SKNWK staat op de drempel van de derde klasse in het zaterdagvoetbal 16 ZEELAND Vader Toon en zoon Remco van den Berge hunkeren naar titel. NIEUWERKERK. Bij winst op FC Ber gen zaterdag is SKNWK zeker van het kampioenschap in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal. Aan de voora vond van het cruciale duel een ge sprek met vader Toon en zoon Remco van den Berge. Een één-tweetje tus sen de elftalleider en de spits over het hunkeren naar de titel in Nieuwer- kerk. In elk geval geen nacompetitie. Dat was voor het voetbalseizoen de doel stelling bij vierdeklasser SKNWK. Na vier mislukte pogingen op rij moest het nu maar eens rechtstreeks gebeu ren. Met een kampioenschap. Kort na de winterstop leek het horrorscenario ineens weer in beeld te komen. Ver lies tegen de directe concurrent Rillan- dia. „Daar gaan we weer", dacht Toon. Het bleek een incident. SKNWK heeft de titel nu voor het grijpen. Pre cies zoals Remco het voor ogen had. „Als het dit seizoen niet gebeurt, dan nooit niet." Het is een bijzonder stel, vader en zoon Van den Berge. Stijf links, bei den. Eigenzinnig dus. 'Bru' in de ge nen bovendien. Of te wel een dubbele gebruiksaanwijzing. Remco (20) her kent zich wel in het beeld. „Ik heb nog wel eens moeite met de scheids rechter of de trainer. Ik denk gauw dat ik het allemaal beter weet, hoewel dat natuurlijk niet altijd zo is. Ook een trainer probeert je iets te leren." Toon (52) heeft zijn sporen als lin kerspits vooral verdiend bij Bruse Boys. „Ik trok me van niemand iets aan. Van een trainer al helemaal niet." Bij SKNWK bleek trainer Walter de Jonge halverwege het eerste sei zoen niet lekker in het potje te vallen. Daarvoor haakten Jack Wijnands en, in een verder verleden, Gerjo Prins voortijdig af. Lastige club? „Helemaal niet", zegt Toon. „Het is een echte vriendenclub." De Jonge maakt het seizoen trou wens wel af, ondanks alle kritiek op het niveau van zijn oefenstof. „Hij heeft het goed opgepakt", vindt Rem co. Toon herkent iets van zichzelf in De Jonge. „Hij heeft zich niet veel aan getrokken van wat anderen van hem vinden. Hij maakt SKNWK kam pioen, waar het bij zijn voorgangers niet lukte. Hij is nu het mannetje, met de borst vooruit." Toon was trouwens ook de man die het eerste contact legde met de nieuwe trainer Perry Snoep, in Brui- nisse woonachtig en getrouwd met zijn nicht. Er wordt nog gezocht naar versterkingen buiten de deur, om in de derde klasse geen modderfiguur te slaan. En van een jong talent als Julian van Nieuwenhuijzen wordt ge hoopt dat hij de overstap naar de hoofdmacht maakt. Remco ziet SKNWK wel meedraaien in de derde klasse. „Al zullen we af en toe flink onderuitgaan. Maar even goed gaan we soms voor een verrassing zorgen." Toon heeft meer bedenkingen. „Achterin zijn we te langzaam. We kunnen nooit eens lekker naar de mid denlijn lopen. De linies liggen daar door te ver uit elkaar. In de derde klas se wordt dat afgestraft." Kritisch Op Remco is hij ook kritisch, hoewel hij dat niet vaak laat merken. „Hij laat soms te gauw zijn kopje hangen, blijft dan bij dat andere doel treuzelen en vergeet zijn verdedigende taken." Ze delen een mooie voetbalgeschie denis, vader en zoon. Toon was de trainer van Remco in de B-jeugd. Ze speelden samen in het tweede elftal en zelfs een keer in het eerste, tegen Kogelvangers. En nu is Toon voor het tweede jaar elftalleider. Remco vindt het prima. „Hij laat me vaak met rust. Op zondag kletsen we bij." Remco heeft alle vier mislukte ex pedities van de voorbije jaren meege maakt. De derde klasse is voor hem een herinnering. „Toen zat ik nog als klein ventje achter het doel." Vooral kijkt Remco uit naar een 'Lastige club? Helemaal niet. Het is een echte vriendenclub' 'Natuurlijk wil ik er bij zijn, kost wat kost. Zo'n wedstrijd wil je niet missen' mogelijke derby met aartsrivaal Duive- land. „De laatste keer dat die wed strijd werd gespeeld was ik pupil van de week." Het zijn herinneringen die het hunkeren naar de titel in Nieuwer- kerk duidelijk maken. Remco: „We zijn thuis ook Feyenoorders. We zijn gewend om lang te wachten op een feestje." Voor het duel bij FC Bergen is een speciale bus geregeld door Toon. Ook moeder Henny gaat mee. Remco: „Ze is mijn grootste supporter." Remco hoopt dat hij fit genoeg is om aan de aftrap te staan. Het oude kunstgras bij Dosko heeft zaterdag zijn sporen nagelaten. Een flinke schaafwond zit in de weg. „Natuurlijk wil ik er bij zijn, kost wat kost. Zo'n wedstrijd wil je niet missen." Toon heeft het over Domenique van Jacob van den Berge die ooit de kampioenswedstrijd van Bruse Boys miste. „Dat wil je niet meemaken. Remco speelt, al moet hij enkel in het laatste kwartier een beetje rondhuppe len." En kampioen worden in een uit wedstrijd, is dat wel leuk? De kantine is zaterdag na de wedstrijd open en volgende week wordt in Nieuwerkerk een tent opgebouwd voor het club- toernooi met Hemelvaart. Bij de laat ste thuiswedstrijd tegen Vrederust kan iedereen weer in de polonaise. „We vieren het kampioensfeestje ge woon twee keer. We hebben er lang genoeg op moeten wachten." Remco en Toon van den Berge. „Als het dit seizoen niet gebeurt, dan nooit niet." foto Dirk-Jan Gjeltema 'We zijn gewend om lang te wachten op een feestje' door Ben van den Aarssen Toon van den Berge elftalleider SKNWK Remco van den Berge speler SKNWK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70