Festivals in Zeeland Ook financiële topman Delta maakte loonsprong op checklist voor feestbeesten Wedstrijd zonnepanelen ZEELAND 3 Sloopschoenen Oude Nokia Even zitten Kostbare oren Schone broek Spa-dopje „Mijn festivalschoenen zijn al helemaal verrot. Die kunnen nog hoogstens één festival mee, dan vallen ze uit elkaar. Neem altijd minstens twee paar mee, dan kun je er één ach terlaten." „Oude Nokia's zijn perfect voor festivals. Die blijven heel lang stand by, hebben altijd goed be reik en niemand wil ze stelen." „Als ik het terrrein opga, leg ik m'n telefoon in een kluisje aan de powerbank. Als ik hem dan nodig heb, is-ie helemaal opge laden." „Zo'n picknickkleed met kunst stof onderkant; ideaal als je even wil gaan zitten en het gras ligt vol afgekloven pizza- korsten. Of als er geen gras meer te zien is." „De eerst keer had ik geen stoel tje meegenomen. Dat vergeet ik nooit meer. Héél belangrijk, een stoeltje." Verhagen stond vorig jaar voor 330.000 euro aan vast salaris op de loonrol. Dat is 50.000 euro meer dan in 2014. Wel leverde hij zijn variabele beloning in. In 2014 bedroeg die 77.000 euro, blijkt uit het jaarbericht van Delta over 2015. Verhagen, officieel chief finan cial officer, is sinds het vertrek van Kamerbeek tijdelijk alge meen directeur. Daarvoor krijgt hij vooralsnog niet meer loon. Verhagen moest begin april al slecht nieuws wereldkundig ma ken. Delta draaide over 2015 een verlies van 111 miljoen euro en zag zich genoodzaakt 100 tot 200 banen te schrappen. Vorige week meldde hij dat Delta zijn commer ciële bedrijfsonderdelen in de ver koop doet, omdat herfinanciering van de verliesgevende energiepro- ductietak niet mogelijk is. De salarisverhoging van Ka merbeek leidde de afgelopen maanden tot een rel. Het perso neel van het in zwaar weer verke rende Delta (teruglopende resul taten, splitsing van energie- en netwerkbedrijf) was geschokt dat Kamerbeek vorig jaar een salaris verhoging kreeg van 120.000 eu ro. Daarmee steeg zijn vaste sala ris naar 520.000 euro. Delta's pu blieke aandeelhouders, met de provincie voorop, eisten dat de raad van commissarissen de loonsverhoging terugdraaide. Ka merbeek weigerde op gemaakte salarisafspraken terug te komen. Hij stapte op en kreeg ruim 800.000 euro mee. Hoewel Delta 1 juli 2017 gesplitst moet zijn en dan uiteenvalt, zoekt men toch een tijdelijke nieuwe topman. VLISSINGEN. Zeeuwind en de Zeeuwse Milieufederatie verlengen de wedstrijd 'Zet je vereniging in het zonnetje' tot 20 mei. Twee vere nigingen in Zeeland maken kans op een gratis set van tien zonnepa nelen. Verenigingen kunnen wor den aangemeld via hetzoneffect.nl. Na 20 mei kan worden gestemd. De vereniging met de meeste stem men én de vereniging die de ludiek- ste actie verzint om stemmen te werven winnen zonnepanelen. „Een vriend van me hoort voort durend een piep in zijn oor. Tja, die hing altijd met z'n hoofd in de boxen. Ik heb op maat ge maakte oordopjes. Kosten: 285 euro. Beste investering ooit." „Joggingbroek, dikke trui, schone onderbroek, sokken, tandenbor stel. Je weet tenslotte niet waar je belandt. Tot het einde van het fes tival is het nog duidelijk. Daarna: anything can happen." „Dat Spa-dopje smokkel ik naar binnen. Op het terrein koop je één keer een flesje en dat vul je de hele tijd bij. Gratis drinken." DONDERDAG 28 APRIL 2016 te vergeten Meirock - 29 en 30 april, Koewacht www.meirock.nl Line up: 29 april DJ's zoals Greg Noise en Lester Williams. 30 april: De Nacht van Meirock, in- en out door met o.m. The DeVilles, The Arquettes, Oor- gasme Hrieps - 30 april - Grijpskerke www.hrieps.nl Festival met dialectrockbands, tribu- teacts, apres-ski, rock, rockabilly en Zeeuws talent. Line up: onder meer Surrender, The Heinoos, Dirty Daddies, Band zonder banaan, WC Experience, Memphis Maniacs, Doe Maar Tribute en de win naars van de Beste Zeeuw se Cover. Rockabillly komt van onder meer The Blue Cats, Wild May West, Bang Bang Ba zooka, The Keytones, Cash Only en Meclassica op Vestrock en Bevrijdingsfestival - 5 Concert at Sea mei, Vlissingen www.bevrijdingsfestivalzeeland.nl Line Up: onder meer Kenny B, Zuco 103, Handsome Poets, Maison du Mal heur, Diggy Dex, Hef, Big Bo en Sa- rah-Jane. Graauwrock - 5 mei en Road to Graauwrock - 4 mei, Graauw www.graauwrock.nl Line Up 5 mei onder meer: Perkxpe- rience, DIEDE, The Kik, De Dijk, Dirty Daddies Line Up 4 mei: Road to Graauwrock (gratis entree): Odilon, Fitzgerald, Bilbao, The Empathy, Hun- terstreet, New Dutch Generation, Vera Zane, Mille Manos. Klomppop - 7 mei, Ovezande www.klomppop.nl Line up: onder meer The Sore Losers, Indian Askin, Sue the night, Dazzled Sticks, The Brahms, The Hot Sprockets, Peer, Haty Haty, De Likt, St. Tropez, It It Anita, Death Alley, Letters from Nina, With the Wolves, St. Lo, Dehuminaza- tion, Hunter Street, Charades. Bluesfestival -13 en 14 mei, Kwa- dendamme www.bluestown.nl Line Up: onder meer Tony Dowler's Hellhounds, Little Steve k The Big Beat, Jeff Jensen, Howlin Bill, The Juke Joints. Anywave -1,2, 3,4 juni, Zierik- zee www.anywave.nl Line Up: onder meer Am sterdam Klezmer Band, Zuco 103, Pene Corrida, Ja- ya the Cat, Sinas, Skybicy- cle, Wallace Vanborn, Surren der, Pontes Pieter Zeeman Band/- Vestrock - 4,5,6 juni, Hulst www.vestrock.nl Line Up: onder meer Kensington, Bin go Players, Modestep, De Staat, K's Choice, Typhoon, Lebbis, John Coffey, The Van Jets, The Boxer Rebellion, T. Raumschmiere, My Baby, Compact Disc Dummies, Indian Askin, Haty Ha ty, King Kong Company, Blaas of Glo ry, Cronin, Reptilians, Cut, Peer, Dori an k The Grays, Hetty Helsmoortel, K3. Lil'Kleine, Pep k Rasch, Magic Unlimited, B-Brave, Buurman Buurman, Brace EEF festival - 3,4,5 juni, Wissenkerke www.eeffestival.nl ^7Het Eindeloos Eiland Festi val (EEF) staat voor cultuur, 'natuur, genieten, toneel, mu ziek, kunst, natuur, doe-dingen Typhoon staat en goed eten k drinken in een relaxte sfeer. 20ft Festival, 18 juni, Mid- delharnis www.20ftfestival.com. Dancemuziek met (inter)nationale dj's in de indus triële setting van de laad- en losplaats aan het Havenhoofd in Middelharnis. Line Up: onder meer Dub Vision, Gre- gor Salto, The Party Squad, Cin City, Elton Jonathan. Structura Outdoor, 9 juli, Terneuzen www.structura-outdoor.com Dertig dj's op drie podia tegenover de Skihal; ruim vijftienhonderd feestvier ders onder de open hemel - dat is Structura Outdoor (voorheen Structu re Festival). De dj's draaien hardstyle, techno of EDM. Line up: o.m. Pep k RAsh, Lowriderz, Lauren Mayhem. City of Dance Festival -15,16,17 juli, Middelburg www.cityofdancefestival.nl Driedaags elektronische muziekfesti val (met festivalcamping) voor liefheb bers van hardstyle, house, latin, raw hardstyle, techno, hip hop, electro, freestyle, eclectic. Maar ook cultuur, kunst, talent en creativiteit. Deep Groove At The Beach - 23 juli - Scharendijke www.deepgroove.nl Zeebriesje, BBQ bij Beachclub Perry's aan de Brouwers- dam, de zon die in de zee zakt en de Deepgroove sound van onder meer Seconds Music, Lucien Foort en Remon Lacrois. Weitjerock - 30 juli, IJzen- dijke www.weitjerock.com Intiem muziek- en klein- kunstfestival. Line up: on der meer Daan, Birth of Joy, The Black Cult, Max Meser, Mi- Soul Sister Dance Revolu tion, The Asses. Concert at Sea -1 en 2 juli, Brouwersdam www.concertatsea.nl Muziek, straattheateracts, eten en drinken. Line up: Faithless, Guus Meeuwis, Typhoon, Douwe Bob, Mem phis Maniacs, Haevn, The Brahms, Blof, Skunk Anansie, The Common Linnets, Jett Rebel, De Jeugd van Te genwoordig, Lucas Hamming, Rogier Pelgrim, Peer Douwe Bob op chael Midnight, Black Box Concert at Sea Revelation, The Brahms, The Hickey Underworld, Ka- tinka Polderman, DJ M@gneto Beachboom - 6 augustus, Brouwers dam www.beachboom.com Minimum leeftijd: 21 jaar. Thema van deze lustrumeditie: Just Dance! Line up: onder meer Benny Rodri- gues, Santos Suarez, Lucas k Steve, Eric E. k Roog, Shermanology, Todd Terry, Sidney Samson. door Frank Balkenende MIDDELBURG. Niet alleen de ver trokken algemeen directeur Ar- noud Kamerbeek van Delta maak te een loonsprong in 2015, ook het vaste salaris van de financiële topman Frank Verhagen ging er aardig op vooruit. foto Ferdy Damman/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35