L A'tjes vinden alles leuk Rozen-Nellie van Ginkel flikt het weer NIEUWS 5 |?%al Éi»» Het was het eerste tele visie-interview dat de prinsesjes gaven. Wat opviel in het gesprekje met NOS-verslaggeefster Dionne Stax: Amalia, Alexia en Ariane werden met 'je' en 'jij' aangespro ken. Zijn daar regels voor? Reinildis van Ditzhuyzen, expert in eti quette, protocol en koningshui zen, denkt dat de aanspreekvorm vooraf besproken is. „Kinderen onder de 12 spreek je in principe niet met u aan, maar voor bijzon dere kinderen gelden bijzondere regels. Ik kan me voorstellen dat ze de prinsesjes gevraagd hebben hoe ze aangesproken willen wor den. En dat de reactie dan was: 'U? Neeee, dat willen we niet'. Op school worden ze ook niet met u aangesproken." De vader van de drie A'tjes werd vroeger ook niet altijd ge- vousvoyeerd. Nadat hij in 1986 als W.A. van Buren finishte in de Elf stedentocht, vroegen verslagge vers 'Heb je veel getraind?' en 'Waar heb je getraind'? Dat lever de de vragenstellers geen com mentaar op. Amalia, Alexia en Ariane leken er eveneens weinig moeite mee te hebben. Voor de microfoon en camera van de NOS zei de jongste, Ariane, 'alles' het leukste te vinden. Haar oude re zus Alexia had een voorkeur voor de voorstelling van de Grote Parade op de Grote Markt. Die was 'het allerleukst'. Ze was blij er bij te kunnen zijn na haar val op de wintersport waarbij ze haar dijbeen brak. Het was vol gens haar een 'enorme klap, maar ik ben er wel helemaal bovenop'. Kroonprinses Amalia hield zich diplomatiek op de vlakte bij de vraag wat ze het leukste vond. „Daar kan ik nog niet over oorde len, ik heb nog niet alles gezien." Het is Nellie van Gin kel, hier op de foto met prinses Aimée, wéér gelukt. De Oran jefan (29) uit Barne- veld deelde gisteren haar rozen uit aan alle aanwezige leden van het koningshuis. Een gesprek met haar favo riet, koningin Maxima, lukte niet. De band Typhoon zong daar doorheen. „Jam mer, maar ik zag een blik van her kenning!" Nellie van Ginkel wachtte bijna 6 uur langs het drang hek, in de kou, voor ze een glimp van de fami lie opving. Ze dronk geen druppel, zodat ze niet naar de wc hoef de. „Want weggegaan is plaatsje vergaan." DONDERDAG 28 APRIL 2016 Boven: Het koningspaar kijkt met de kin deren naar de parade op de Grote Markt in Zwolle. Uiterst links: het pu bliek in afwach ting van de ko ninklijke fami lie. Links: ko ning Wil- lem-Alexander danst tijdens het slotfeest, foto's Remko de Waal en Koen van Weel. foto Robin Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5