^T^OOP- 16 NIEUWS Zomers, vrolijk en onverwoestbaar: de Bretonse streep is terug, alweer. „Het is de All Star onder de prints." rente De inruiloetie geldt on de complete collectie zitmejil en interieurs ij werd al gespot op de cat walks van onder meer Louis Vuitton, Prada, Miu Miu en Kenzo. Rolmodel len als Kate Middleton, Tay lor Swift en Jennifer Lopez blijken grote fans. En nu is hij ook uit het straatbeeld niet meer weg te denken. De Bretonse streep is terug. In de klassieke oergedaante: 21 donker blauwe strepen op een witte trui van dik ka toen. In de gefacelifte versie van 2016: diago naal of verticaal op strakke tops, jurkjes, glitter- en punk-outfits. Maar ook in combi natie met leer, breisels en applicaties. Die veelzijdigheid en de eenvoud zorgen ervoor dat de Bretonse streep alle hypes van de afgelopen decennia heeft overleefd, aldus Ninke Bloemberg, conservator mode bij het Centraal Museum Utrecht. „De sim pelheid vormt de kracht van het ontwerp. Net als bij jeans, het witte shirt en the little black dress. En evenals die kledingstukken kan een trui of jurkje met de Bretonse streep overal bij gedragen worden. Op een klassieke, traditionele manier bij een blazer en een nette broek. Of meer nonchalant met een stel slippers of witte gympen. Heel praktisch ook. Het is een basic die het goed doet door het gevoel dat wordt opgeroepen: zomers, vrolijk en onbezorgd", zegt Bloem berg. Scheepvaart Het streepdessin kan bogen op een geschie denis van zo'n honderd jaar. Het vindt zijn De klassieke katoenen zeemanstrui mag, maar je ziet ook combinaties met leer, breisels en andere materialen en kleuren oorsprong in de scheepvaart: zeelieden had den meer overlevingskansen en waren be ter zichtbaar als ze overboord sloegen ge huld in de wit/blauw gestreepte kleding. Het Franse modemerk Petit Bateau maak te vanaf begin vorige eeuw furore met aai bare gestreepte kindermatrozenpakjes die iedereen associeerde met lief en schattig. En ook het Franse mode-icoon Coco Cha nel was aan het begin van haar carrière bij zonder gecharmeerd van de werkkleding van haar zeevarende landgenoten. Haar collecties telden verschillende varian ten op dat thema. Museumstuk Conservator Bloemberg: „Het is lastig om de exacte reden voor een comeback als deze mode trend aan te geven. Soms is het omdat een vip iets opnieuw ontdekt. In het geval van de Bre tonse streep heb je daar genoeg voorbeelden van: Marilyn Monroe, Maak Normaal J499^ 3 W-L^eoP UW nVeüxne of betaal uw aankoop Normaal .1399/ in 12 maandelijkse termijnen H door Annemart van Rhee Taylor Swift in strepen anno 2016. Jean-Paul Gaultier in Bretons blauw-en-wit in 2012, na zijn show in Being, foto How Hwee Young Woonlandschap Spring Dit model heeft een prettig ontspannen zitcomfort en is leverbaar in zeer veel leuke kleuren en stoffen. Kan ook gespiegeld geleverd worden. Uitgevoerd in Supreme met verstelbare arm-/rugleuning voor optimaal zitten, liggen en loungen. 2,5+2 zits Lucca stoer en robuust bankstel met brede armlegger in Stofcategorie 1. Leverbaar in een groot aantal kleuren en stoffencombinaties en naar keuze met contrast stiksels. Tevens leverbaar als hoekopstelling. inimm Let op! Geld lenen kost geld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16