Toorop excursie: 'Begeesterend en interessant' IsSLj tx. PZC 8 PZC-CLUB Het voorjaar is zijn favoriete seizoen. Dan toont de tuin haar weldadige pracht en frisheid. In dit bijzondere seizoen laat PZC Club de lezers kennis maken met de tuinen van In Goede Aarde en Juust wa'k wou in Zeeuws-Vlaanderen. Aanspreekpunt is Romke van de Kaa, kweker en auteur van diverse boeken over tuinieren. f «BR 'm 3* v fes n rmWt J n een lezing tijdens de lunch geeft hij praktische tips over tuinonderhoud, met de bezochte tuin als rode draad. Aansluitend vindt een rondleiding door de tweede tuin plaats, onder leiding van een gids. Kwekerij en privétuin In Goede Aarde is een bijzondere exoot in Biervliet. Hier smel ten werk en ontspanning samen. Ruim twintig jaar geleden begonnen, tussen de Schelde en België ingeklemd, inmiddels een niet te missen bezienswaardigheid. „Men sen vinden de tuinen prachtig, maar heb ben soms de neiging te denken dat niets van wat ze daarin zien, geschikt is voor hun eigen tuin. Ik maak voor hen de vertaling. Kijk je naar de details, dan kun je juist heel veel van de tuinen leren", aldus Van de Kaa. Nadat er ruim de tijd is genomen in Bier vliet volgt er een lunch in Palinghuis Baron, waar Romke meer zal vertellen over de rest van het programma. Kruidentuin Er wordt na de lunch verder gereden naar Schoondijke, waar Nederlands mooiste tuin van 2011 wordt bezocht. Juust wa'k wou is ei gendom van Kees Jacobse en opgedeeld in verschillende tuinkamers. Zo is er onder meer een witte tuin, een kruidentuin, een rozentuin, een grassentuin en een groenten- tuin. Jacobse is bij zijn Stolpwoning al meer dan 40 jaar aan het tuinieren en heeft dus een grote variëteit aan tuinen; er is voor ie der wat wils. Want ook voor de vijver- of da hlialiefhebber doet Juust wa'k wou zijn naam eer aan: precies wat ik wilde. Op zaterdag 28 mei vindt de PZC-excur- sie plaats. Er rijdt een bus van Vlissingen, via Middelburg, Goes en Terneuzen naar de eerste tuin. Het programma is inclusief eten en drinken en duurt van 08.00 uur tot uiter lijk 17.50 uur. Het volledige programma vindt u op de website van PZC Club: pzc.nl/club Op zaterdag 16 april hebben 60 PZC-abonnees de Jan Toorop-ten- toonstelling in het Gemeentemu seum in Den Haag bezocht. De PZC Clubreis was niet alleen in razend tempo volgeboekt, maar zorgde voor vele blije abonnees. Onder leiding van PZC-verslagge- ver Jan van Damme en kunstverslaggever Nico Out werd er een interessant program ma samengesteld. Out: „We gaven een le zing in de bus, dat zorgde voor een kader. De rondleidingen in het museum vervol gens voor de referentie. Daarna was er vol doende tijd om de rest van de tentoonstel ling te bezoeken." Jan Toorop (1858-1928) behoort met Van Gogh en Mondriaan tot de belangrijkste Ne derlandse kunstenaars uit de periode rond 1900. Ze oriënteerden zich op de nieuwste, internationale ontwikkelingen in de beel dende kunst en wisten op hun beurt andere kunstenaars te inspireren. Zo was Toorop bijvoorbeeld een grote inspiratiebron voor Gustav Klimt. Zeeland Toorop heeft een sterke connectie met Zee land. Aan het begin van de 20ste eeuw ver bleef hij in Domburg, samen met onder meer Marinus Zwart en Piet Mondriaan. Hij vond er inspiratie en organiseerde exposi ties. Hij reageerde op zijn omgeving en pas te ook bestaand werk regelmatig aan. Daar- 4- - -»- - [gfflfiiMtA?--.." - W' yau mee was hij een zeer vooruitstrevende kun stenaar. Volgens Nico Out was dat ook één van de redenen voor het enthousiasme rondom de reis. "Toorop raakt door zijn menselijkheid altijd de mensen. Zijn werk is ingewikkeld van symboliek, maar door zijn bijzondere stijl zijn de mensen toch ge raakt. Het is een enorm rijke tentoonstel ling, Toorop gaf zijn visie op de werkelijk heid." CLUB BELEEF VEERE PZC FAMILIELOOP FOTOWANDELING SPAARACTIE Tuinexcursie met Romke van de Kaa Romke van der Kaa foto Gerard Burgers Locaties en data Datum: zaterdag 28 mei Prijs: 59,95 Opstapplaatsen: Vlissingen, Middelburg, Goes en Terneuzen Kaarten bestellen: pzc.nl/dub f S Duinen en de zee bij Zoutelande, Jan Toorop Speciaal voor leden van PZC Club worden bij het stadhuis van Veere de zolder en de trom mel van het carillon openge steld. Daarna wordt u uitge breid rondgeleid, om daarna af te sluiten met koffie of thee en de lekkerste appeltaart van Veere. Vervolgens kunt u op zelfstandige basis nog het mu seum bezichtigen! Rondleidin gen vinden plaats op 3, 5 en 7 mei. Tickets via: pzc.nl/dub U kunt zich inschrijven voor de PZC Familieloop. Nieuw par cours, meer beleving, andere af standen. De PZC Familieloop op 25 juni 2016 wordt een unieke ervaring, wees er snel bij want vol is vol. Kijk op pzc.nl/dub Altijd al eens willen zien wat u niet ziet in een stad? Persfoto grafe Marcelle Davidse laat het u zien! Ga samen met Marcelle op pad door Hulst, Middelburg, Goes, Zierikzee of Veere om fo to's te maken van dingen waar u normaal aan voorbij zou kun nen lopen. En na de foto's? Ge nieten van een heerlijke lunch bij een van de betere restau rants in de stad! Tickets via: pzc.nl/dub Een dagje heerlijk ontspannen? Even weg uit de hectiek van alle dag, zodat u helemaal tot rust kunt komen. PZC Club biedt u een bijzondere mogelijkheid. Spaar mee en ga voor maar 4,95 naar één van de vijf mooi ste wellnessresorts van Neder land. Kijk op pzc.nl/dub

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40