Moio Masters aftrap strandsportseizoen 4 ZEELAND Supermarkt Van Iwaarden in Groede bestaat op 2 mei 100 jaar. Het geheim? 'Hard werken en altijd met een glimlach', zeggen Huib en Marleen. JULIANATOREN Kruidenier, maar ook vraagbaak, vertrou wensper soon en soms zelfs maatschappe lijk werker. Huib en Mar leen van supermarkt Van Iwaarden zijn de winkel. Hun supermarkt aan de Walenstraat bestaat op 2 mei honderd jaar. Nooit had Huib van Iwaarden (62) gedacht dat hij ooit supermarkteige naar zou worden. Laat 'We kunnen niet tegen de grote supermarkten op, maar hebben een eigen identiteit' staan dat hij het honderdja rig bestaan daarvan zou vieren. Totdat hij zijn hart veertig jaar geleden ver loor aan Marleen (60), die al sinds haar veertiende in de winkel van haar ouders werkte. Haar grootouders begonnen de zaak op pre cies dezelfde plek in 1916. Inmiddels is de winkel onder leiding van Huib en Marleen al veertig jaar een begrip in Groede. Vanwe ge het jubileum is de win kel versierd en heeft Huib foto's van vroeger opgehan gen. Een grote receptie is niets voor hen. „We ver wennen de klanten ge woon het hele jubileum jaar door", zegt hij. Het pand is aan de buitenkant nog bijna hetzelfde als in de beginjaren. Hoewel al les natuurlijk veel moder ner is geworden, gaan klan ten bij Van Iwaarden toch even terug in de tijd. Naar het kruidenierswinkeltje waar er geen tweede kassa bij komt als het druk is en waar mensen even kun nen onthaasten. De producten zijn hand- geprijsd en naast de dage lijkse boodschappen kun nen mensen er terecht voor een zelfgezet kopje koffie, een praatje, speel goed, honderd soorten bier en nog veel meer. Ie dereen wordt persoonlijk begroet. „Concurreren met de grote supermarkten is moeilijk, maar wij hebben een eigen identiteit", zegt Huib. „Gezelligheid staat hier hoog in het vaandel", vult Marleen aan. Dat is te zien. Overal staan hebbedingen voor in huis, die ook te koop zijn. Marleen ver koopt er sinds tien jaar woondecoratie en klein- meubelen onder de naam de Witte Roos. „We lazen laatst iets over het feno meen blurring. Dat doen wij dus al jaren", lacht Huib. Ook geeft Huib al tien jaar excursies onder de naam de Groese Til, met een eigen hoek in de winkel. „Geschiedenis is mijn passie, en zo houden we het voor onszelf ook uitdagend. Het is iets an ders dan pakken suiker hè." Milieubesparend wer ken, is voor het echtpaar ook een uitdaging. Zo is de winkel vorig jaar voorzien van dubbel glas, er hangt led-verlichting en twintig procent van de stroom wekken ze zelf op. Huib: „Ook kunnen mensen aardappels bijvoorbeeld los kopen. Als je alleen bent en er zijn alleen grootverpakkingen, ver dwijnt er veel in de kliko." Doordat Huib en Mar leen meedenken met de klant, is de supermarkt in de loop der jaren een so ciaal trefpunt geworden. Staan kinderen thuis voor een gesloten deur als ze eerder thuis zijn? Ze mo gen gerust even wachten bij Huib en Marleen. Wel ke container moet er bui ten? Huib weet het. En als iemand ziek is en snotte rend belt dat hij niet om boodschappen kan komen, komen ze het brengen. „Ik heb een boodschappenron- de. Dan vraagt iemand soms ook of ik meteen het gordijn weer even recht wil hangen of de planten bakken binnen wil zet ten", glimlacht Huib. Ze doen het graag en met liefde maar het is ook hard werken. Vijf dagen per week en in de zomer maanden zelfs zeven. Al tijd met zijn tweeën. Er is geen opvolging en sinds negen jaar is er geen perso neel meer. „We hebben één week per jaar vakan tie. Maar het grote voor deel is dat we hier altijd sa men zijn", zegt Marleen met een liefdevolle blik naar Huib. De opening van het 'beach- sportseizoen' is om 12.00 uur met een officieel tintje. SportZee- land houdt daarna een volleybal toernooi en beachtenniswedstrij- den. De Moio Masters zijn inmid dels een traditie. Organisatie is in handen van Moio Beach, dat bij Cadzand-Bad de exploitatie van een strandpaviljoen en de or ganisatie van strandsporten com bineert. Ihssen 12.00 en 17.00 uur kun nen bezoekers zondag gratis ken nismaken met de 'adventure sports' van Moio: onder meer bumpervoetbal, blokarten, super- suppen en brandingkajakken. Nieuw is 'shoot out': een soort paintball tussen obstakels, maar dan met (zachte) pijl en boog. Daarnaast geeft Movement- sports kitesurfclinics en -demon straties. Inschrijven voor de activitei ten kan ter plekke. Het volledige programma is te vinden op www.moio.nl. Bij slecht weer gaan de activiteiten gewoon door. Moio Beach is te vinden ter hoogte van de Vlamingpolder weg bij Cadzand-Bad. Nieuw is Shoot Out: een soort paintballen met pijl en boog 112-nieuws Opnieuw gesnapt zonder rijbewijs Een 28-jarige Middelburger is dinsdagmiddag rond 16.30 uur op zijn motor be trapt zonder het bijbeho rende motorrrijbewijs. Het was inmiddels de tiende keer in twee jaar dat agen ten de man voor hetzelfde vergrijp opschreven. De man reed op de Sir Winston Churchilllaan in Middelburg, maar ging er vol gas vandoor toen hij de surveillerende agenten in de gaten kreeg. Die kregen hem na een achtervolging echter toch te pakken. De man is overgebracht naar een politiecel in To- rentijd. Stomdronken man spuugt Een 24-jarige man is dins dagavond om 21.50 stom dronken van de straat ge plukt door de politie. Dat gebeurde in de Walstraat in Vlissingen. De man ge droeg zich aggressief en gooide met fietsen. Hij kon nauwelijks meer op zijn be nen staan, en liet zich niet door agenten kalmeren. Toen die hem vervolgens meenamen voor openbare dronkenschap, spuugde de man achter in de poli tieauto de bekleding van de auto en zichzelf onder. Eenmaal aangekomen in Torentijd blies de man een promillage van 3,72, wat zo danig hoog is dat een arts hem naar het ziekenhuis in Goes heeft laten breng en. Man ziekenhuis in geslagen Een 26-jarige man is in de nacht van dinsdag op woensdag in het zieken huis beland nadat hij ern stig was mishandeld in de Nieuwstraat in Terneuzen. De man verloor daarbij het bewustzijn en heeft een grote wond aan zijn achter hoofd. De toedracht is on bekend. De man werd door agenten bewusteloos op straat aangetroffen. Om standers vertelden dat het slachtoffer geslagen zou zijn door een groepje man nen 'met een Turks uiter lijk'. De groep zou er van door gegaan zijn in een kleine auto. Open dag KNRM De Koninklijke Nederland se Redding Maatschappij (KNRM) houdt zaterdag haar landelijke open dag. Ook de zes Zeeuwse sta tions laten bezoekers kennis maken met reddingswerk op het water, de vrijwilli gers en het materieel van de KNRM. De open dag vindt plaats van 10.00 tot 16.00 uur bij de Zeeuwse stations in Neeltje Jans, Veere, West- kapelle, Hansweert, Bres- kens en Cadzand. Van 22r50 voor 19,50 GA SNEL NAAR PZC.NL/V00RJAARSUITJES PZC Kruidenier bestaat nog door Sophie Stockman Camiel en Marie Verschoore, de grootou ders van Marleen, openden de zaak in 1916. Johan en Alice Woberts-Verschoore, de ouders van Marleen, breidden de winkel uit. door Martijn de Koning CADZAND-BAD. Het nieuwe strandsportseizoen in Zeeland staat voor de deur. De aftrap is zondag, tijdens de Moio Masters in Cadzand-Bad. MIDDELBURG VLISSINGEN TERNEUZEN VLISSINGEN Huib en Marleen runnen de winkel al veertig van de honderd jaar. foto Peter Nicolai De JuLianatoren in Apeldoorn is het leukste familiepretpark van Nederland. Het pretpark, met méér dan 60 te gekke attracties, spectaculaire shows en grote evenementen biedt een onvergetelijke dag uit aan gezinnen met kinderen van 2 tot circa 12 jaar. Julianatoren, te gek!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36