Tegengestelde belangen, want eerst telt de titel S Alleen AutoTrack checkt alle 170.000 auto's lülMll 20 SPORT Hockeyers openen in Rio tegen Argentinië Nederland blijft reserve RIO DE JANEIRO. De Nederlandse hockey- mannen openen het toernooi op de Olym pische Spelen in Rio de Janeiro op 6 augus tus tegen Argentinië. Een dag later spelen de vrouwen hun eer ste duel tegen Spanje. De hockeymannen zitten in groep B en treffen daarin naast Argentinië ook Duits land, India, Ierland en Canada. De vrou wen nemen het in de poulefase op tegen Nieuw-Zeeland, China, Duitsland, Zuid-Korea en dus Spanje. De finale voor mannen is op donder dag 18 augustus, de vrouwenfinale is een dag later. De Nederlandse vrou wen zijn de regerend olympisch kampioen, de mannen verloren de finale in Londen in 2012 van Duitsland. leen in de play-offs, maar het hele seizoen. De bondscoach zegt al tijd: topsporter ben je 365 dagen per jaar. Ook op je vrije dagen." Daar hebben de hockeyers er voorlopig niet veel van. Dit week einde zijn de tweede en eventueel derde wedstrijd van de halve fina les. Dan begint donderdag, op Hemelvaartsdag, de finale en we ten we een paar dagen al wie zich landskampioen mag noemen. Mis schien wel zes wedstrijden in twaalf dagen. En dan met Pinkste ren, de week erop, de final four van de Europa Cup, met Kam pong én Amsterdam. „Veel, maar niet te veel", zegt Kellerman. „Met de manier waar op wij trainen, mag het geen pro bleem zijn." En spelen op Konings dag? „Ik vind dat het leukste feest van het jaar, maar het toetje van de competitie vind ik nog leuker. Als we kampioen worden, ruil ik die dag graag in." Die titel is voor Kampong een trauma aan het worden, want liefst 31 jaar geleden. „Daar ben ik dus nu alleen maar mee bezig. Na de Europa Cup hebben we drie weken vakantie. Dat is voor ons doen gigantisch lang. Na anderhal ve week wil ik dan weer hockeyen. Pieken in mei en dan in augustus, is ook geen probleem. Het wordt van je verwacht." Ook bij verliezer Amsterdam, dat in 2012 voor het laatst kam pioen werd, geen onvertogen woord over de kalender en de in een geschoven play-offs. „Het is nu eenmaal zo", zegt Billy Bakker, één van de drie Rio-kandidaten van de club, gisteren één keer tref zeker. „Ik wil graag naar de Spe len, maar eerst is dit een hoog doel." Waar de grootste concurrent voor olympisch goud, Australië, al sinds begin maart bijeen is, krijgt in Nederland nu de hoofdklasse even voorrang. Geen punt, compe titie en Oranje versterken elkaar juist, denkt Bakker. „In de hoofd klasse kun je ook laten zien hoe goed je bent. En andersom: als ik slecht speel bij Amsterdam, ben ik in Oranje waarschijnlijk niet in eens de uitblinker. Het zijn twee gescheiden werelden, maar ook weer niet." De Franse waterpolo- mannen worden door zwembond FINA niet be straft voor het met opzet verliezen van een wed strijd tijdens het olym pisch kwalificatietoernooi eerder deze maand. Door de beslissing gaan de Fran sen gewoon naar de Olym pische Spelen en blijft Ne derland eerste reserve. Frankrijk verloor met op zet van Canada. Daardoor ontliep ze favoriet Spanje in de kwartfinales en moest het tegen Neder land. Canada had protest aangetekend. Nadal mag vlag dragen in Rio Rafael Nadal draagt bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen de Spaanse vlag. De 29-jarige tennisser was vier jaar gele den ook al aangewezen om in Londen de vlaggen drager te zijn namens Span je. Toen moest hij echter met een blessure afzeggen. Schloesser: weer wereldrecord Boogschutter Mike Schloes ser heeft het wereldrecord in de buitenlucht op het onderdeel compound aan gescherpt. De Nederlander schoot in Shanghai 717 pun ten, drie minder dan de perfecte 720. Daarmee ver beterde 'Mister Perfect' zijn eigen record van 716. Ik wil graag naar de Spelen, maar eerst is dit een hoog doel' finale, Kampong tegen Amster dam. Het kippenvel staat op zijn armen. Wie denkt er nu aan het Nederlands elftal of de Olympi sche Spelen? Kellerman (25) tekende gister middag voor twee van de vier Utrechtse doelpunten en hielp Kampong in de tweede helft langs de nummer één van de reguliere competitie: 4-2. Een lekker mo ment, want de aanvaller is één van de 26 spelers in de trainings groep van Oranje. Die moet door bondscoach Max Caldas nog wor den teruggebracht tot zestien (en twee reserves) en dus komen de treffers Kellerman goed uit. „Grap pig, iedereen denkt zo. Als je scoort, maak je kans op Rio. Zo werkt het niet. Je moet goed spe len, dan maak je kans. En niet al- „Of ik vandaag aan Rio heb ge dacht? Nee. Niet één keer." Björn Kellerman lijkt het een rare vraag te vinden. Zijn shirt is toch blauw, en niet oranje? Dit zijn de play-offs om de landstitel, halve V CheckCheck AutoTrack Björn Keilerman speelt zich bij Kampong in de kijker, foto Ruud Voest WATERPOLO TENNIS Rafael Nadal foto EPA HANDBOOCSCHIETEN door Rik Spekenbrink Billy Bakker hockeyer Amsterdam UTRECHT. Het is nog minder dan honderd dagen, maar voor de hockeyers in de hoofdklasse voelt Rio als heel ver weg. Op de water koude Koningsdag begonnen giste ren de play-offs om de landstitel. Die worden er, met het oog op de Olympische Spelen, in twaalf da gen doorheen gejast. Maar nie mand klaagt. Van de aanschaf van een auto word je vrolijk. Daarom steekt AutoTrack extra veel tijd in het checken van alle auto's die bij ons op de site komen. Als enige site controleren we elke auto op meer dan 10 punten. Het is wel even een kluif, maar dat geeft een goed gevoel. Wel zo prettig, toch?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20