Provincie trekt 14 miljoen uit voor dienstregeling bus KNMI wil meetstation Vlissingen verplaatsen, Wilhelminadorp blijft zeelandtheaters.nl AGENDA 28 april t/m mei ZEELAND 9 V* Rousseff Opvang Veldleeuwerik Treinstation Vreemdelingen Bewaking Langer wachten is niet verant woord, anders komt de voorberei ding van de dienstregeling 2017 in de knel. De evaluatie van het eerste jaar komt in september. „We hebben nou eenmaal beslo ten om een heel jaar in beeld te brengen", zegt gedeputeerde Har ry van der Maas (SGP, mobili teit). Vorig jaar werd extra geld uitgetrokken toen kort na de in voering van de dienstregeling een aantal knelpunten aan het licht kwam. Dat extra budget van 262.430 euro is nu ook alvast uit getrokken. Mocht uit de evaluatie blijken dat dit voor een aantal knelpunten niet heeft gewerkt, dan is het makkelijker het bedrag naar beneden bij te stellen dan andersom, verklaart gedeputeer- Evaluatie dienstregeling richt zich vooral op de nieuwe onderdelen: buurtbussen en haltetaxi's de Jo-Annes de Bat (CDA, financi ën). De evaluatie is wel nodig, om dat het bussysteem is veranderd. Uitgangspunt is dat er geen on rendabele lijnen in stand worden gehouden, maar dat gereageerd wordt op de vraag. Dat gebeurt onder meer door de inzet van buurtbussen en haltetaxi's. „We zijn heel benieuwd hoeveel men sen gebruik hebben gemaakt van vaste lijnen, hoeveel van de buurtbussen en hoeveel van de haltetaxi", aldus Van der Maas. Gebleken is al wel dat een aan tal buurtbusverenigingen, onder meer op de Bevelanden, moeite heeft vrijwilligers te vinden. De provincie gaat daarom meebeta len aan de advertentiekosten om nieuwe vrijwilligers te werven. Ook mogen de verenigingen wat vrijer omgaan met de onkosten vergoedingen, om het werk voor vrijwilligers iets aantrekkelijker te maken. Met de - geringe - meerkosten is in het beschikbare budget al rekening gehouden. Er is nog geen geld uitgetrok ken voor de pendelbus die rijdt tussen station Goes en het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis. Dat is een pilot. Eind juni wordt beslo ten of die wordt voortgezet. Het KNMI heeft op een rij ge zet welke weerstations ze de ko mende tien jaar nodig heeft om waarschuwingen te doen, ex treem weer te kunnen duiden en klimaatverandering in de gaten te houden. In Nederland en op de Noordzee heeft het KNMI een netwerk van automatische weer stations. Daar meet ze tempera tuur, vochtigheid, wind, neerslag en zon. Op basis van het onder zoek heeft het KNMI besloten ook de komende jaren op 50 plaatsen in het land automati sche weermetingen te doen. In Zeeland zijn er meetsta tions in Westdorpe, Vlissingen en Wilhelminadorp. Maar het meetstation Vlissingen levert geen representatieve gegevens. Het staat zo dicht bij zee dat het de situatie binnendijks niet goed kan meten. Sluiting is geen optie. Want het KNMI houdt met dat weerstation al jaren het klimaat in de gaten. Het is van 'het groot ste belang om in deze hoek van Nederland een representatieve lo catie te vinden waar deze klimaat reeks kan worden voortgezet', al dus het KNMI. Wanneer en naar welke plek het station wordt ver plaatst is nog niet bekend. Het meetstation in Wilhelmi nadorp blijft. In 2014 besloot het KNMI om het te sluiten vanwege financiële redenen. Die sluiting draait ze nu terug. Het meetnet van het KNMI kan niet veel goed koper worden uitgevoerd en Wil helminadorp is nodig om bepaal de metingen uit te kunnen voe ren. Zo wordt op basis van data van dat meetstation herleid hoe groot de verdamping is. Ook wordt er sinds lange tijd de bo- demtemperatuur gemeten. Die informatie is belangrijk voor on der meer de Gasunie. tfU Mytfvtf DO 28104 Scheldetheater Terneuzen toneel Chakra's Chardonnay Chris Tates, Ellen Pieters, Marie-Louise Stheins e.a. DO 28104 Schouwburg Middelburg toneel Zeeuwse Vrouwen 2 Theaterproductiehuis Zeelandia DO 28104 Theater de Mythe Goes cabaret Javier Guzman - Absurd verlicht VR 2904 Scheldetheater Terneuzen cabaret Erik van Muiswinkel - De Olieworstelaar VR 2904 Schouwburg Middelburg cabaret Micha Wertheim-Voor Zichzelf ZA 3004 Scheldetheater Terneuzen 14.00 u. jeugd familie 2+ Thomas De Stoomlocomotief-Thomas en het circus Dl 0305 Schouwburg Middelburg toneel concertvertelling De drievingerige luiaard -Bram van der Vlugten familie WO 04105 Theater de Mythe Goes 13.30 u. jeugd familie 6+ Dolfje Weerwolfje naar de boeken van Paul van Loon VR 0605 Scheldetheater Terneuzen muziektheater Chez Brood - Dé rock-'n-roll theatertrip over Herman Brood VR 1305 Schouwburg Middelburg muziek The Beatles Revival-The Beatles Story MA 09105 ZA 28105 Schouwburg Middelburg muziek show Scheldetheater Terneuzen muziek show Simone! - Gloednieuwe theatershow van Simone Kleinsma Scheldetheater I Schouwburg I Theater de Mythe Terneuzen I Middelburg I Goes 0115 - 69 55 55 I 0118 - 65 96 66 I 0113-213213 brieven De huidige procedure voor de af zetting van president Rousseff in Brazilië (19 april) is niet gebaseerd op beschuldiging van enig mis drijf, ze is niet betrokken bij een corruptieschandaal en ze wordt ook niet beschuldigd van misda den. De Amerikaanse politiek ana list M. Weisbrot merkte reeds eer der op dat de huidige aantijgingen tegen Rousseff louter politiek zijn. Volgens Weisbrot betreft het nu een poging om de herverkiezing van Rousseff ongedaan te maken met ongrondwettelijke en illegale middelen. De koepelorganisatie AFL-CIO van Amerikaanse vakbonden ver oordeelt de gang van zaken in Brazilë evenals een aantal organi saties en persoonlijkheden in bin nen- en buitenland. Ze proteste ren tegen de poging tot staats greep, ze verklaren zich solidair met president Rousseff. De Braziliaanse media zijn in han den van oligarchen en grote bedrij ven en spelen een grote rol in het geheel. Pogingen om eigen media te ontwikkelen met een politiek neutralere instelling komen er niet bij gebrek aan middelen. Een asielzoekerscentrum bij Bas- kensburg 14 april) heeft met de op vang van vluchtelingen weinig te maken. De bedenker van dit scena rio, wil een wit voetje halen in po litiek Den Haag of de moraalrid der uithangen. Waar kinderen recreëren en jonge mensen sporten, plaats je geen asielzoekerscentrum. Is er een alternatief? ja, buiten de bebouwde kom, waar rust is voor deze mensen en conflicten met de huidige bewoners kan worden ver meden. De democratie is ver te zoeken als je plan al is beslist en dan pas de burger informeert. De krant (14 en 20 april) schrijft over het verdwijnen van de veld leeuwerik. Beide schrijvers geven tal van oorzaken aan, zoals roofvo gels, natuurbeheer en landbouw. De werkelijke reden van het ver dwijnen in bepaalde gebieden van deze vogel komt niet aan de orde. De veldleeuwerik is een insectene ter. Aangezien insecten bloemen nodig hebben ligt daar de oorzaak. Alleen in sommige natuurgebie den is die vegetatie voor deze vo gel acceptabel. In sommige landen laat men de slootkanten, bermen en inlagen bewust met rust. Er mag dan ook niet worden gemaaid tot oktober. In 1989 heeft een Zeeuwse kenner op dit gebied, Hans Warren, hier al duidelijk op gewezen. Gelukkig doet de boterbloem het nog goed. Operatie Terra Incognita 1. Ril- land-Bath (8 april). Rilland-Bath, ik ben er geboren, mijn wieg heeft er gestaan en ook die van mijn broer en zus. Wij woonden er ja ren en je kende bijna iedereen, ook de omgeving. Je vraagt je niet af waarom dit deel van het dorp 'stationsbuurt' heet. Voor mij was het duidelijk: er was een spoor en er was een treinstation waar de trein stopte. Met de trein kon je de provincie in of uit. Veel auto's re den er niet in die tijd dus waren de mensen blij met het treinsta tion. Tot op de dag van vandaag kunnen ze gelukkig nog gebruik maken van dit vervoer. Chapeau voor een projectontwik kelaar die wil meewerken aan op vang van vreemdelingen in Vrede- lust voor de periode van drie jaar (14 april). Medemenselijk, maat schappelijke verantwoordelijkheid en lef Helaas komt nu de aap uit de mouw. Er is geen politiek draag vlak. Hier past geen ander woord dan angst. Is het om de angst ver der aan te wakkeren dat er opeens honderdvijftig mannen worden opgevoerd? Angst voor achthon derd tegenstemmers? Ik weet in middels dat er veel meer mensen niet bang zijn en juist wèl voor op vang in Vredelust. Een kleinschali ge opvang geeft Yersekenaren de kans te laten zien dat er meer is dan materialisme en eigenbelang. Onder 'Kazernes extra bewaakt' (12 april) lees ik over het reilen en zeilen van onze 'strijdkrachten'. Jeanine Hennis laat uitzoeken hoe het kan dat een persoon een ter rein zonder enige bewaking op wandelt en er met een voertuig vandoorgaat. Toen zij nog met poppen speelde werden kazerne terreinen bewaakt door dienst plichtigen. Een 24-uurs wacht- ploeg, voorzien van een wapen met scherpe patronen, bewaakte het terrein en slagbomen. Er kwam niemand binnen zonder le gitimatiebewijs. Elk voertuig werd geregistreerd door de wachtcom mandant. Mogelijk is terug naar de ze maatregelen een optie. Al zal dat met beroepskrachten iets meer kosten dan de 1,25 gulden per dag die ik beurde. DONDERDAG 28 APRIL 2016 door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG De evaluatie van het eerste jaar van de nieuwe bus dienstregeling is nog niet klaar, maar toch heeft het dagelijks pro vinciebestuur al besloten 14,7 mil joen beschikbaar te stellen voor de dienstregeling van volgend jaar. door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. Het weerstation van het KNMI in Vlissingen is het slechtst geplaatste van het land en moet naar een andere plek. Het meetstation in Wilhelmina dorp blijft - in tegenstelling tot eerder was besloten - open. IfÜ SCHOUWBURG MIDDELBURG T H E A TER 1 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 lezersredacteur@pzc.nl Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart T. Witkowski Beatrixlaanlaan 145, Vlissingen J.Spaan Breestraat 7, Ellewoutsdijk Elly van der Bliek Zeemanserve 30, Vlissingen Anneke Jumelet-Vette Magnolialaan 9, Yerseke Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41