Atlético Madrid houdt stand D D 18 TITELSTRIJD EREDIVISIE Bij een doelsaldotitel gaat het vaak over de ontknoping in 2007, maar zestien jaar daarvoor was het bijna net zo spannend. Twan Scheepers over die apotheose. Dumoulin met twee landgenoten in Giro Wielrenner Tom Dumoulin krijgt in de komende Ronde van Italië gezelschap van twee Neder landse teamgenoten. Albert Tim mer en Tom Stamsnijder maken deel uit van de definitieve selec tie van Giant-Alpecin. Van Du moulin stond al vast dat hij vol gende week vrijdag aan de start staat in Apeldoorn. Pim Ligthart is de enige Nederlander in de se lectie van het Belgische Lotto- Soudal. Het is de tweede keer dat de 27-jarige Noord-Hollan der de Giro rijdt; in 2013 speelde hij in het shirt van Vacansoleil een bijrol in de drieweekse ron de. Ook ditmaal zal Ligthart geen leidende rol vervullen. Real Madrid mogelijk langer zonder Ronaldo Het is een race tegen de klok voor Cristia- no Ronaldo om weer fit te worden voor het cruciale slot van het seizoen. De ve dette die tot deze maand geen wed strijd van Real Ma drid miste in de Spaanse competitie en in de Champions League, staat zater dag tegen Real Socie- dad vermoedelijk voor de derde keer op rij aan de kant. De Portugees blijft last houden van een spierverrekking in zijn rechterdijbeen. Dinsdag keek hij al toe tijdens de eerste halve finale van de Champions League in Manchester tegen City (0-0). Sijsling boekt eerste ATP-zege in 54 weken Tennisser Igor Sijs ling heeft zijn eerste ATP-overwinning ge boekt sinds 13 maart 2015. De nummer 131 van de wereldrang lijst rekende in de eerste ronde van het BMW Open in Mün- chen af met de Itali aan Marco Cecchina- to met 6-2 6-4. Sijs ling treft nu een 'luc ky loser' uit het kwa lificatietoernooi, om dat Gael Monfils zich met een blessu re heeft afgemeld. Trainer Haan stopt op doktersadvies Arie Haan (67) zet een punt ach ter zijn rijke trainerscarrière. De oud-international kwam in okto ber vorig jaar terug uit China, waar hij sinds 2009 bij verschil lende clubs werkte. Haan was eerder trainer bij onder andere FC Antwerp, Anderlecht, VfB Stuttgart, FC Nürnberg, PAOK Saloniki en Feyenoord. In 2002 werd hij bondscoach van China, ook maakte hij uitstapjes naar Iran, Kameroen en Albanië. On langs kreeg Haan het advies van zijn dokter om te stoppen. „Als trainer sta je altijd onder span ning. Mijn dokter zei: 'Het is be ter dat je ermee ophoudt'. De stress is slecht voor het hart." Ook CL-finale opgeluisterd met topartiest Alicia Keys zal voor de finale van de Champions League op 28 mei in Milaan een live-optreden verzorgen. Het is de eerste keer dat een ar tiest die eer te beurt valt. „Het wordt een geweldig moment in de geschiedenis, een moment dat sym bool zal staan voor al les wat ons verbindt, waar we ook leven en wie we ook zijn", aldus de Amerikaan se zangeres. Met een optreden van een grote artiest gaat de Champions League de Super Bowl ach terna. Bij de jaarlijk se finale van het American football treedt er in de rust al tijd een popster op. Hij ging in Eindhoven half naakt de kleedkamer in. „Ik geloof dat ik nog een onderbroek aan had en wist niet hoe snel ik daar na de spelerstunnel in moest rennen", weet voormalig PSV-spits Twan Scheepers (44) nog. Wat een ontla ding en vreugde, in juni 1991. De club had er voor het duel met FC Vo- lendam bijna alles aan gedaan om PSV aan het scoren te krijgen. Voor de met Schee pers bevriende goalgetter Romario was zelfs een complete Mexicaanse band uitge rukt, om de Braziliaan maar aan de praat te krijgen. Duizenden mensen zitten rond het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Ma rio van der Ende gespannen met de radio te gen de oren of hopen van iemand in het vak te horen hoe het zit. Is het gelukt? Ja, het kampioenschap is een feit omdat Ajax twee treffers tekortkomt. Scheepers: „Bin nen vijf minuten stond er tienduizend man op het veld. Dat maakte als 19-jarige jongen uit Eindhoven enorm veel indruk op me. Prachtig. Ik kan er nog altijd emotioneel van worden", zegt de huidige assistent- coach van Jong PSV en PSV Ai. Gaat het over een titel op doelsaldo, dan gaat het bijna altijd over die waanzinnige competitie-ontknoping in 2007. Ajax, AZ en PSV maakten er op de slotdag van de ere divisie een ware thriller van, waarbij de Eindhovenaren op het nippertje aan het langste eind trokken. Het competitie einde was in 1991 voor PSV en Ajax net zo spannend, alleen is die herin nering door de gebeurtenissen zes tien jaar bij velen wat vervaagd. Scheepers stond in de basis tijdens de kampioenswedstrijd. „Mis schien is het wel het mooi ste moment in mijn car rière geweest, ik weet het eigenlijk wel ze ker. Het ging toen in de laatste week EINDSTAND EREDIVISIE 1991 TUSSENSTAND EREDIVISIE 2016 nergens anders meer over dan het doelsal do, waar je ook kwam. We waren het week einde ervoor op miraculeuze wijze ont snapt. FC Groningen droogde ons in het Oosterpark met 4-1 af omdat Hennie Meijer en Milko Djurovski niet te stoppen waren. Het was bar en boos van onze kant en we gingen ervan uit dat het de nekslag was." Wonder boven wonder verloor Ajax op Het Kasteel van SVV, dat met sportpark Harga niet eens een geschikte thuislocatie voor de eredivisie had. „Het was bizar", schetst Scheepers. „Met 4-1 verliezen in Groningen en dan nog blij zijn. Joop Hiele pakte echt alles tegen Ajax. Ongelooflijk. Ze scoorden toen ineens ook nog via Zier Teb- benhoff. Stel je zoiets nu voor, alle media zouden op de kop staan. Dat was toen ook wel zo, maar toch net een tandje minder. De NOS had de week erop een prachtige uitzending van de competitie-ontknoping en zond twee wedstrijden tegelijk uit." Geroezemoes PSV won met 3-0 van de Volendammers en Ajax met 3-0 van Vitesse. De twee treffers voorsprong bleven intact. „Je kunt vooraf wel zeggen dat je je voor de gebeurtenissen op een ander veld afsluit, maar dat kan niet volledig. Vooraf zeiden we er tegen de pers weinig over, maar het geroezemoes op de tribunes krijg je als speler nou eenmaal mee en ook de reserves hielden ons toen op de hoogte. Het liep tegen Volendam eerst voor geen meter en iedereen had stijve be nen van de spanning. Na een half uur scoor- Trainer Pep Guardiola strandde met Bayern München al twee keer in de halve finale. Hij ver trekt naar Manchester City en zijn tijd in München is voor ve len alleen geslaagd als hij ook de Champions League wint. Titels en bekers in Duitsland zijn van een dusdanige vanzelfsprekend heid dat ze amper meer mee lij ken te tellen. Aankomend week einde kan Bayern de binnenland se suprematie voltooien met een nieuwe landstitel. Maar daar dacht gisteravond even niemand aan. Zeker niet toen Bayern na tien minuten al Als je door je wimpers keek, leek het alsof Lionel Messi scoorde. Het was de 21-jarige Spanjaard Saül Niguez op achterstand kwam. Een werke lijk fenomenale solo van de Span jaard Saül Niguez zorgde voor de 1-0. Als je door je wimpers keek, leek het alsof Lionel Messi scoor de. Het was de 21-jarige Span jaard. Vier verdedigers van Bayern in de luren leggend en ook keeper Manuel Neuer kans loos latend. Bayern mocht de bal hebben, maar wat liet Atlético ook giste ren weer zien dat goed verdedi gen niet lelijk is. Het beschrijven van Atlético begint clichématig te worden, maar steeds weer brengen de Spanjaarden het op om vol overgave en passie te spe len, gecombineerd dus met het voetballende vermogen van spe lers als Koke en Gabi. Sport Terug naar het WIELRENNEN VOETBAL UITSLAGEN BADMINTON La Roche-sur-Yon (Fra). EK. Mannen, tweede ronde: Fransman (Ned) - Evans (Ier) 21-16 21-13. Dubbel, eerste ron de: Ivanov/Sozonov (Rus/1) - Jille/Tabeling (Ned) 15-21 21-17 21-12. Vrouwen, tweede ronde: Perminova (Rus) - Mahulette (Ned) 21-16 21-12. Dubbel, eerste ronde: Barning/Tabeling - Efler/Kaplein (Dui) 21-15 21-7. HOCKEY Hoofdklasse. Play-offs, mannen. Halve finales, eerste duel (best-of-3): Kam pong - Amsterdam 4-2, HGC - Oranje Zwart 0-0, Oranje Zwart wint na shoot-outs. TENNIS Rabat (Mar). Vrouwen. Tweede ronde: Bertens (Ned) - Sorribes (Spa) 6-4 6-3, Parmentier (Fra) - Flogenkamp (Ned) 4-6 7-5 6-2. Wiesbaden (Dui). Vrouwen. Eerste ronde: Rus (Ned/4) - Amanmoeradova (Oez) 6-0 6-1 Charlottesville (VSt). Vrouwen. Eerste ronde: Marand (VSt) - Burger (Ned/6) 6-2 7-5. TENNIS VOETBAL VOETBAL door Rik Elfrink Twan Scheepers is nu assistent-trai ner bij zowel Jong PSV als PSV A1. foto Pro Shots 1. PSV 34 23 7 4 53 (84-28) 2. Ajax 34 22 9 3 53 (75-21) 3. FC Groningen 34 18 10 6 46 (62-38) 4. FC Utrecht 34 1610 8 42 (42-29) 5. Vitesse 34 11 15 8 37 (39-32) 1. Ajax 32 24 6 2 78 (76-20) 2. PSV 32 24 6 2 78 (79-29) 3. Feyenoord 32 17 6 9 56 (60-40) 4. AZ 32 16 5 11 53 (63-51) 5. FC Utrecht 32 14 8 10 50 (53-44) VOETBAL Champions League. Halve finales. Atlético Madrid - Bayern Miinchen 1-0 (1-0). 11Niguez 1 -0. Return op 3 mei. Europa League. Halve finales. Vandaag, 21.05 uur: Villarreal - Liverpool, Sjachtar Donetsk - Sevilla. Returns op 5 mei. WIELRENNEN Ronde van Romandië. Eerste etappe: 1. Kittel (Dui) 100,5 km in 2.27.46, 2. Bonifazio (Ita), 3. Albasini (Zwi), 4. Van der Sande (Bel), 5. Navardauskas (Litj, 6. Cimolai (Ita), 12. Flofland, 40. Van Emden, 44. Kelderman, 62. Dumoulin. Algemeen klasse ment: 1. Ion Izagirre (Spa) 2.33.19, 2. Dumou lin (Ned) 0.06, 3. Thomas (GBr) 0.07, 4. Gorka Izagirre (Spa) 0.08, 5. Moser (Ita) 0.09, 6. Hol- lenstein (Zwi) 0.11, 9. Keizer 0.12. Ronde van Turkije. Vierde etappe: 1. Modolo (Ita) 187 km in 4.26.26, 2. Colli (Ita), 3. Zanotti (Ita), 4. Bellet- ti (Ita), 5. Mareczko (Ita), 6. Smirnovs (Let), 18. Ockeloen, 30. Floekstra. Algemeen klasse ment: 1. Bilbao (Spa) 15.46.38, 2. Gon^alves (Por) 0.05, 3. Arroyo (Spa) 0.13, 4. Stalnov (Kaz) 0.22, 5. Mas (Spa) 1.14, 6. Hansen (Aus) 2.22, 16. Ockeloen 15.17. door Daniël Dwarswaard MADRID. Waar de eerste halve fi nale tussen Manchester City en Real Madrid het aankijken nauwe lijks waard was, werd Atlético Ma drid - Bayern München een mee slepend gevecht. Atlético won de eerste slag (1-0) en heeft uitzicht op de tweede finaleplek in de Champions League in drie seizoe nen, wellicht wéér tegen Real. ATLÉTICO MADRID BAYERN MÜNCHEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18