UIT 3 zeker niet voor zichzelf s REDEN EN OM THUIS TE BLIJVEN Sandy Denny Fargo II Motown in woord en beeld Land van Lubbers BBQBijbel zijn dan je denkt'. Hij wil zijn publiek dusdanig serieus ne men, dat hij geen open deuren gaat intrappen. En streeft er ook naar dat 'iedere voorstel ling een poging is om mezelf opnieuw uit te vinden'. „Iede re voorstelling zegt iets over wie ik op dat moment ben. En dus ook over hoe ik ben veran derd ten opzichte van de vori ge keer." Geen vaste grappen dus, geen ingesleten trucs, tel kens nieuwe vondsten. De bio grafie van Micha Wertheim is dezelfde als die van veel van zijn collega's. De lange weg van Comedytrain en wat radio of tv-werk (VPRO's De Avon den) naar de festivals. Naar de prijzen. Zo won Wertheim in 2004 de jury- en publieksprijs tijdens het Leids Cabaret Festi val. Daarna volgden dan eigen avondvullende programma's. De titels beginnen allemaal met 'Micha Wertheim voor Specialisten. De grap. De zo veelste keer. Je het weet. En nu dan nummer vijf: 'Micha Wertheim voor zichzelf. Een voorstelling die heel dicht komt bij het geniale. Met een titel die uiteraard gelogen is. Micha haalt de kronkels uit zijn tenen, niet voor zichzelf, maar exclusief voor u. Zijn ver halen, zijn bekentenisjes, zijn veronderstellingen en ontken ningen worden samen een draaikolk waar je dizzy en ge desoriënteerd uit komt. Micha Wertheim zelf blijft er droog komisch onder. Eigenlijk héél Engels allemaal. Grijp de kans om hem eindelijk te leren ken nen. Micha Wertheim 'Voor Zich zelf, cabaret, Stadsschouw burg Middelburg, vr 29 april, 20u00 r Êr MUZIEK TELEVISIE 00 BOEK TELEVISIE 00 BOEK klassiek, gospel. Het is niet voor niks dat ze zo'n breed repertoire hebben. Koen: „Koren hebben vaak een stoffig imago. Dat willen wij doorbreken." De muzikanten zijn het erover eens dat dirigent Chris- toph Mae-Carty en regisseur Roe land Müller een groot aandeel heb ben in het succes. Marloes: „Chris- toph legt zijn hele gevoel in dit werk. Als hij dirigeert, lijkt het of hij danst. De regie, het licht en on ze hippe kleding maken het plaatje compleet. Er moet naast horen na tuurlijk ook wel wat te zien zijn. Anders wordt het saai." Dat ook een koor kan rocken, be wees Dekoor in 2014, toen zij via een bevriende dirigent uit Duits land op het Pinkpoppodium te recht kwamen. Een belevenis was dat zeker, maar vooral door het im mense podium en publiek. De muzi kale uitdaging was niet erg groot. Marloes: "Dan vond ik optreden mooi op elkaar af te stemmen." Juist het evenwicht tussen de ver schillende stemgroepen, is de kracht van Dekoor, denkt Marloes, die in 2013 aansloot. Het koor be staat voor de helft uit vrouwen en voor de helft uit mannen en dat is niet voor niks. „Veel koren hebben een overschot aan hoge, vrouwelij ke zangstemmen en juist een te kort aan lage mannelijke. Bij ons is de mix precies goed. Er valt nooit een partij weg." Dekoor zoekt haar muziek in ver schillende stromingen: jazz, pop, met singer-songwriter Damien Ri ce in Carré eigenlijk specialer. Niet alleen omdat ik een grote fan van hem ben, maar hij gaf ons in spraak, stond open voor een ge sprek. Bij Mick Jagger konden we wat moeilijker in de buurt komen." Dekoor Close Harmony, Theaters aan Zee, zaterdag 30 april, Nieuwe Kerk Zierikzee, aanvang 20.15 uur. Donderdag 28 april 2016 Door Mark Roos De Britse zangeres Sandy Denny vierde haar grootste triomfen bij folkband Fairport Convention. De solocarrière van de zangeres, die in 1978 op 31-jarige leeftijd over leed, is nooit een doorslaand succes geweest. Het de ze week verschenen album 'I've Always Kept a Uni corn' is niettemin een prachtige verzameling akoes tisch werk van deze iconische foikartieste. -4 I've Always Kept a Unicorn is verschenen bij UMC/lsland Records Tip voor degenen die dachten dat de met zwarte hu mor doorregen misdaadreeks 'Fargo I' een van de bes te tv-series van de laatste jaren was: ga vooral het tweede jaargang kijken. Nog bloederiger, maffer, absur der en nog meer in de geest van de Coen Brothers, de fenomenale regisseurs van de bioscoopfilm 'Fargo' uit 1996, waarop deze televisieseries gebaseerd zijn. De broertjes Coen zijn tevens de uitvoerende producenten van de serie. De tweede serie werd opgenomen in het Canadese Calgary. Fargo II is op dvd verschenen bij 20th Century Fox Home Entertainment Stevie Wonder, Marvin Gaye, Jackson 5: het zijn enkele ar tiesten van het Motown Label uit Detroit. 'Motown - Het ge luid van jong Amerika' van Adam White en Barney Ales vertelt het verhaal in woord en - indrukwekkend - beeld. Van de geboorte in het door rassen- rellen geteisterde Detroit tot de strapatsen van eigenaar Berry Gordy: het komt alle maal voorbij in dit boek vol met soul- en discohelden. -4 Motown - Het geluid van jong Amerika is verschenen bij Fontaine uitgevers (645) Nederland heeft tegenwoordig een reputatie hoog te houden op het gebied van dramaseries met een politiek-historisch thema. Na series over prins Bernhard, prinses Juliana, prinses Beatrix, Joop den Uyl en Mabel Wisse Smith, was onlangs Ruud Lub bers aan de beurt. Met mooie rol len van Guy Clemens en Huub Stapel, die met hun spel aardig weten te verhullen dat er wel eens betere politieke series in Nederland zijn ge maakt dan 'Land van Lubbers'. -4 Land van Lubbers is op dvd verschenen bij Just Entertainment Niet bepaald bescheiden van topchef Julius Jaspers om zijn tiende boek 'BBQBijbel' te noemen, maar het moet gezegd: wie dit naslagwerk goed bestudeert is een volleerd grillmeister. Of het nu gaat om technie ken, materialen, achtergronden over vlees, vis en groentes: alles staat erin, met als bonus honderden ge weldige recepten van zowel klassiekers als nieuwsgie- rigmakende obscuriteiten (in as gesmoorde biet in ro- zenbouillon, pulled pork cakes). -4 BBQBijbel, uitgever Carrera Culinair (29,99) Dekoor Close Harmony Koen en Marloes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55