ss.'BSr^- 6 WALCHEREN KONINGSDAC Eigen hoofd als moederdagcadeau Oranjeverenigingen op Walcheren zagen het weer niet als spelbreker op Koningsdag. De meeste activiteiten in de buitenlucht gingen gewoon door. Bike0 TZtactZ In de regio Het FabLab van ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland biedt bezoekers de mogelijk heid hun eigen hoofd te laten inscannen en als miniatuur door de 3Ü-printer te laten uit printen. Dit kan vandaag en morgen in de bibliotheek in Middelburg. De bibliotheek biedt dit aan in het kader van moederdag. Voor 20 euro krijgt Mijn dorp, mijn stad men een miniatuur van het ei gen hoofd van 5 centimeter hoog. Het laten inscannen kan tussen 13.00 en 17.00 uur en duurt 15 minuten, het printen kost echter twee uur, dus raadt de bibliotheek aan het hoofd la ter te komen ophalen. Deelname voor iedereen boven de 4 jaar. Aanmelden is ge wenst via www.dezb.nl. 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur - Inloopoch- tend met koffie of thee en mogelijk heid boeken, DVD's en CD's te lenen Gemeentehuis, 09.00-20.00 uur- Tentoonstelling sie raden en objecten van Ineke Otte Kaasboerderij Schel lach, Prooyenseweg 26, 08.30-17.30 uur - Expositie portret ten in pastelkrijt van Janiene de Looze; Markt, 09.00-16.00 uur- Weekmarkt; Lange Noordstraat 62, 12.30 uur - Afslui ting wekelijkse lunchlezingen met diverse gedichten; Kinderboerderij De Klepperhoeve, Mei veldpad 55, 14.00-15.30 uur - Speurtocht 'Levend ganzenbord' en di verse knutselactivi- teiten; Fazantenhof 42, 19.30-21.30 uur - In formatiebijeen komst voor ZZP'ers in de zorg; Stad- schouwburg Middel burg, Molenwater 99, 20.00 uur - To neelvoorstelling Zeeuwse Vrouwen 2 door Theaterpro ductiehuis Zeelan- dia; Café het Hart, Zusterstraat 18, 20.00-22.00 uur- Maandelijkse bijeen komst van de Liede- rentafel, zingen van oude en nieuwe liedjes Kroonjuweel 5, 09.00-10.00 uur - Peutergym voor peuters vanaf 18 maanden Boerderijgalerie De Osseberg, Singel- weg 11,14.00-17.00 uur - Expositie 'Zee- land-Dordrecht in beweging' m.m.v. 40 Zeeuwse kunste naars Bibliotheek, Spui straat, 14.00-16.00 uur - TabletCafé; Gymzaal De Hout- tuijn, Slangenburg 1,16.00 uur - Kleu- tergym; LTC De Schelde, Burgemees ter van Woelderen- laan, 16.00-17.00 uur - Wekelijkse bal- en slagvaardig- heidslessen voor al le basisschoolkinde ren; CCXL Theater, Spuikomweg 1, 20.15 uur - Concert Eliades Ochoa Jceo^' 0066e Zanger Brace, bekend van The Voice of Hol land, heeft 'het zon netje meegenomen, rechtstreeks uit Suri name'. De steeds vol ler stromende Markt in Middel burg is er blij mee en viert dan ook graag 'het feestje' mee met Brace. De zon liet zich gisteren, na aanvankelijke aarzeling, overal op Walcheren zien tijdens Konings dag. Maar aan afgelasting van festi viteiten, zoals op het Molenwater in Middelburg, is in de meeste Walcherse dorpen geen moment gedacht. De vlaggen wapperen in veel straten al dagen en een buitje drijft wel weer over. In Oostkapelle is de bar een dag voor het Koningsfeest voor de zekerheid uit de grote tent bij de voetbalvelden gehaald. „Niet voor niks. Want de zijwanden van de tent, die gelukkig is blijven staan, zijn vannacht grotendeels losge- waaid. In een half uurtje hebben we de bar vanochtend weer terug gezet. Net voor de activiteiten is de tent helemaal in orde", zegt Aart Rotte van Oranjevereniging Oostkapelle. In Aagtekerke heeft de plaatse lijke Oranjevereniging een party tent neergezet, 'zodat mensen niet gelijk het Dorpsplein hoeven te verlaten als er een paar drup pels naar beneden komen'. Kinder spelen en zeskamp vinden ge woon plaats rond de kerk. „Van ochtend doen 64 kinderen mee en vanmiddag hebben we dertien teams bij de zeskamp. Over ge brek aan belangstelling dus geen klagen." Ook in Serooskerke is de sport hal nabij. Maar voorzitter Marco Kreft moet er niet aan denken de spelen naar binnen te verplaatsen. „Die buien drijven wel over. Bin- Een omstander zag slechts weinig verklede kinderen bij een zeskamp: 'Dat doet toch een beetje afbreuk aan de feestvreugde' nen lever je toch spelplezier in." Echte Oranjeklanten laten zich door regen en wind niet afschrik ken, koud krijgen doen ze het wel. In Veere verwarmde de Oranjever eniging niet alleen eigen bestuur ders en muzikanten, maar ook alle toehoorders van de aubade met een oranjebittertje. Amerikaanse toeristen laafden zich ondanks het vroege uur, de klok moest nog half tien slaan, met zichtbaar ge noegen aan het likeurtje. In Westkapelle waaide het min stens zo hard als in Veere. Maar de wind waaide uit de goede rich ting, stelde voorzitter Adri Roelse van de Oranjevereniging. „De kra men staan precies de goede kant op en blijven keurig staan." Hij kreeg de avond ervoor nog het aan bod om het hele westernthema park - Westkapelle was gisteren 'het Wilde Westen' - naar een aardappelloods te verplaatsen. „De eigenaar wilde desnoods een nacht doorwerken om de loods in gebruik te kunnen nemen. We vonden het niet nodig. Konings dag is toch een feest voor buiten." In Arnemuiden dachten ze daar precies hetzelfde over. De hoogaars van de Historische Scheepswerf voer vanwege harde wind niet uit, maar de rest van de activiteiten, zelfs de waterballen in het kanaal, ging gewoon buiten door. Burgemeester Bas van den Til laar maakte zijn eerste Konings dag in Vlissingen mee. Hij trapte bij het ochtendgloren, om kwart voor negen, af in Ritthem. De mu ziek liet het afweten, maar Van den Tillaar liet zich in de kou ver warmen door Ritthemmers die het Wilhelmus ook zonder muzi kale begeleiding als nachtegalen zongen. ARNEMUIDEN Tentoonstelling over vrijwillige brandweer in museum Een thematentoon stelling in het Mu seum van Arnemui- den over de geschie denis van de plaatse lijke vrijwillige brand weer wordt zaterdag geopend door Gerrie Ruijs, directeur van de veiligheidsregio Zeeland. Een ongeveer hon derd jaar oude hand- MIDDELBURC brandspuit is hier voor speciaal naar het museum ge bracht, net als vele andere oude en nieu were attributen, fo to's, helmen en brandweerpakken. De opening vindt plaats om 10.00 uur. De tentoonstelling is tot en met 1 novem ber te bekijken op el ke woensdag- en za terdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. BICCEKERKE DOMBURG MIDDELBURG OOST-SOUBURG SINT LAURENS VLISSINGEN Leo Joosse Tweewielers Dorpsplein 1 4 43Ó3 AC Aagtekerke info@leojoossetweewielers.nl Tel. (01 18) 581 306 Burgemeester Bas van den Tillaar, vrouw Annelies en zoon Corné zingen het Wilhelmus uit volle borst mee tijdens de aubade in ontwakend Ritthem net voor negen uur 's ochtends, foto's Ruben Oreel Zon laat zich toch nog zien op Koningsdag door René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38