alles behalve stoffig Korpsleiding erkent nu ook dat plaats van gummiknuppel problemen oplevert Rechtbank spreekt van 'ondeugdelijk en gevaarzettend uniform'; politietop moet kosten van agente vergoeden. Het koninklijk gezin laat zich verleiden mee te hossen tijdens het slotfeest in Zwolle. Warm was het niet, maar dat mocht de pret niet drukken. Koningsdag werd in Zwolle én in Zeeland uitbundig gevierd. DEN HAAG. De politieagent heeft op dit moment meer last dan ge mak van zijn verplichte wapen stok. Zelfs de rechtbank in Den Haag noemt in een vonnis de zak waarin het wapen bewaard wordt, ondeugdelijk. Alle 33.000 agenten op straat dragen een korte wapenstok. Daar mee kunnen ze zich verdedigen te gen agressieve onruststokers. In de broek van het nieuwe poli- tie-uniform - dat in 2014 is geïn troduceerd - zit een zak voor de knuppel. Die zak is niet goed door gestikt, waardoor de wapenstok te laag zakt en in de knieholte prikt. Dat leidt tot problemen: agen ten komen ten val, onder meer bij het traplopen en het in- en uit stappen van een auto. Zo brak een 31-jarige hoofdagente uit Den Haag haar duim nadat ze van de trap was gevallen in het politiebu reau. De vrouw kon enige tijd niet op straat werken en moest bureau werk doen. Ook heeft ze maanden lang niet kunnen meedoen aan schiettesten. Omdat de politielei ding haar valpartij niet als een dienstongeval wilde beschouwen, stapte ze naar de rechter. „Dit is een principiële kwestie", zegt ju rist Paul Boezeman, die de gewon de agente namens politievakbond Nationale Politie kreeg twee officiële klachten. Commissie onderzoekt of uniform moet worden aangepast ACP vertegenwoordigt. Volgens Boezeman zijn er veel meer agen ten die last hebben van de knup pel. „Agenten zijn verplicht om hun wapenstok te dragen. Dan is het ook de verantwoordelijkheid van de korpsleiding om te zorgen voor een veilig uniform. Het mag niet zo zijn dat politiemensen bij een ongeval zelf voor de kosten moeten opdraaien." Vorige maand heeft de recht bank in Den Haag de agente in het gelijk gesteld. Dat betekent dat de politietop haar medische kos ten moet vergoeden. In het vonnis spreekt de rechter van een 'on deugdelijk en daardoor gevaarzet tend uniform'. Ook de korpsleiding van de Na tionale Politie erkent dat de wa penstok in combinatie met het nieuwe uniform problemen ople vert. „Op dit moment zijn we op de hoogte van twee officiële klach ten", zegt een woordvoerder van de Nationale Politie. „Een commis sie onderzoekt wat we hiermee gaan doen en of het uniform moet worden aangepast." In de rechtszaak van de ge wond geraakte hoofdagente stelde de advocaat van de Nationale Poli tie voor om de wapenstokzak 'dicht te naaien of dicht te nieten'. Ook kunnen agenten de knuppel aan hun koppelriem hangen. www.pzc.nl Editie WALCHEREN qo Voorlopig DONDERDAG 28 april 2016 258e jaargang nr. 100 Los nummer 2,00 erg wisselvallig foto Koen van Weel/ANP Hossen met het volk foto Mechteld Jansen ïS-f.'*' foto Dirk-Jan Gjeltema foto Ruben Oreel Wapenstok zit agent dwars door Peter Winterman pagina 12: Agenten klagen al langer over zak voor wapenstok 7 116! 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1