Feyenoord laat oog vallen op Berghuis na vroege openingstreffer SPORT 19 'Auto-ongeluk' zonder gevolgen in Groningen Trainer Giovanni van Bronckhorst wil vooral aanvallend meer moge lijkheden. Berghuis is wat dat be treft een belangrijke optie. De 24-jarige buitenspeler vertrok afge lopen zomer voor 6,5 miljoen euro van AZ naar Watford, maar komt in de Premier League nauwelijks aan spelen toe. Verdeeld over zes competitieduels kwam hij slechts 127 minuten in actie. Feyenoord zou de speler, die nog een con tract tot medio 2019 heeft, op huurbasis uit zijn lijden willen verlossen en terughalen naar de eredivisie. De club realiseert zich wel dat zijn forse salaris weieens een struikelblok zou kunnen vor men. Berghuis wil na maandenlang toekijken graag weer van zich la ten horen, ook al omdat bonds coach Danny Blind onlangs nog maar eens aangaf dat het 'dood zonde was dat Berghuis zo weinig speelde'. „Een heel moeilijke situa tie", zo omschreef Berghuis de hiërarchische verhoudingen bij Watford onlangs. „Op nog zo'n sei zoen zit ik niet te wachten. Dat heb ik de club al laten weten." Op eventuele interesse uit Ne derland ging de speler, die vorig seizoen bij AZ goed was voor elf competitietreffers, nog niet in. Feyenoord voelt dat dit het mo ment is om naar zijn diensten te hengelen, temeer Berghuis niet in de plannen van de Spaanse trainer Quique Sanchez Flores past. Feyenoord beschikt met Eljero Elia en Bilal Basacikoglu maar over twee typische buitenspelers. de Gerald Vanenburg en daarna liep het ge smeerd, ook omdat Ajax lang niet scoorde. Romario scoorde ondanks die band in de buurt niet, maar dat was ook niet nodig." Zondag valt nog niet de beslissing in het seizoen 2015-2016, maar staan de duels van Ajax en PSV toch ook al in het teken van het doelsaldo. Scheepers denkt dat PSV van eigen kracht uitgaat. Hij geeft aan dat de club met Phillip Cocu en de directeuren Toon Gerbrands en Marcel Brands erva ringsdeskundigen in huis heeft als het doel saldoconfrontaties aankomt. „Weinig laten liggen en misschien hangt ook wel veel van de tegenstander af', denkt Scheepers. „Soms moet je ook geduld heb ben, maar wel zuinig zijn op de kansen. Als een tegenstander te veel ruimtes weggeeft, zijn dat soort scores slechts zeer incidenteel mogelijk. Het moet als het ware ontstaan." EINDHOVEN. „We hebben een auto ongeluk gehad, maar leven nog." Oud-keeper en hui dig PSV-commissa- ris Hans van Breuke- len herinnert zich de woorden van trai ner Bobby Robson in de late lente van 1991 na een zeperd nog goed. PSV had in Groningen het kampioenschap kunnen veilig stellen, maar faalde hopeloos en ging er met 4-1 af. „Ik zat na een blessure tijdens die wedstrijd op de bank en keek de he le tijd op de licht krant in het Ooster park, waar de tus senstanden op ston den. SVV kwam na een halfuur ineens voor tegen onze con current Ajax en daar rekende nie mand op. Het was speelronde 33 en we speelden een draak van een wedstrijd, maar Ajax verloor dus ook. Daarna ont stond er iets in de spelersgroep, waar door het de week er op wél afgemaakt werd." Van Breukelen haal de de kampioens wedstrijd nog net, na een geslaagde knie-operatie door clubdokter Cees- Rein van den Hoo- genband. Bij Bayern een heel opvallen de keuze van Guardiola. Hij liet Thomas Müller, twintig minuten voor tijd ingevallen, gisteravond buiten de basisploeg. De Duits in ternational is normaal gesproken een zekerheid, maar Müller zat naast Franck Ribéry op de bank. Guardiola had dan wel weer plaats gemaakt voor de Fransman Kingsley Coman die na een uur werd vervangen door Ribéry. Door de achterstand móest Bayern dus na rust en David Ala- ba vuurde prachtig op de lat. En keeper Jan Oblak redde na een kopbal van Javi Martinez. Het be gin van een Duits offensief. Steeds verder werd Atlético terug gedrongen. Steeds brozer leek de Madrileense muur te worden, maar weer hield het Spaanse gra niet stand. Fernando Torres maak te uit een counter zelfs bijna 2-0, maar hij raakte de paal. Altético is nog altijd in de race voor de titel en staat samen met Barcelona aan kop, maar gisteren werd de 's avonds weer gesticule rende Diego Simeone voor drie competitieduels geschorst, al ging de club direct in beroep. De Spaanse voetbalbond schorste de Argentijn voor een bizarre in- Atlético-trainer Simone is voor drie competitieduels geschorst vanwege een bizarre inworp tegen Malaga worp tijdens de wedstrijd tegen Malaga van afgelopen zaterdag. Tijdens een gevaarlijke uitbraak van Malaga vloog er plots een bal het veld in. Die kwam uit de rich ting van de bank van Atlético en aangezien de scheidsrechter niet kon bepalen wie er nu precies de aanval wilde ontregelen, werd Si meone verbannen. De Argentijn erkende dat hij terecht was weg gestuurd. Later doken er beelden op dat Simeone een ballenjongen het sein gaf om de bal in het veld te gooien. Het voorval symboliseert dat de Argentijn alles over heeft voor een overwinning. Het kan hem, net als twee jaar terug, zomaar weer een finale van de Cham pions League opleveren. door Mikos Couka ROTTERDAM. Nu Feyenoord door de bekerwinst verzekerd is van deelname aan de Europa League, wordt gekeken naar versterkingen voor komend seizoen. De Rotter damse club heeft aangeklopt bij Steven Berghuis, die op een zij spoor is geraakt bij Watford. Steven Berghuis heeft 98 eredivisieduels ge speeld bij achtereen volgens FC Twente, VVV-Venlo en AZ. DONDERDAG 28 APRIL 2016 wonder van 1991 Twan Scheepers viert met Romario onder de douche het kampioenschap van PSV. foto VI Images Saül Niguez zet Atlético Madrid op 1-0. Aan het doelpunt gaat een solo voor af waarin hij de ene na de andere Bayern München-speler passeert, foto Reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19