6 BEVELANDEN en THOLEN KONINGSDAC Tentoonstelling Jenni van Geest Manoeuvreren, zeilen en fruits de mer in Week van Watersport Binnen of buiten, afgelasten of doorgaan? Veel oranje verenigingen stonden voor een lastige keuze. De feestvierders maakten er hoe dan ook het beste van. In de regio Het werk van de Goese kunste nares Jenni van Geest is op zon dagmiddag mei te bezichtigen in 't Kerkje van Ellesdiek. Jenni van Geest toont een over zicht van haar ontwikkeling als kunstenares. Ze begon als de corontwerpster bij de televisie, maar begon later ook met schil deren en ontwikkelde geduren de enkele tientallen jaren een eigen stijl en oeuvre. De kunstenares is aanwezig om toelichting te geven op haar werk. Tussen 13.30 en 16.00 uur zijn belangstellenden welkom. De entree is gratis. Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis, Nieuwe- weg 4,19.30 uur - Zumba Gold les voor beginners Kunstuitleen De Be- velanden, Westwal 45,13.00-17.00 uur - Expositie 'Familie en Vrienden'; Bibli otheek, Oostwal 34, 13.00-14.30 uur - Ta- bletCafé; Theater De Mythe, Bleek veld 1, 20.00 uur - Cabaretshow Javier Guzman 'Absurd verlicht" Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Gale rie 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 uur - Ex positie Carmen Mil- hous (acrylschilde- rijen) en Bartha Bre- man (beelden van steen en keramiek) De Vroone, C.D. 13.30 uur - Wekelijk se Bingo Dorpshuis 'De Mei boom', Kerkpolder 30, overdag - Expo sitie Kees van den Bosch en Ria Wisse met o.a. schilde rijen van de water kant van Yerseke en Krabbendijke wee trouwjurken wapperen aan een boomtak op de par keerplaats bij sport centrum Groene Woud in Kapelle. De witte japons vormen een schril contrast met de donkere wolken die zich samenpakken boven de vijftigste editie van rommelmarkt Actie Bamboes. Droog hebben ze het daar niet gehouden, aan de druppels op de spullen te zien. Ge lukkig kunnen de natgeregende verkopers zich al snel opwarmen aan een waterig zonnetje. Die kans had burgemeester An ton Stapelkamp eerder die och tend niet. Hij probeerde het tij dens de aubade bij het gemeente huis droog te houden door te schuilen onder de paraplu van het meisje naast hem. Het weer had niet alle kinderen ervan weerhou den het Zeeuws volkslied en ande re vaderlandse liederen te komen zingen, maar het waren toch voor al showkorps Jonge Kracht en de papa's en mama's die het volume voor hun rekening namen. De meeste kinderen stonden wegge doken in hun capuchon te wach ten op de laatste noot. Een grote tegenstelling met de kinderen uit Krabbendijke. Tien tallen clowns, leeuwen en gooche laars wachten daar ongeduldig tot de circusoptocht begint. Ze oefe- De meeste kinderen stonden weggedoken in hun capuchon te wachten op de laatste noot van Jonge Kracht nen nog gauw hun act, poseren voor een foto of klieren wat met andere 'circusartiesten'. De nicht jes en neefjes Joran (10), Merle (9), Romée (8), Yinthe (6) en Ravi (4) vormen samen circus Dumbo. Ze zitten in de wagen die hun ouders de afgelopen maanden eigenhan dig hebben omgetoverd tot een kleine circustent. Koud hebben de kinderen het niet. „Oma Sinke heeft onze kleren gemaakt", zegt Romée trots. Ze vertelt dat ze bang was dat de optocht niet door zou gaan. Het is inmiddels een fa milietraditie om mee te doen met de jaarlijkse optocht, legt haar tan te Ciska Neels (de moeder van Merle en Yinthe) uit. „We hebben vorig jaar een keer overgeslagen, maar dat voelde niet goed. Het zou natuurlijk jammer zijn ge weest als het weer dit jaar de spel breker was. De optocht zou dan wel op een later tijdstip gehouden worden, maar dat is toch anders dan op Koningsdag zelf. Gelukkig valt het tot nu toe alles mee." Dat vinden ze ook in Kortgene. De Oudhollandse kinderspelen zijn voor de zekerheid verplaatst naar de grote tent op de hoek van de Hoofdstraat en de Kaaistraat, maar het verdere programma speelt zich 'gewoon' buiten af. Voorzitter van de Oranjevereni ging Jan van Liempd: „Natuurlijk is het leuker als de zon schijnt, maar we laten ons niet tegenhou den door een beetje regen." GOES Gerine Lodder promoveert Gedragswetenschap per Gerine Lodder (1985) uit Goes pro moveert vandaag aan de Radboud Universi teit in Nijmegen. De oud-leerlinge van het Buys Ballot Colle ge in Goes (foto) deed onderzoek naar eenzaamheid onder jongeren. Haar be langrijkste conclusie is dat hoewel jonge ren voortdurend om ringd zijn door leef tijdsgenoten, ze be horen tot de een zaamste groepen. Gerine Lodder werkt als postdoctoraal on derzoeker aan de Rijksuniversiteit Gro ningen. ELLEWOUTSDIJK DIEWEGEN Expositie van Kees Ingelse Tijdens de kunstrou te op zaterdag 30 april door de Zak van Zuid-Beveland expo seert Kees Ingelse, met gastexposant El- ly Enis, in Galerie Afij- neh in Driewegen. De werken van Ingel se en Enis zijn te be zichtigen in de gale rie aan de Oosthoek- seweg 1 van 11.00 tot 17.00 uur. GOES Voetbaltoernooi De Cruyffcourt actie groep houdt maan dag 2 mei een voet baltoernooi op sport park 't Schenge in Goes. Dat vindt plaats van 12.00 tot 17.00 uur. Er wordt gespeeld op een half veld met teams van acht spelers. Er kan worden ingeschreven per team in twee leeftijdscategorieën: 12 tot en met 14 jaar en 15 tot en met 17 jaar. Inschrijven via n.slager@smwo.nl en kost 10 euro per team. Voor de win nende teams zijn er diverse prijzen, waar onder een set shirts met opdruk naar keu ze. GOES. Tijdens de meivakantie doet het Goese Sas mee aan de Week van de Watersport en houdt het Challenge Team drie gerelateerde activiteiten. Op 1 mei geeft een ervaren schipper praktische en theoretische uitleg over 'Leren manoeuvreren', aanleggen en wegva ren zonder stress. Tijdens 'Met je kind in de wind' op 2 mei kunnen ouders met hun kinderen een paar uurtjes zeilen op de Oosterschel- de. Op 7 mei vaart een zeilboot naar Yerseke, waar na een rondlei ding langs de oesterputten fruits de mer kunnen worden gegeten bij de oesterkweker. De activiteiten gaan door bij voldoende deelne mers. Aanmelden kan via info@challengeteam.eu. foto Pieter van der Laan BAARLAND GOES HANSWEERT HEINKENSZAND KAPELLE KRABBENDIJKE door Ellen Jobse Een meisje bedekt haar oren bij de aubade in Kapelle. Koningsdag is met plan b nog steeds Burgemeester Anton Stapelkamp van Kapelle probeert tijdens de aubade droog te blijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76