Fedja van Huêt ontdekt komedie Actrice kruipt weer in huid die zichzelf bijna kwijtraakt 28 CULTUUR SHOW LMiSiL aam .^9 van werkende moeder De opnames van Soof 2 zijn in volle gang. „Herkenbaarheid is de kracht van de film" zegt hoofdrolspeelster Lies Visschedijk. '11 survive... I will sur- w viiive!" Soof zingt de I discohit van Gloria II Gaynor uit volle borst. 1 Vals en flink dronken zoals dat hoort bij ka raoke. Kasper en zij hebben het niet gered en zijn ondanks alle re latietherapie uit elkaar aan de start van de tweede film. Stoer wijf als Soof is staat ze hier mooi wel, op Kaspers housewarming. In deze industriële mancave met be tonnen vloer, leren loungechair en koelkast vol bier. Ze heeft zelfs de hapjes verzorgd. Al zijn de blok jes kaas en plakjes leverworst ver onder haar gebruikelijke culi-ni- veau. „Ze zit er na de scheiding door heen. Ze heeft alles laten verslof fen, ook haar cateringbedrijf," legt actrice Lies Visschedijk uit. Zij kruipt weer in de huid van de wer kende moeder die moeite heeft zichzelf niet kwijt te raken. „Ik vind het heerlijk om haar weer te spelen. Ze is zo'n vitaal iemand." Visschedijk, die een paar jaar gele den haar man verloor, benijdt dat wel in Soof. „Als je iets ergs mee maakt, is het goed om op een gege ven moment de ramen open te zetten en de bezem door je leven te halen. Het is inspirerend hoe Soof steeds weer door kan gaan." Voor ze door kan gaan, gaat Soof eerst nog even onderuit. Let terlijk tijdens deze scène. Een schuiver pardoes in de borrelhap jes. Die lompheid hoeft Vissche dijk niet eens echt te spelen. De val mag dan door een stuntvrouw worden gedaan, de hoofdrolspeel- Bij Fedja van Huêt denk je voor al aan drama. Aan toneel, aan zijn rollen in de tv-series Over spel, Penoza, Divorce. Ondanks het komische kapsel was zijn rol van producer in de Hazes-fïlm Bloed, Zweet Tranen niet om te lachen. De rol van fo rensisch psychiater in De ]acht, remake van Deense thrillerserie Den som drceber (Those who kill en vanaf mei te zien bij SBS, evenmin. Met Soof ontdekt de acteur zijn komediekant. „Ik vind het leuk ster beweegt zelf stram over de set. „Ik heb net ook een flinke klap gemaakt. Mijn hele rug is blauw. Ik ben net zo'n kruk als Soof." Terwijl Fedja van Huêt die ex Kasper speelt, met de camera man overlegt hoe hij moet staan als er straks een stripper uit een taart springt, gaat de actrice even veilig achter de gevarenlinie zit ten bij de regisseur. Esmé Lammers, echtgenote van Dick Maas en na een pauze sinds vorig jaar zelf ook weer te rug in de regiestoel, neemt het tweede deel van de romantische komedie voor haar rekening. De film zou worden gemaakt door Antoinette Beumer, die ook deel 1 'Als je iets ergs meemaakt, is het goed om op een gegeven moment de bezem door je leven te halen' deed. Beumer moest het stokje overdragen omdat ze bleef kam pen met de gevolgen van een on geluk op de set van Loft in 2010. Ze heeft een jaar pauze genomen om nu goed te herstellen. „De lat ligt hoog", vertelt Lammers tus sen twee scènes door. „Maar je kunt het ook zo bekijken: voor mij is het een uitdaging en voor Antoi nette zou deel 2 een herhalingsoe fening zijn." Herkenbaar moet Soof 2 weer worden. „Het moet echt over mensen gaan. Er mag worden gelachen, maar niet ten koste van de personages. Ik wil drama om te lachen, niet lachen om drama. Soof ligt aanvankelijk in puin maar ze blijft Soof." De acteurs moesten even slik ken toen Beumer zich noodge dwongen terugtrok. „Ik heb nage dacht of ik nog wel wilde", bekent Fedja van Huêt. „We waren zo'n fijn team en ik had zin om weer met elkaar te werken. Gelukkig hebben we met Esmé een uitste kende vervanger. Ze weet heel goed wat ze wil; het moet echt er gens over gaan. Daar let ik ook al tijd op als ik een script lees." Lies Visschedijk wordt op straat vaak aangesproken over Soof „De her kenbaarheid is de kracht van de film. Ik zag laatst op een braderie een leuke, iets oudere vrouw loem piaatjes maken. Haar zoon hielp met de verkoop, zij was maar vel len aan het vouwen. Zij is Soof, dacht ik. Het was een eye-opener. Er zijn eigenlijk overal Soofen." om te improviseren en durf dat ook steeds meer te doen. Ik was tot voor kort altijd van de let ter." De film leent zich daar goed voor. „Het gaat over de knulligheid van het leven. Dat ge doe, dat aangemod- der. Er zitten veel lichte momenten in en het is de eerste keer dat ik op deze ma nier komedie kan laten zien. Maar ik moet dingen niet leuker willen maken dan ze zijn, niet overdrijven." Toneel heeft hij bewust een tijd op pauze gezet. Ondanks de aan koop van een nieuw huis zijn vaste contract opge zegd. „Toneel is zwaar der dan film. Elke avond optreden wil de ik niet meer. Film is korte sprintjes trek ken in plaats van een marathon lopen. Door Soof ben ik korte, komische sprintjes steeds leuker gaan vin den." Lies Visschedijk in Soof 2. zo n kruk als Soof 'Ik ben net door Tisha Eetgerink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28