De Booij klaar voor stapje hoger de Witte wordt nieuwe kopman bedrijf en amazone Met passen en meten is het te combineren ZEELAND 15 In de eerste omloop behaalde An neke de Booij met de merrie Vigle- ny S een score van 68,23 procent. Met de ruin Orviel kwam zij tot een totaal van 62,94 procent. Dat was goed voor de tweede stek. „Ik ben super tevreden. Het was de eerste buitenwedstrijd en ook nog eens onder erbarmelijke weersom standigheden", zei De Booij na af loop. „Vigleny had veel moeite met de keertwending. Daar heb ik veel op geoefend en dat wierp van daag zijn vruchten af. We zijn klaar voor de overstap naar de klas se Z2." Bij de tweede reeks liep De Booij met de ruin Orviel naar een nipte overwinning (60,88 pro cent). Maartje Eibers uit Ossenis- se eindigde met de merrie Lockef- eer's Esprit op de tweede plaats (60,29 procent). Sibyle Burm uit Vogelwaarde stuurde onder extreem slechte weersomstandigheden de met veel schwung door het lichaam be wegende merrie Ginger in de klas se L2 met 66,66 procent naar de ze ge. „Dit had ik echt niet ver wacht", vertelde de amazone, die tijdens haar rit een hagelbui kreeg te verwerken. „Ik was net gestart toen die bui losbarstte. Ik kon am per vooruitkijken en de kletsnatte bodem begon te zuigen. Toch bleef Ginger bleef bij de les en ging er voor. Dit was pas mijn tweede wedstrijd op dit niveau en ik heb nu al vijf winstpunten be haald. Ik ben tevreden." De Belgische Veerle Andries, evenals Sibyle Burm uitkomend voor de ruiterclub Hulst, kwam met de score van 66,00 procent uit op de tweede plaats. Zware omstandigheden bij dressuurconcours in Kloosterzande. Hagelbui teistert deelnemers aan wedstrijd. met de titel in de tweede divisie en promotie naar de eerste divisie. Al enkele jaren op rij wordt TTCM in het voorjaar steevast kampioen, maar degradeert het in het najaar De tafeltennissers van TTCM slaan een nieuwe weg in. Twee jonge spelers uit Zoetermeer gaan in de hoofdmacht spelen. weer. „En ik weet eigenlijk wel ze ker dat die jongens het ook ko mend seizoen niet gaan redden in de eerste divisie", kijkt Bomhof vooruit. „Arjan en Elwin zijn tafeltennis sers met veel potentie, die graag op een hoger niveau willen spelen. Maar ze zullen nog veel moeten le ren en een aantal stappen moeten zetten", meent de uittredend aan voerder. „Dit is echt toekomstmuziek. Op korte termijn moeten we er denk ik niet te veel van verwach ten. Waarschijnlijk degraderen ze in de najaarscompetitie en zullen ze het ook in de tweede divisie zwaar krijgen." Mogelijk maakte Bomhof dus deel uit van het voorlopig laatste, enigszins onverwachte, succes van zijn club. Handhaving was aanvan kelijk het doel, maar het werd dus de titel. En daar had hij een groot aandeel in. „Ik zou eigenlijk maar de helft van de wedstrijden in actie komen", geeft hij aan. Toch speelde hij bijna elke week mee en dat was weer deels de ver dienste van de toekomstig captain. „Ik heb hem wel een beetje ge pusht", zegt De Witte lachend. Laatste kunstje In de toekomst hoeft de nieuwe garde echter niet opnieuw bij Bom hof aan te kloppen. Het behalen van het kampioenschap was zijn laatste kunstje. „Na zo'n 35 jaar, waarin ik ongeveer twintig titels heb gewonnen, is het mooi ge weest. Ik heb altijd met plezier ge speeld, maar sinds afgelopen sei zoen nam de motivatie af." En dus wordt De Witte nu in het diepe gegooid. „De laatste drie, vier jaar heb ik veel geleerd van Jan Henk en Riny. Het is nu aan mij om dat te laten zien." .eclamezuil gaat lopen. Je weet nooit of het paard dat bij jou geboren wordt, ook daadwerkelijk het in zich heeft om goed te worden in het springen. Maar meestal hebben we toch wel heel goede paarden. Ik vind dat een voorrecht." De familie Van de Plasse heeft een eigen stal in Kruiningen. De ze wordt beheerd door Christi- aan, een broer van Carolein. „Mijn vader reed vroeger al paard. Christiaan was er ook hele maal gek van. En ik dus ook. Het begon met een pony en daarna groeide ik in de sport." Wat duidelijk is bij de Van de Plasses is dat beide za ken niet zonder elkaar kunnen. „Zonder de mossels geen paar den", zegt de amazo ne resoluut. Aan de andere kant worden de paarden ingezet als reclamezuil. „Wanneer Chris tiaan en ik ergens rijden, worden de namen van de paarden ook omgeroepen. Die beginnen alle maal met Delta Mossel. Het is goed voor de herkenbaarheid en zichtbaarheid van het bedrijf." Bij Stal Van de Plasse blijven de paarden ongeveer tot hun ze vende. Daarna worden ze door- 'Guillaume is misschien wel het beste paard dat ik ooit heb gehad' verkocht. „Dat is natuurlijk om dat de handel ons ook wat ople vert", zegt Carolein van de Plas se. „Maar daarnaast is het ook zonde om talentvolle paarden lang in Zeeland te houden. Ik rijd bijna niet internationaal. Het is voor mij niet te doen om naar concoursen te gaan en een halve week weg te zijn. Maar als paarden het talent om ho gerop te gaan, is het goed voor hun ontwikkeling om naar een ander te gaan. En dan is het mooi om te zien dat ze onder het zadel van iemand anders doorgroeien. Natuurlijk doet het soms pijn om afscheid te nemen, maar dat hoort erbij." Van de Plasse rijdt nu drie paarden: Eros, Guillaume en Sur prise. Dat trio neemt ze ook mee naar Nieuw- en Sint Joosland. Guillaume, vernoemd naar vader Wim van de Plasse, is nog jong en volop in de opleiding, maar beschikt al over veel vaardighe den. „Guillaume is misschien wel het beste paard dat ik ooit heb gehad", zegt de ervaren ama zone. „Ik hoop hem nog een tijd je te kunnen behouden. Graag zou ik met hem dit jaar het WK voor jonge paarden rijden. Dan kan ik hem in de kijker rijden en het is toch weer een uitje." Bovendien is het WK in Lana- ken. In België dus, waar jaarlijks een groot deel van de 10 a 12 mil joen kilo mosselen wordt afgezet door Delta Mossel. „Ik kan niet ontkennen dat dat ook mee speelt", zegt Van de Plasse la chend. DONDERDAG 28 APRIL 2016 door Lucien Roelandt KLOOSTERZANDE Anneke de Booij deed gisteren op het Koningscon cours hippique van de Honteruiters goede zaken. De dressuuramazone was in haar woonplaats Klooster- zande in de in handicap verreden klasse Z in beide proeven de beste. Sören de Witte krijgt een nieuwe rol binnen de hoofdmacht van TTC Mid delburg. foto Lex de Meester Carolein van de Plasse met Delta Mossel Eros. De combinatie gaat bij Zeeland Outdoor Jumping voor een prijsje, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47