liil DE WEEK ■m 6 I UIT8? Heart of a Dog In haar documentaire staat kunstenares Laurie Anderson stil bij hel overlijden van haar hond, moeder en haar levenspartner Lou Reed. „Mijn film is geen rouwkaart." Smartlap moet moederharten vooral breken Onverstoorbare Duitse procureur maakt indruk NU IN DE BIOS Monsieur Chocolat DRAMA kollcklhcl DRAMA The Jungle Book AVONTUUR kung lu Panda 3 ANIMATIE DOOR AB ZAGT ou was een lief mens." Vol affectie praat per formancekunstenares Laurie Anderson (68, bekend van onder meer de hit O Supermanover de man met wie zij 21 jaar (waarvan de laatste vijf jaar als wettige echtgeno te) samenwoonde: de in 2013 overle den rockmuzikant Lou Reed. „Ik weet dat veel mensen Lou een norse man vonden", zegt Anderson in een hotelkamer tijdens het Filmfestival van Rotterdam. „Hij had geen geduld met journalisten die hun huiswerk niet hadden gedaan. Maar ik kende Lou op een totaal andere manier." Om de zachte kant van haar grote liefde te benadrukken, noemt Ander son een voorbeeld waarbij de andere belangrijke, eveneens overleden part ner in haar leven - haar hond, een rat terriër genaamd Lolabelle - een rol vervult. „Op het einde van haar le ven sukkelde Lolabelle met haar ge zondheid. Lou kwam op het idee om in ons huis in New York een zuurstof tent te installeren voor mijn hond. Zij knapte er behoorlijk van op en leefde nog een jaar langer dan de die renarts had voorspeld. Lou was na melijk ook dol op Lolabelle, die heel bijzonder was. Zij kon ook pianospe- Mother's Day KOMEDIE Der Slaal gogen Fritz Bauer DRAMA Donderdag 28 april 2016 Omar Sy, bekend uit 'Intou- chables', speelt in deze film een zwarte clown die furore maakt in een Frans circus. Gaandeweg probeert hij zich lost te worstelen uit zijn ondergeschikte positie als pispaal in de piste. Deens drama van regisseur Thomas Vinterberg, die zich baseerde op zijn erva ringen als kind in een com mune. In deze film blijkt dat jaloezie niet is uit te ban nen in deze ideale wereld. De realistische verfilming van 'The Jungle Book', de klassieker van Rudyard Ki pling, oogt imposant door de gebruikte computertech nieken. Het verhaal over junglejongen Mowgli is min der geschikt voor kinderen. In zijn derde avontuur komt de panda Po eindelijk in contact met zijn biologi sche vader. Dat zorgt wat identiteitsproblemen, maar ook voor koddige situaties. L -> Lou Reed en Laurie Anderson met hun dierbare hond Lolabelle, die zelfs kon pianospelen. FOTO DJAMILLA ROSA COCHRAN/WIREIMAGE Regie: Gary Marshall. Hoofd rollen: Jennifer Aniston, Julia Roberts en Kate Hudson Cynici beweren dat Moederdag (en Vaderdag trouwens ook) vooral bestaan om de kassa's van de middenstand te spekken. Voor het overige is het vaak een dag vol stress, vooral als de fa milieverhoudingen niet optimaal zijn. Dat geldt zeker voor de ge zinnen in deze komedie. Jenni fer Aniston speelt een onlangs Kate Hudson in de komedie 'Mother's Day'. gescheiden moeder, wier ex in recordtijd met een jong fotomo del is getrouwd. Julia Roberts heeft een weinig verheffende carrière als verkoopster van prul laria op de televisie. Ooit stond zij als 16-jarige haar dochtertje af. 'Mother's Day' is een smart lap die vooral is gemaakt om moederharten te breken. Regie veteraan Gary Marshall haalde dezelfde truc uit met 'Valenti ne's Day' en 'New Year's Eve', ook overbevolkte tranentrek kers vol geforceerde grappen. Gelukkig kan er ook af en toe gelachen worden en is Jenni fer Aniston soms goed op dreef. Schaarse lichtpuntjes in een film die niet in aanmer king komt als cadeau voor Moederdag. (Ab Zagt) Regie: Lars Kraume. Hoofdrollen: Burghart KlauGner en Ronald Zehrfeld Het naziverleden laat Duit se filmmakers maar niet los. Telkens stuiten zij nog op verhalen die het waard zijn om verteld te worden. Zoals het lot van procu reur-generaal Fritz Bauer die in de jaren '50 in de jon ge Bondsrepubliek belast is met het speuren naar oorlogmisdadigers. „Ik jaag liever op mensen", zegt hij in het begin van de film als hij voor een traditioneel jachtweekeinde wordt uit genodigd. De film toont aan hoe Bauer in zijn werk in West-Duitsland wordt ge dwarsboomd. Zelfs als hij op het spoor komt van de grootste vis, Adolf Eich- mann, krijgt hij met tegen werking van hogerhand te maken. Het waargebeurde verhaal wordt vooral door de vertolking van Burghart KlauGner (onder meer be kend door 'Das Weisse Band') een zeer pakkend drama. (Ab Zagt)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58