. foto Camile Schelstraete Er waren in Philippine veel versierde fietsen en skelters te zien, waar de kin- De deelnemertjes aan de ballonnenwedstrijd in Clinge moesten even wach- deren trots op rondreden, foto Ronald den Dekker ten in Malpertuus tot de hagelbui voorbij was. foto Camile Schelstraete Familie De Putter uit Sas van Gent speelde voor het tweede jaar City golf. foto Ronald den Dekker In Breskens werd gesmuld van de barbecue, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81