Tafeltennisser Sören Carolein van de Plasse (30) is directielid van een 14 ZEELAND Opening beachsportseizoen op het strand van Cadzand Erik Boer sterkste in tweede wedstrijd van ATB Zomercup Het rijden dient voor Carolein van de Plasse uit Yerseke als uitlaatklep. Het bedrijf Delta Mossel gaat voor. Sterk slot biljarters Jacobs Smerdiek dient protest in De regionale sportkoepel Sport Zeeland en de plaatselijke organi satie Moio Beach houden zondag 1 mei de Moio Masters in Cad zand. Het evenement geldt als de opening van het Zeeuws be achsportseizoen. Van 12.00 tot 17.00 uur staan er verschillende activiteiten op het programma. Zo zijn er diverse cli nics te volgen, zoals golfsurfen, supersup en brandingkajakken. De Join Volleybal Tour doet Ca- zand ook aan. Het is bedoeld voor iedereen die op een laag drempelige manier wil kennis maken met volleybal. Naast volleybal kunnen belang stellenden ook beachtennissen, blokarten, bumpervoetbal spe len, powerkiten of kijken naar een kitesurfdemonstratie. Het be- achtennis gebeurt in samenwer king met Sport Zeeland en de or ganisatie van Challenger Zee land. mone Cornelisse uit Middelburg opnieuw oppermachtig en ze had een grote voorsprong op de Bel gische Mieke de Craene. Larissa Hartog uit De Lier legde beslag op de derde plek. De Belg Bart Claeys was met over macht de sterkste in de categorie 40+. Dirk Verstraate uit Middel burg moest opnieuw genoegen nemen met de tweede plaats. Bij de nieuwelingen zegevierde Jar- mo Visser. Erik Boer heeft de tweede wed strijd om de Zeeuwse ATB Zo mercup gewonnen. Hij reed meer dan de helft van de race alleen aan de leiding. In eerste instantie had Boer nog gezelschap van Vincent Meyvis, maar die moest snel afhaken. De Belg hield wel zijn tweede plaats vast. Dick van den Berg uit Gapinge reed van start tot finish op de der de plaats. Bij de vrouwen was Si- sport kort Carolein van de Plas se, directielid bij het Yersekse be drijf Delta Mossel, wordt vaak in haar 'vrije tijd' gebeld door klanten, 's Ochtends in alle vroegte, 's avonds na werktijd, als ze op vakantie is én tijdens paar- denconcoursen. „Dat hoort er alle maal bij", zegt de dertigjarige springamazone. „Je moet te allen tijde voor hen klaar staan. Voor heen vond ik dat niet zo prettig als ik aan wedstrijden meedeed. Word je afgeleid, dan kan dat het resultaat natuurlijk beïnvloeden. Tegenwoordig zet ik me er makke lijk overheen, als dat ook daadwer kelijk gebeurt. Het bedrijf staat op de eerste plaats." Paardrijden is nog wel altijd een belangrijk deel van haar le ven. Van de Plasse traint wanneer het kan - een paar keer per week - en kiest zo haar wedstrijden uit. Vanaf morgen doet ze bijvoor beeld mee aan Zeeland Outdoor Jumping in Nieuw- en Sint Joos- land. Ze rijdt er met drie paarden: twee jonkies die ze aan het oplei den is en eentje waarmee ze voor „een prijsje" gaat. „Het rijden is nog altijd een be langrijke uitlaatklep voor me", ver telt Van de Plasse op de bovenste verdieping van het kantoor van Delta Mossel, vanwaar ze uitkijkt op de Oosterschelde. „Als ik hier een lange, drukke of een ietwat minder leuke dag heb gehad, kan ik dat even allemaal vergeten als ik op een paard zit. Het is een ver slaving. Ik vind het nog altijd nog ontzettend mooi om te doen." Van de Plasse werd tweemaal Nederlands kampioen. In 2010 sprong ze met Delta Mossel So Lo- KWADENDAMME. Het slotak koord van Jacobs Mannenmode in de vierde divisie driebanden mocht er zijn. De ploeg won met 6-2. Jacobs Mannenmode-De Zwaan 6-2: Het werd een waardig slot voor de thuisploeg met een teammoyenne van 0.519. Mar tin Sturm verloor als enige- René Koetsier, Kees den Boer en Joop de Fouw wonnen. De Distel Biljarts 8-3BSD Hydro- zorg 8-0: De bezoekers hadden nog een kans op de titel, maar vergooiden die op de slotdag. Jean Louis Smulder benaderde zijn normale niveau. Peter de Winter verloor op één punt. Het optreden van Piet Kox en Philip van der Male was mager. vely in Ermelo naar de titel in de klasse ZZ. Dat was geen grote ver rassing; de Yersekse combinatie behoorde tot de favorieten. „Ik was de eerste Zeeuw die goud won. Daar ben ik nog steeds trots op." Vier jaar later kwam haar winst in het Z met de pas zesjari ge Delta Mossel Daddy Cool wel volkomen uit de lucht vallen. „We gingen er niet heen met het idee om kampioen te worden. Maar toen we na de eerste dag bo venaan stonden, zijn we er toch voor gegaan." Kroonprinses Dat Van de Plasse in 2014 niet meer op NK-goud rekende, kwam ook doordat ze toen al de keuze voor haar carrière in het be drijfsleven had gemaakt. Sinds 2011 werkt ze in het mosselbedrijf dat haar vader Wim groot maakte en geldt ze als een soort kroon prinses. Ze neemt steeds meer ta ken van hem over. „Mijn vader is nog altijd de algemeen directeur. De afgelopen vijfjaar heeft hij 'Ik vind het prachtig om op de Waddenzee te komen, bij onze kweekpercelen' mij kennis laten maken met alle klanten. Dat ging allemaal op een heel natuurlijke en ook rustige manier. Ik ben niet in het diepe gegooid, maar heb eerst aan alles kunnen wennen. Tegenwoordig ben ik verantwoordelijk voor de verkoop." Hierdoor is Carolein van de Plasse langzamerhand het gezicht aan het worden van Delta Mossel. Het werken met afnemers gaat haar ook goed af. „Mijn vader heeft dat ook, het makkelijk om gaan met mensen. Ik denk dat ik dat dus van hem heb. En ik vind 'Meestal hebben we toch wel heel goede paarden. Ik vind dat een voorrecht' het ook leuk om in de verkoop te zitten. Mijn drie broers zitten ook allemaal in het bedrijf, maar hoe ven niet zo nodig op de voor grond te staan." Ooit ambieerde Van de Plasse een topsportbestaan in de hippi sche wereld, maar inmiddels heeft ze een vergelijkbaar leven in het bedrijf. „Ik vind dit ook wel topsport, ja. Klanten vragen heel veel van je. Ik kom hen ook graag tegemoet. Ik weet nog dat ik mijn eerste grote klant binnenhaalde. Ik zei toen tegen mijn vader: dit is nog mooier dan in Ermelo het NK winnen." Met welk dier heeft Van de Plasse eigenlijk het meest, het paard of de mossel? „Haha", rea geert ze. „Ze zijn totaal verschil lend. Met een paard bouw je een band op, terwijl dat natuurlijk niet gebeurt met een mossel. Maar er is ook wel een overeen komst: je bent afhankelijk van wat de natuur je geeft. Bij de mos sels is geen seizoen hetzelfde. Ik vind het prachtig om één of twee keer per jaar op de Waddenzee te komen, bij onze kweekpercelen, en in die wereld te stappen. Ook bij paarden weet je niet hoe het De ervaren Bomhof en Kasse wor den in de nieuwe competitie ver vangen door de Zoetermeerse broertjes Arjan (17) en Elwin Hui den (14). „Ik ga met twee kleuter tjes spelen, hè", reageert De Wit te gekscherend op de komst van zijn twee jonge, nieuwe teamge noten en zijn nieuwe rol binnen de ploeg. Een uitspraak die zijn karakter typeert. Hij houdt wel van een dolletje en de sfeer is voor hem erg belangrijk. „Met Jan Henk en Riny heb ik altijd veel plezier gehad. We wa ren een gezellig team. Dat hoop ik met die nieuwe jongens ook te bereiken." Of hem dat ook gaat lukken, durft de toekomstige captain van de Middelburgse formatie nu nog niet te zeggen. „Ik heb die jon gens nog niet gesproken. Ik ken ze dus nauwelijks. Het is afwach ten wat voor jongens dat zijn. Te gen de oudste heb ik één keer ge speeld, maar op basis daarvan kan ik geen mening vormen." Voorganger en leermeester Bomhof nam zaterdag afscheid COENEN WWV/MDE Sport sport@pzc.nl CADZAND SINT MAARTENSDIJK. Er loopt bij de KNVB een protest naar aanleiding van de voetbalwedstrijd in de eerste klasse A van het vrouwenvoetbal tussen Smerdiek en Wartburgia 2. De laatste club zou ongerechtigde spelers hebben opgesteld, meent Smerdiek. Het Amsterdamse Wart burgia (rood-zwart tenue) won de ontmoeting zaterdag in Sint Maar tensdijk met 5-1. „De tuchtcommissie van de KNVB doet inmiddels on derzoek", zegt Wim Scherpenisse van Smerdiek. Zowel Wartburgia 2 als Smerdiek is nog niet zeker van lijfsbehoud, foto Leo Adriaansen WOLPH AARTSDIJK GOES Voor vijfde keer scootersprint Zondag 8 mei wordt in Goes voor de vijfde keer een scooters print gehouden. Er wordt gereden op het circuit van indus trieterrein de Poel 2 aan de Scottweg en Columbusweg in Goes. De organisatie is in handen van Cate ring Onder de Toren Goes. Er zijn die dag ook verschillende de monstraties. Om 9.30 uur begin nen de eerste kwalifi caties. Vanaf 12.30 uur staat de tweede kwalificatieronde op het programma. De fi nales van de wedstrij den zijn tussen 17.00 en 18.00 uur. MIDDELHARNIS Derde plaats voor Ronnie Overgaauw Ronnie Overgaauw is in de Omloop van Menheerse, een hard loopwedstrijd over 6.8 kilometer in Mid- delharnis, derde ge worden. De atleet uit Zoutelande realiseer de een tijd van 22.26 minuten. Willem de Korte (Aagtekerke) was goed voor de zes de plaats in 23.52. Piet van Mourik (Ou- werkerk) werd zestien de in 25.10. Natalie Sinke (Vlissin- gen) verbeterde zich ten opzichte van vorig jaar. Ze werd nu twee de bij de vrouwen 40 in een tijd van 30.25 minuten. Verslaafd aan paardensport door Roeland van Vliet door Daniel Vervelde MIDDELBURG. Nu de routiniers Jan Henk Bomhof (53) en Riny Kasse stoppen bij de hoofdmacht van TTC Middelburg breekt er voor Sören de Witte een nieuwe fase aan in zijn tafeltenniscar rière. De 27-jarige Middelburger is plotseling gebombardeerd tot frontman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68