6 SCHOUWEN-DUIVELAND KONINGSDAC Manoeuvreren, zeilen en fruits de mer in Week van Watersport Spoedoverleg vooraf, aangepaste programma's en improviseren waar nodig. Ondanks de barre weersver wachtingen viel Koningsdag mee. In de regio Mijn dorp, mijn stad 'De kinderen lopen blij rond, de ouders ook. Natuurlijk is lekker weer fijn, maar alles heeft z'n charme' ZIERIKZEE Bloemen tijdens MontMaertre op Maarstraatplein Het Maarstraatplein in Zierikzee wordt za terdag omgetoverd tot MontMaertre, dit keer met een bloe- menthema. Op het plein komt een bloembed, waar men a la John Len- non en Yoko Ono op de foto kan, er kun nen zelf meegebrach te bloempotten be schilderd worden en er kunnen stekjes, plantjes of zaadjes ge ruild worden. Bezoe kers worden uitge daagd vrolijke bloe- menkleding aan te trekken. Plein Mont Maertre vindt plaats van 12.00 tot 17.00 uur. ZIERIKZEE Digitaal inloopspreekuur bij bieb Wie vragen heeft over laptop, smart- phone, tablet, e-rea- der of sociale media kan vandaag terecht in de bibliotheek in Zierikzee tijdens Digi desk, het open in loopspreekuur voor digitale zaken. De vragen zullen wor den beantwoord door medewerkers van de bibliotheek. Zij raden bezoekers aan wel hun eigen ap paraat mee te ne men. Digidesk in de biblio theek is gratis toe gankelijk en aanmel den is niet nodig. Dit inloopspreekuur vindt plaats van 18.00 tot 20.00 uur, elke laatste donder dag van de maand. GOES. Tijdens de meivakantie doet het Goese Sas mee aan de Week van de Watersport en houdt het Challenge Team drie gerelateerde activiteiten. Op 1 mei geeft een ervaren schipper praktische en theoretische uitleg over 'Leren manoeuvreren', aanleggen en wegva ren zonder stress. Tijdens 'Met je kind in de wind' op 2 mei kunnen ouders met hun kinderen een paar uurtjes zeilen op de Oosterschel- de. Op 7 mei vaart een zeilboot naar Yerseke, waar na een rondlei ding langs de oesterputten fruits de mer kunnen worden gegeten bij de oesterkweker. De activiteiten gaan door bij voldoende deelne mers. Aanmelden kan via info@challengeteam.eu. foto Pieter van der Laan BROUWERSHAVEN Tonnenmagazij n, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURCH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schut- se, diverse tijden, Spreekuur rijbewijs keuring, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles; 19.30 uur: Zangver eniging Zilt; 19.30 uur: Bridge; Panne- koekenmolen de Graanhalm, 12.00- 19.00 uur: Expositie Ivan Ruys; BURGHSLUIS Passagierschip de Onrust, 13.30 uur: Natuurvaartocht; Plompe Toren, 13.00-16.00 uur: Bos wachter op Zee, ex cursie van Natuur monumenten; DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 18.45 uur: Re petitie Creskidz Mu ziekvereniging Cres cendo, 19.45 uur: Re petitie Fanfare Mu ziekvereniging Cres cendo; Streek- en Landbouwmuseum Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Museum geopend; ELLEMEET Dorpshuis, 19.30 uur: Dansclub The Four Seasons: Kom de danspasjes weer ophalen; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.30-15.30 uur: Schilderclub, 13.30-14.30 uur: Meer Bewegen voor Ouderen 55 plus gym; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas en jo- keravond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmiddag van d'Antilopen; 18.45 -1930 Drum band Nieuw Leven; 19.45 -2:2.00 Muziek vereniging Nieuw Leven; Watersnood museum, tussen 11.30-16.00 uur: Workshop druk werktechnieken met thema water; RENESSE Dorpshuis, 9.00-12.00 uur: Schilderclub; 11.30 uur: Tafelen voor ouderen; 19.30 uur: Klaverjassen, 19.30 uur: Biljarten; 19.30 uur: Yoga Stefïine; ZIERIKZEE Bibliotheek, 18.00-20.00 uur: Di gitaal inloopspreek uur; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt; Museumhaven, 13.00-16.30 uur: Haal je diploma leer ling-scheepstim merman; Sint Lie- vensmonstertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming van de to ren, Expositie Phan tasm en Expositie Beeld van een zee slag anno 1304. .^5- - rj>: De traditionele elementen ontbraken niet. Er werd gevlagd, gezongen en de harmonie zorgde voor strakke noten. Zoals hier Nut en Uitspanning in Zonnemaire, dat wordt aangevoerd door een Nasa-piloot. foto's Dirk-Jan Gjeltema 'Je moet een beetje kunnen improviseren' door Esme Soesman Kou? „Dat verpest Ko ningsdag écht niet", zeggen de 11-jarige vrienden Sydney van de Wij- gaart en Ivana van den Ouden uit Bruinisse. „Het is net zo leuk als altijd. En regen maakt ons al helemaal niet uit. Kinderen vinden dat juist leuk. Dan kunnen ze in de plassen stap pen." Een mazzeltje voor de Oranje- comité's op Schouwen-Duiveland die gisteren moesten zien te dea len met flinke wind en een paar akelige buien tussen een verder aangenaam zonnetje door. De he le voorafgaande week stond voor de organisatoren van Koningsdag in het teken van spoedoverleg en het doorhakken van moeilijke kno pen. In Bruinisse werd de avond voor het Oranjefeest nog snel de sleutel geritseld van het leegstaan de bankgebouw zodat daar de kleedjesmarkt kon worden gehou den. In Noordgouwe opende de kerk gastvrij de deuren zodat het Wilhelmus binnenshuis kon wor den gezongen. „Je moet een beetje kunnen im proviseren als je in een Oranjever eniging zit", zegt Veerle Kleppe uit Kerkwerve. En relativeren, zo blijkt als de regen opeens rond half 2, tijdens de kinderzeskamp, met bakken uit de hemel valt. „De kinderen vinden dat alleen maar leuk. De opblaasbare hindernis- baan wordt er lekker glad van." Over de zeskamp voor volwasse nen die aansluitend plaatsvindt, maakt Veerle zich al helemaal geen zorgen. „Dat zijn allemaal volwassen kerels. Kom op: 't is maar een beetje regen toch?" In Renesse en Scharendijke werden respectievelijk de tent bij de kerk en het sportveld ingeruild Vera van der Moezel Scharendijke voor het dorpshuis. „Gelukkig zat het hier vanmorgen bij het ontbijt al stampvol", zegt dorpshuisbe heerder en Oranje-organisator Ja- net Leeuwe uit Renesse over die ommezwaai van het programma. „En daarna heb ik alleen nog maar een afgeladen dorpshuis gezien", voegt voorzitter Jacqueline Pronk van de Oranjevereniging toe. Vera van der Moezel van de Oranjeclub in Scharendijke leidt rond langs huiskamer, grote zaal en gymzaal in het dorpshuis waar opblaasattracties in alle soorten en maten groot en klein in de ban houden. „We hebben zoveel maz zel met deze locatie. De kinderen lopen blij rond, de ouders ook. Na tuurlijk is lekker weer fijn, maar alles heeft z'n charme." In Zierikzee hakte het wissel vallige weer er steviger in. Door de omvang en aard van het pro gramma kon niet alles zomaar el ders worden ondergebracht, waar door onder meer sportplein en brocantemarkt vervielen. „Jam mer natuurlijk van al het vrijwilli gerswerk, maar het sfeertje is goed. Veel mensen zeggen tegen me: het is goed georganiseerd, maar het weer krijg je niet gere geld", zegt Rene Berrevoets van de Zierikzeese Koningsdagorgani- satie. Terwijl het weer eigenlijk best meevalt, constateert Jan Wil lem van Nieuwenhuijze die met zijn 5-jarige zoon Roan een kleed je op de vrijmarkt bezet houdt. Halverwege de dag heeft hij nog maar één keer plastic over zijn koopwaar moeten gooien. „We denken vaak dat het weer heel slecht is, maar dat is niet zo. Ik ben hovenier en misschien dat ik vijf dagen per jaar meemaak dat het écht de hele dag regent."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66