Carolein van de directielid en een amazone Dichter Jan Campert was verliefd op Walcheren tips voor een topfestival Deze week 10 procent minder vakantieboekingen dan normaal VVV-directeur Patrick Polie voorziet geen dramatisch seizoen: 'Er zijn veel vroegboekingen'. ZEELAND 2 3 MIDDELBURG. Het koude weer schrikt toeristen af. In de meiva kantie komen zo'n tien procent minder vakantiegangers naar Zee land dan gewoonlijk. In goede jaren zijn de Zeeuwse campings, vakantiehuisjes, pen sions en hotels voor 8o procent vol tijdens de meivakantie. „Nu is dat hooguit 70 procent. Als het koud is, heb je minder lastminute- boekingen", laat directeur Patrick Polie van de VW Zeeland weten. De meivakantie loopt tot en met 8 mei. Deze week is het lauw in het toerisme. „Koningsdag is nooit een topdag voor de verblijfs- recreatie. Veel mensen blijven in hun dorp of stad om er de festivi teiten mee te maken. Omdat scho len de meivakantie kunnen uit breiden met een week ervoor of er na spreidt het toeristisch bezoek zich ook uit over een langere pe riode. Beide factoren leiden ertoe dat deze week niet echt spannend is voor de Zeeuwse recreatieonder nemers", zegt Polie. Met Hemelvaart en Moederdag volgende week verandert het beeld. „Om moeders eens in de watten te leggen, wordt meer ge boekt voor het weekeinde waarin Moederdag valt. Ook het weekein de met Pinksteren ziet er een stuk beter uit dan deze week." Het toeristisch bedrijfsleven heeft de laatste jaren fors geïnves teerd in voorzieningen waarmee het seizoen kan worden verlengd. Bij zacht weer stijgt het aantal last- minuteboekingen. Met name voor campings is een zonnig, warm voorjaar mooi meegenomen. De invloed van het weer was vorig jaar duidelijk zichtbaar. In de kille herfstvakantie viel het aantal boe kingen van verblijfsaccommoda- ties tegen, maar in december leid den de milde temperaturen tot 'Koningsdag is nooit een topdag voor de verblijfsrecreatie' een run op hotels en vakantiebun galows. Vooral rond oud en nieuw was de bezetting uitstekend. Het voor april gure weer kan leiden tot een minder voorsei zoen, zegt Polie. „Hoewel Pasen voor de recreatiesector goed was, zal het ongetwijfeld effect hebben op lastminuteboekingen." De WV-directeur vreest ech ter niet dat het totale seizoen in het water valt. „Nee, want het aan tal mensen dat vroeg zijn zomer vakantie in Zeeland heeft geboekt, ligt weer hoger dan vorig jaar." Het toerisme floreert nergens zo als in Zeeland, bleek onlangs nog uit een rapport van ING Eco nomisch Bureau. Met dank aan drie mooie, achtereenvolgende zo mers en investeringen in kwali teitsverbetering van accommoda ties. ING verwacht dat Zeeland dit jaar de barrière van 10 miljoen overnachtingen doorbreekt. www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DONDERDAG 28 april 2016 Zeeland ZEELAND 14 Sc 15 ZEELAND 10 Sc 11 Het festivalseizoen is geopend. Maar hoe geniet je daar optimaal van? Feestbeesten geven je handige tips. foto Thinkstock Kou leidt tot toerismedipje door Frank Balkenende Patrick Polie directeur VW Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79