tijdens een sinistere tocht? In Middelburg spookt het... voor de Griezelen tijdens een sinistere tocht? In Middelburg spookt het... Marjolein Epke zet zich in voor de Zeeuwse zeil jeugd Populariteit binnenstad bij automobilisten staat onder druk In vijfjaar is gebruik van betaalde parkeerplaatsen met meer dan tien procent afgenomen. TERNEUZEN. „We moeten aan de bak." Een andere conclusie kan de Terneuzense wethouder Jack Be gijn niet trekken. Hij reageert op verontrustende cijfers over het be taald parkeren in de Terneuzense binnenstad. Uit die cijfers blijkt dat het cen trum van Terneuzen flink aan po pulariteit heeft verloren. Althans, onder automobilisten die er be taald parkeren. In vijf jaar is het aantal betaald parkeeruren met dertien procent gedaald, van zo'n 770.000 in 2011 naar 670.000 in 2015. Wethouder Begijn kan daar niet direct een verklaring voor ge ven. Het uurtarief is sinds 2011 wel twee keer verhoogd met een dubbeltje, maar Terneuzen blijft met een uurtarief van 1,40 euro al tijd nog goedkoop. Twee 'concurrerende' steden in Zeeland, Goes en Middelburg, zit ten hoger; Goes op 1,80 euro en Middelburg op twee tot 2,30 euro. Ondanks dat Goes en Middelburg hogere parkeertarieven vragen, is daar aldus woordvoersters van bei de gemeenten geen sprake van een (scherpe) daling van het aan tal parkeeruren. In Middelburg is het aantal uren gelijk gebleven. Goes houdt dat niet bij, maar de fi nanciële opbrengsten zijn er sta biel. Ook in Terneuzen is dat het ge val, dankzij de tweejaarlijkse ta riefsverhogingen. De gemeente beurt negen ton aan parkeergel- den, waarvan - na aftrek van de kosten van met name de parkeer garages en controle - 265.000 euro overblijft en in de gemeentekas te rechtkomt. De Terneuzense gemeenteraad buigt zich de komende tijd over de vraag wat er met het betaald parkeren moet gebeuren. Deze week was daar een informatiebij- Betaald parkeren is niet het probleem, we moeten de binnenstad verbeteren. eenkomst over, waarin parkeeron- derzoekster Dagmar Bisschops het parkeerbeleid van Terneuzen on der de loep nam. Of er voor parke ren betaald moet worden of niet, is volgens haar niet bepalend voor het bezoek aan winkelcentra. Als een binnenstad aantrekkelijk ge noeg is, komen de mensen toch wel. Wethouder Begijn is het daar mee eens. Als het betaald parke ren verdwijnt, zal dat ongetwij feld tot parkeerproblemen leiden voor bewoners van de binnenstad. En dat wil niemand. De oplossing moet volgens Begijn gezocht wor den in het verbeteren van de bin nenstad. Hij onderkent dat dit een heidens karwei is, maar 'we zijn er volop mee bezig'. Hij noemt de vernieuwing van de omgeving van de voormalige Veerhaven en ook de komst van het nieuwe win kelcentrum aan de Kennedylaan- West waar straks gratis kan wor den geparkeerd. www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WOENSDAG 27 april 2016 Zeeland ZEELAND 12 13 ZEELAND 17 De Grote Markt van Hulst deed gisteren dienst als dans vloer. Voor de eerste editie van het feest BoozZ Dance Reaction waren op voorhand al ruim elfhonderd kaarten verkocht. Eline, Saman- tha, Sharon en Melanie (vlnr) uit Hulst hadden het naar hun zin. Er waren gisteravond ook feesten in onder meer Terneuzen, Sluis, Cad- zand en Kloosterzande. foto Camile Schelstraete heeft het zwaar Terneuzen door Harmen van der Werf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78