Per maand 4 mille voor A4'tjes en paperclips 4 NIEUWS 11 MkOOPJEDEALNL) dagaanbiedingen van Startprobleem bij onderzoek naar Dieselgate Filmbeelden van Beatles uit 1965 ontdekt Belgische minister raast over snelweg Vanaf slechts 12,95 Nu slechts 59,95 Nu slechts 49,95 Nu slechts €14,95 Nu slechts 29,95 Nu slechts 89,95 Nog maar recent boorde de hoog ste parlementsambtenaar, secre taris-generaal Klaus Welle, hun hernieuwde verzoek om controle van de kantoorkosten van alle 751 Parlementsleden vakkundig de grond in. Zijn argument: „Daarvoor heb ik 40 a 75 man extra personeel nodig en dat is strijdig met het streven onze ad ministratie te verkleinen." Op herhaalde verzoeken om dan in elk geval een kleinschali ger controle op te zetten, steek proefsgewijs of geconcentreerd op enkel de grotere uitgavenpos ten, reageert Welle niet. Vandaar dat De Jong en Gerbrandy hem vandaag met een uitgelokte stem ming willen dwingen. De kostentoelage van 4.320 eu ro (per persoon per maand) komt bovenop de 8 mille salaris, wel gecontroleerde reis- en perso- neelsvergoedingen en een dag vergoeding van 300 euro per ver gaderdag, die elk van de 751 Euro parlementariërs apart al krijgt om zijn slinkende electoraat te vertegenwoordigen. Kroegentocht Het geld is bestemd voor paper clips, pennen, printpapier, maar ook voor grotere dingen zoals ICT en huur en aankleding van een kantoor. Kranten en telefoon kosten vallen er ook onder. Maar omdat niet precies omschreven is wat wel en niet mag en er bo vendien geen enkele controle is, kun je er ongestraft ook van op kroegentocht of vakantie gaan of - zoals Nederlandse ex-Parle- mentariërs de vorige periode de- 'De zuidelijke landen en Duitsland voelen er niets voor het geld terug te storten' 'Controle, steekproef, transparantie - alles wat we vragen wordt afgewezen' den - er een mooi pak van kopen of je hypotheek betalen. De Jong, die van zijn dik 51 mille gemiddeld elk jaar 30 mille terugstort, en Gerbrandy, die in 2014 25 mille terugstortte, heb ben weinig hoop dat ze dat van daag gaan veranderen. „De zuide lijke landen, maar ook Duits land, willen er niet aan. En de grote partijen in het Parlement, te weten de christen- en sociaal democraten, als het erop aan komt ook niet", klinkt het in koor. En waarom zou je ook, als je er door je eigen kiezers niet over wordt lastig gevallen? „Buiten Nederland, Groot-Brittannië en de Scandinavische landen is het politiek geen item", zegt Ger brandy. Intussen wordt er nauwelijks geld teruggestort. Van de 38,9 miljoen die in 2014 werd uitge keerd, stortten 22 Parlementsle den samen 548.463 euro terug, nog eens zes maakten geen aan spraak op hun vergoeding, aldus cijfers van het Parlement zelf. Meer dan zevenhonderd Parle mentsleden maakten dus in een niet-representatief jaar (met een oud én nieuw Parlement) alles zonder één bonnetje op. Toege zegde cijfers over andere jaren bleven gisteren uit. Campagne Twee jaar geleden werd het Alge meen Dagblad met hoon overla den, toen de krant in volle cam- pagnetijd ook al een groot artikel wijdde aan de ongecontroleerde kantoorkosten. „Zijn jullie hele maal gek geworden? Willen jul lie dat er straks niemand meer komt stemmen?" brieste een Par lementslid tegen de journalist. Maar de kans is groot dat hetzelf de artikel in 2019 zo weer de krant in kan. „Controle, transpa rantie, steekproeven, scherpere criteria - alles wat we vragen wordt afgewezen", zeggen De Jong en Gerbrandy. „En ja: daar mee riskeren we natuurlijk dat deze discussie ook de volgende campagne domineert." De parlementaire onderzoeks commissie Dieselgate, naar de rol van Brussel en lidstaatregerin gen in het Volkswagenschan daal, kampt al kort na de start met een forse tegenvaller: haar kroongetuige weigert op te dra ven. Het gaat om de Duitse so ciaaldemocraat Günther Verheu gen, oud-Industriecommissaris en fervent verdediger van de (au- to)industrie. Voorzitter Kathleen Van Brempt van de onderzoeks commissie en rapporteur Ger- ben-Jan Gerbrandy beloofden gisteren maximale druk om Ver heugen toch naar Brussel te krij gen. Verheugen kwam al in op spraak omdat hij in strijd met de gedragscode meteen na zijn ver trek klanten van zijn eigen ad- viesbedrijf bij hoge Brusselse contacten introduceerde. In Australië zijn tot dusver onbe kende filmopnamen van The Beatles opgedoken uit 1965. Vol gens het nationaal archief NFSA zijn de amateurbeelden ruim vijf tig jaar geleden gemaakt in de schminkruimte van een tv-stu- dio in de Engelse stad Manches ter. De vier leden van de Britse band maken lol met elkaar en trekken gekke bekken. Het zwart-witfilmpje, gemaakt door visagiste en danseres Dawn Swa- ne, duurt 49 seconden en is nu te zien op de site van de NFSA. De dochter van Swane heeft de privéverzameling van haar moe der aan het Australische insti tuut voor beeld en geluid ge schonken. Volgens Dawn Swane lieten leden van de band haar zien hoe ze de camera moest ge bruiken. De Belgische minister van Bin nenlandse Zaken, Jan Jambon, is in verlegenheid gebracht door een filmpje op internet. Daarin is te zien hoe de dienstwagen met de bewindsman op de ach terbank veel te hard over de Bel gische snelweg raast. Het Laatste Nieuws publiceerde gisteren de video die al op 11 april werd ge maakt op de snelweg E313 tussen Hasselt en Antwerpen. Ter hoog te van Wommelgem rijdt de ka- binets-Audi A6 zeker 150 kilome ter per uur, waar 120 is toege staan. Even later bij een snel heidsbeperking tot 100 kilome ter per uur rijdt het dienstvoer tuig altijd nog 130. Jambon geeft zijn chauffeur de schuld. De man is op het matje geroepen en kreeg een 'ernstige waarschu wing'. DONDERDAG 28 APRIL 2016 korting korting korting korting korting 2-pack dubbel geweven Jersey Hoeslakens 100% Egyptisch katoen, lekker zacht Stretch: neemt altijd de juiste vorm aan Ook geschikt voor boxsprings Van uitstekende en duurzame kwaliteit Kreukvrij, ademend en anti-allergisch 1 bestelling 2 stuks Adviesprijs 49,95 Korting 74% U bespaart: 37,- Vintage Vinyl Retro Platenspeler Speel eindelijk al die oude platen weer eens af Met ingebouwde speakers; sublieme geluidskwaliteit In opvallend leuk bedacht retro ontwerp Line-in voor het afspelen van muziek vanaf je smartphone, tablet of mp3 speler Adviesprijs €199,95 Korting 70% U bespaart: 140,- Bewakingscamera HD720p met ingebouwde microfoon WiFi functie - verbindt de camera eenvoudig met je netwerk Gratis Apps voor Android iOS en software voor Windows Bewegings- en geluidsdetectie, alarm alerts via e-mail Adviesprijs €169,95 Korting 71% U bespaart: 120,- Zeehonden Safari in de Oosterschelde Een fantastisch dagje uit uit op de rondvaartboot Nieuwsgierige zeehonden van dichtbij bekijken Zorgt voor indrukwekkende momenten Adviesprijs 29,95 Korting 50% U bespaart: €15,- Adviesprijs €79,95 Korting 63% U bespaart: 50,- Adviesprijs 599,95 Korting 85% U bespaart: 510,- 500 stuks Vaatwastabletten van TOP-kwaliteit Driedubbele werking: schoonmaak glans anti-kalk Genoeg voor 1 a 2 jaar gebruik Tip: sla een voorraad in, altijd handig! Nog geen 4 cent per tablet 207-delige Gereedschapstrolley van Wolfgang Germany Groot ingekocht, dus profiteer hiervan! Gereedschappen zijn gemaakt van hoogwaardig Chroom-Vanadium staal Zeer goed gevuld; in één keer al het gereedschap datje nodig hebt In 4 lagen overzichtelijk gerangschikt BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL door onze correspondent Frans Boogaard BRUSSEL. Twee jaar na de Europe se verkiezingen van mei 2014 is er nog altijd geen begin van con trole op de dik 4.000 euro kan toorkosten die elk Europees Parle mentslid elke maand ongevraagd incasseert. De meerderheid wil er niet aan, zeggen transparantie voorvechters Dennis de Jong (SP) en Gerben-Jan Gerbrandy (D66). M Dennis de Jong SP Gerben-Jan Gerbrandy D66 Nieuw: Achteraf betalen! RPterPay NIET TEVRE0EN? GELO TERUG! BRUSSEL SYDNEY BRUSSEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11