HET MUIZENHUIS OP DE KERMIS Modelbouwers laten zich zien in het Modelbouw Museum en op evenementen PZC HetSïleefa"es" pzc.nl/muizenhuis Doodzonde als werk van creatieve Zeeuwse fröbelaars in kelders staat te verstoffen. Het Modelbouw Museum wil dat veranderen. ZEELAND 5 BESTEL SNEL VIA raad, is een permanente expositie te zien. „Doodzonde toch, als dit soort spullen in een kelder staat te ver stoffen", wijst Van den Barselaar om zich heen. Van een tot in de tail uitgewerkte kermisattractie tot een stevig ogend bouwwerk dat van karton blijkt te zijn ge maakt en van modelbouwvliegtui gen tot poppenhuizen: de wereld van modelbouwers blijkt veelzij dig te zijn. Waar precisie, vakman schap en creativiteit samenko men. Zoals in de feeënhuisjes die Stefan van den Hurk (20) uit Co- lijnsplaat maakt van natuurlijke producten. Als kleine knul al kwam hij na een boswandeling steevast met blaadjes, schors en andere vondsten uit de natuur thuis. Toen hij op internet een filmpje met fairy houses zag, was hij verkocht. „Normaal gooi je die spulletjes na een tijdje weer weg, maar nu zag ik dat je er ook iets van kunt maken. Ik probeer origi neel te zijn en zelf dingen te ont dekken, maar laat me ook inspire ren door internet." Het onderling uitwisselen van kennis en inspira tie was drie jaar geleden voor Van den Barselaar de reden om Gou den Handjes Zeeland op te rich ten. „Mensen samenbrengen, zo dat je van elkaar kunt leren en ook aan anderen kunt laten zien wat modelbouw is." Die hobby hoeft niet per se duur te zijn, vol gens Van den Barselaar. „Er is een man in Colijnsplaat, die maakt huisjes van afvalhout. En er is ie mand in Arnemuiden die maakt alles van karton." Zelf gebruikte hij recent het gipsbeen van zijn vrouw om een skihelling van te maken. „Echt, alles kan." Het Modelbouw Museum aan de Weelweg 3 in Kerkwerve is op zaterdagen geopend van 11 tot 16 uur. Er worden nog hobbyisten en vrijwilligers gezocht. Ze zitten overal, volgens maakt korte metten met die on- Martin van den Barselaar zichtbaarheid van creatieve 'fröbel- uit Yerseke: „Mensen ende' Zeeuwen. Op tal van evene met gouden knuistjes die menten zijn modelbouwers met prachtige dingen maken. En die die hun werk present. En in het Mo spullen vervolgens alleen op een delbouw Museum in Kerkwerve, verjaardag aan tante Bep laten gevestigd in een landbouwschuur zien." Gouden Handjes Zeeland op Recreatieboerderij Van Lange- Ga met Sam Julia mee naar de kermis in dit prachtige prentenboek! fan "'•zenAuis 0n/ine DONDERDAG 28 APRIL 2016 Martin van den Barselaar (I) en Stefan van den Hurk in het Modelbouw Museum in Kerkwerve, waar ook klusfacili- teiten zijn. Achter Martin onder meer lijnbestuurde modelvliegtuigen, foto's Dirk-Jan Gjeltema Zie: www.goudenhandjeszeeland.nl. 'Gouden knuistjes' zijn overal Stefan maakt feeënhuizen. Dit is door Esme Soesman zijn tweede werk. De kermis is in de stad! Met een ballentent, botsauto's, een spookhuis en een heuse achtbaan. Zo hoog dat hij wel tot de derde verdieping van het Muizenhuis reikt. Sam Julia kunnen niet wachten tot ze erin mogen. Nu extra voordelig samen met 5 vrolijke legpuzzels Vol sfeervolle kleurenfoto's Het nieuwste prentenboek van Het Muizenhuis, eerder bekroond met een Zilveren Penseel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37