Flor d'Luna, kabbelend en onstuimig UIT THUIS 5 wik Talent uit de omgeving staat dit keer voor het voetlicht tijdens de Schildersweek in Domburg. Badplaats staat bol van kunst en cultuur Nieuwe poging voor De Dijk op festival Graauwrock Terneuzense cowboy met Amerikaanse sound Dolfje Weerwolfje; musical met heerlijke 'meehuiler' 8? DOOR ANNEMARIE ZEVENBERGEN Ïn het licht van Walcheren' is het thema van de dertiende Schildersweek Dom burg. Zes schilders en een beeldhouw ster uit de regio en de Randstad vormen dit jaar de harde kern van de week. Met een nieuw bestuur slaat het jaarlijkse kunstevenement in de badplaats ook een nieu we richting in. Dus geen Amerikaanse of Argen tijnse kunstenaars, maar schilders als Jo Du- mon Tak uit Middelburg en Peter van Berkel uit Vlissingen. Beide werken ook aan het Pano rama Walcheren in de Vlissingse Machinefa briek. De Middelburgse beeldhouwster Anita Dekker behoort ook tot de kern van zeven. Aan gevuld met bijvoorbeeld de Amsterdammer Mi chel van Zinnicq Bergmann. De zee is een van zijn liefdes. Duidelijk terug te vinden in het grote aantal zeezichten van zijn hand. Hij was vaker te gast bij de Schildersweek. De zeven zijn gedurende de kunstweek in Dom burg 'artist in residence'; bezoekers kunnen hen aan het werk zien in het Schildersweek-ate lier aan de Badstraat. Margot Verhaagen, secretaris van de organise rende Stichting Art Performance: „Vorig jaar hebben we een 'light versie' gehad, met alleen de Zondagsschilders. Dit jaar heeft het nieuwe bestuur gekozen voor een andere richting. Een kleinere groep 'artists in residence', uit de om geving. Talent uit de regio. De aftrap is zater dag in de Vlissingse Machinefabriek. Bij het Domburgs tafereel met Badpaviljoen. We wil len nu ook bekijken of we door het jaar heen wat kunnen doen met de kunstweek. Lezingen, concerten bijvoorbeeld." De kunstweek kent een sterke formule; een programma waarin beeldende kunst wordt ge combineerd met gevarieerde publieksactivitei ten. Zondag nemen de Zondagsschilders tradi tiegetrouw bezit van de badplaats. Zij kunnen hun ezel neerzetten waar ze willen. Een vakju ry beoordeelt de werken. De bekroonde stuk ken worden geëxposeerd in de Duin Galerie. Daar is ook de grote verkoopexpositie te zien tot 7 augustus. In het karakteristieke Badpavil joen geeft Nico Out dinsdag vanaf 20.00 uur de lezing 'Kijken naar kunst'. De pianisten Paul Komen en Nata Tsvereli dagen elkaar daar donderdagavond uit tijdens een concert, dat om 20.00 uur begint. Programma De titel 'Uma porta para o rio' ('een deur naar de ri vier') van de laatste cd van het trio Flor d'Luna verwijst naar de rivier. Niet alleen die titel: ook de liederen zijn thema tisch verbonden met water en ook muzikaal is er een verwantschap. Soms sprankelend als ontluikend smeltwater, kabbelend als een bergstroompje, kletterend als een waterval, onstuimig als een stroom versnelling om uit te monden in een krachtige watermassa. Tenslotte staat de gitaar van Marcel Verheugd voor de variëteit van de bedding, is de cello van Manuela Verbeek syno niem aan de flora en fauna en fun geert de machtige stem van zange res Carla Koehorst als de energie bron voor de stroom. „Ja, Uma porta para o rio is een the- ma-cd", vertelt zangeres Koehorst. „Tevens is de thematiek van licht en donker aanwezig, schaduwkanten en zonneschijn. Wellicht komt dat mede door de teksten van de Portu gese dichter Fernando Pessoa. Zijn teksten kennen veel schaduwkan ten, maar gelijktijdig een sterke dy namische ontwikkeling. Het vraagt erom vaker beluisterd te worden." De teksten van Pessoa zijn knap op muziek gezet door gitarist Ver heugd. Koehorst beschrijft de tot standkoming van de laatste cd. „Mar cel krijgt een hele stapel teksten en gaat daar - soms letterlijk - mee aan de wandel. Eerst ontstaat de melo die, dan de akkoorden. Al werkend komt er een vorm van thematiek naar boven drijven. Iets waar je zelf ontvankelijk voor bent. Dat werd dus 'de deur naar de rivier'." Het is de derde cd van de Gelderse formatie. Met Portugees als voer taal, een gitaar, cello en stem, wordt de link snel gelegd met de fado. Maar dat ligt genuanceerder. „De in spiratie van de fado hoor je er door heen. Maar met onze tweede cd rea liseerden we ons dat wij geen fado gezelschap zijn en dat dan ook niet geforceerd moeten worden. We zijn eigen stukken gaan spelen. De Por tugese taal is nu meer leidend dan de fado." Flor d'Luna: Uma porta para o rio in Theater de Wegwijzer, vrijdag 29 april, aanvang 20.30 uur. GRAAUW HERMAN BROCK JR IN RAZZMATAZZ DE MYTHE Donderdag 28 april 2016 SCHILDERSWEEK DOMBURG ZOOMT IN OP REGIONAAL TALENT door Marius Roeting Zaterdag 30 april t/m zater dag 7 mei; 12.30-15.00 uur zeven kunstenaars werken in het Schildersatelier aan de Badstraat. Zondag: 09.00-17.00 uur Zondagsschilders. Dinsdag: lezing Nico Out, Badpaviljoen, 20.00 uur. Donderdag: Schilderen met (klein)kinderen Badhotel, 12.30- 16.30 uur; Klassiek pianoconcert, Bad paviljoen, 20.00 uur. Zondag 8 mei t/m 7 augus tus: verkoopexpositie Duin Galerie, 12.00 en 17.00 uur. Domburgs tafereel met Badpaviljoen, onderdeel van Panorama Walcheren in de Vlissingse Machinefa briek, waar de Schilders week wordt geopend. FOTO RUBEN OREEL Een keelontsteking bij zan ger Huub van der Lubbe stak vorig jaar op het laat ste moment een stokje voor het optreden van De Dijk op Graauwrock. Koortsachtig zocht de or ganisatie naar een vervan ger, die niet werd gevon den. De gratis extra con sumptiebonnen verzacht ten de pijn. Volgende week donderdag doet De Dijk een nieuwe poging. Het is voor de tweede keer dat de band op Graauw rock speelt. De vijftiende editie wordt om 18.00 uur geopend door de winnaar van Road to Graauwrock, een dag eerder op de voet balvelden. De Zeeuws- Vlaamse bands Hunter- street en Mille Manos zijn in de race. Daarna is het om 19.00 uur de beurt aan Perkxperience (van De Snis) en DIEDE (19.45). De Rotterdamse Neder- beatrockers van The Kik spelen om 20.30 uur. Vrienden van de show The Dirty Daddies sluiten van af 23.00 uur af. Zanger en multi-instrumen- talist Herman Brock Jr. had al een naam in de country-, blues -en bluegrasswereld opgebouwd toen hij vorig jaar met 'The Old World' op de proppen kwam. Een al bum waar alles aan klopt. Naast zijn vaste begeleiders The Brockettes werkte Her man op het album samen met de fine-fleur van de Ne derlandse country en blue- grass. Zijn muziek ademt authenti citeit met de kenmerkende countrysnik. Zijn achter grondzangers geven die mu ziek en tekst extra pk's. De in Terneuzen opgegroeide cowboy heeft z'n sporen tot in de zuidelijke staten van de VS verdiend. Met 'The Old World' bereikt hij in zijn thuisland nu ook een breed publiek. Hij stond vorig jaar op Lowlands, kwam in tv-programma's als DWDD en Vrije Geluiden, maar is ook nog steeds te zien en horen in Zeeland. Zoals za terdag 30 april in Podium Razzmatazz in Oost-Sou burg, aanvang 20.30 uur. Dolfje Weerwolfje is mis schien wel de bekendste kin derboekenheld van de 21e eeuw. Misschien? Wel ze ker, als het aan de kinderen ligt. In 2011 hebben ze hem die prijs al eens gegeven. Er is een film. En nu is er de derde musical, die woens dag vanaf 13.30 uur te zien is in De Mythe in Goes. Dolfje lijkt een gewone jon gen van bijna zeven die als pleegkind opgroeit in een warm gezin. Maar eens per maand (bij volle maan) ver anderen zijn handen in klau wen, krijgt hij puntoren en een witte staart. Dan is hij een weerwolf! En dan zijn er volop avonturen te beleven. 'Grumor' noemt schrijver Paul van Loon zijn werk, griezelen met humor. Geen schrik, het is veel meer hu mor dan griezel. In de musical zit vaart. En veel muziek, met een heerlij ke 'meehuiler'. De jonge ac teurs zijn misschien nog wel beter dan de volwassenen. Fantasie wordt werkelijk heid, liefde duurt eeuwig en de afloop is goed!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57