Fotografen PZC Borsele pakt forse winst op kavels 4 BEVELANDEN en THOLEN Fietstunnel krijgt kleur Kledingactie in alle kernen Thoolse lokale omroep werkt aan een toekomstvisie en ziet samenwerking met het Brabantse Zuidwest TV wel zitten. et is een illusie om te denken dat Omroep Tholen in de toekomst geheel zelfstandig kan blijven. Dat stelt interim-voorzit ter Jan Koning. Hij ziet een samen werking met het Brabantse Zuid west TV wel zitten. „Met name op het gebied van televisie kunnen wij daar baat bij hebben", zegt hij. „Op de radio hopen we onze Thoolse identiteit te kunnen be houden." Omroep Tholen - dat een radio station, website en kabelkrant heeft - werkt op dit moment aan een toekomstvisie. Die hoopt ze in juni aan de gemeente te kun nen presenteren. Het nieuwe be stuur van de lokale omroep staat voor de grote opgave om de boel weer op de rails te krijgen. Door onder meer interne strubbelingen is op het lokale radiostation nu al bijna een jaar vrijwel alleen maar nonstop muziek te horen. Koning stelde eerder al dat er wat hem be treft snel weer echte programma's met presentatoren te beluisteren zijn. Om de omroep nieuw leven in te blazen, wordt op dit mo ment gezocht naar vrijwilligers. 'We stellen nu eerst een toekomstvisie op, daarna praten we over de financiën' Er zijn onder meer presentatoren, redacteuren, fotografen en corres pondenten nodig. „Maar het valt niet mee om deze nieuwe mensen te vinden", stelt Koning. Voor een gezonde toekomst lijkt ook een financiële injectie van de gemeente noodzakelijk. „Maar daar hebben we in een ge sprek dat we onlangs met de ge meente hadden slechts zijdelings over gesproken", stelt de inte- DE PERSGROEP NEDERLAND rim-voorzitter. „We gaan eerst on ze toekomstvisie opstellen en aan de gemeente voorleggen. Daarna kunnen we wellicht over de finan ciën praten. Dat lijkt me de juiste volgorde." Omroep Tholen heeft ook nog te maken met plannen van het Rijk om de 250 lokale omroepen die er nu zijn op te laten gaan in 62 nieuwe streekomroepen. Tho len is ingedeeld bij Zuidwest TV, een bestaande streekomroep, die radio en televisie maakt in de ge meenten Bergen op Zoom, Roosendaal en Woensdrecht. „Op zich staan we open voor samen werking", stelt Koning. „Wij ma ken nu geen televisieprogram ma's, dus op dat vlak valt er voor ons best wel wat te winnen. Ze hebben daar bovendien een grote redactie, waar de nodige stagiaires rondlopen. Waarom zouden we daar niet ons voordeel mee doen? Toch hopen we op de radio wel ei gen, op Tholen gerichte program ma's te kunnen blijven maken." Koning wil niet speculeren over een mogelijke totale fusie in de toekomst, maar dat meer sa menwerken nodig is, valt volgens hem niet te ontkennen. „Als Tho len zijn we gewoon een maatje te klein om het allemaal in ons een tje te blijven doen." HEINKENSZAND. Borsele blijft goed boeren met de uitgifte van bouwgrond in nieuwbouw wijken. Er kan weer een winst van ruim een half miljoen wor den bijgeschreven. Dit is toe te schrijven aan de wijk Over de Dijk in Heinkens- zand. De kosten die de gemeen te daar nog moet maken, voor onder meer bestratingswerk, liggen zes ton lager dan de op brengst die nog wordt ver wacht. Die winst wil de ge meente nu al opnemen. Minder goed gaat het met de nieuwbouwwijk aan de Plataan- weg in Ovezande. Daar zijn de laatste drie jaar geen bouwka- vels meer verkocht. Volgens het college ligt er nog wel een over eenkomst met ontwikkelaar AM voor de bouw van een klei ne twintig woningen. In totaal kunnen in het plan nog ruim dertig kavels worden bebouwd. B en W stellen de gemeente raad voor om een verlies van 62.000 euro te nemen. Dit wordt afgetrokken van de winst van Over de Dijk. Dan blijft een positief bedrag van 538.000 euro over. Borsele stopt dat in een reservepotje voor de bouwgrondexploitaties. Uit Over de Dijk werd eerder ook al winst genomen. Op het plan Plataanweg werd in het verle den al eens verlies ingeboekt. In de regio In alle kernen van Tholen en Sint Philipsland wordt zater dag de jaarlijkse Dorcas Kle dingactie gehouden voor de ar men in Oost-Europa.Met de opbrengst ondersteunt Dorcas inkomensprojecten in Oost-Europa en Afrika. In die projecten krijgen mensen trai ningen en opleidingen waar mee zij een eigen inkomen kunnen verdienen. Nieuwe exposities Historisch Museum Historisch Museum de Bevelan- den in Goes toont vanaf zater dag tot en met 31 oktober twee nieuwe wisselexposities. Liza Bol uit Monster verzorgt de wis selexpositie 'Elk jaar een mer klap vol, jaarlappen van Liza Bol'. Ook laat het museum de blauw-witte vriendschapslap pen, pronkrollen en merklap pen van Ton Moest uit Made zien. De expositie bestaat uit ei gentijdse en antieke merklap pen en pronkrollen. Tussen 9.30 en 12.00 uur kan ie dereen schone en goede kle ding afleveren in verschillende kernen: Tholen (Regentessest- raat 50), Poortvliet (Stoofstraat 7), Scherpenisse (Scaldisstraat 23), Sint Maartensdijk (Wout- hoekweg 5), Stavenisse (Voorst raat 25), Sint Annaland (Ring 44), Oud Vossemeer (Molen straat 24) en Sint Philipsland (Voorstraat 40). Kunstvrienden in De Spinne Toneelvereniging Kunstvrien den presenteert 30 april de voor stelling 'Paniek op de 13e' in De Spinne in Goes. De voorstelling gaat over een jonge man die op de afdeling ge luid van een groot warenhuis werkt, maar noodgedwongen moet invallen op de afdeling da meslingerie. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Kaarten a 4,50-9 euro. Reserveren bij De Spinne of via 06-24325547. Omroep Tholen wil samenwerken door Rob Paardekam H Jan Koning interim-voorzitter ft De Persgroep Nederland is een toonaangevende uitgever op het gebied van nieuws, opinie, cultuur, inspiratie en ontspanning; een moderne, professionele uitgever met passie voor media, zowel print als online, voor lezers, website bezoekers en adverteerders. Dagelijks bereiken de print en digitale uitgaven van De Persgroep Nederland miljoenen consumenten. Ons portfolio bestaat onder meer uit elf dagbladen, ruim 200 huis-aan-huiskranten, diverse online en mobiele websites. De redactie van de PZC zoekt voor het editiegebied Schouwen- Duiveland freelance fotografen. Het gaat om nieuwsfotografie in opdracht van onze redactie of uit eigen waarneming. Een freelance fotograaf heeft een scherpe neus voor nieuws en weet de mens en zijn emoties op een kundige manier centraal te stellen. Telkens weer gaat hij in overleg met de redactie over originele invalshoeken voor actuele onderwerpen. De PZC is een dynamisch bedrijf, waarin een flexibele inzet (ook buiten kantoortijden) niet meer dan logisch is. Technische vaardigheden om beelden te maken en verzenden, zorgvuldig heid bij het doorgeven van informatie voor fotobijschriften en mobiliteit vinden wij vanzelfsprekend. Inlichtingen bij hoofdredacteur Arie Leen Kroon of regiocoördi nator Raymond de Frel: tel. 0880130210 DRIEWEGEN Programma Koningsdag In de koningsdagpro gramma's die giste ren in de krant ston den, is Driewegen per abuis niet opge nomen. Het program ma daar is als volgt: 10.00 uur-Hijsen van de vlag bij 't Dorpsuus, aanslui tend start de op tocht; 11.00 uur-Ballon nen oplaten voor alle jeugd; 13.30 uur-Bingo en start loterij; 14.30 uur-Spelle tjes op het voetbal veld; 14.30 uur-Bikkel competitie voor kin deren; 14.30 uur - Puzzel- rit met tractoren; 17.00 uur-Gratis friet voor alle kinde ren van de basis school en feest in de tent. KAPELLE Gratis activiteiten tijdens Week van het Water Tijdens de Nationale Week van het Water kunnen mensen meer leren over wa terbeheer in het land. Waterschap Scheldestromen biedt Zeeuwen deze week verschillende, gratis activiteiten aan. Zo kan er op maandag 2 mei in Ka- pelle, Terneuzen en Sint Maartensdijk een Rondje riool ge daan worden: een rondleiding op een rioolwaterzuivering om te zien hoe het rioolwater binnen komt, gezuiverd wordt en weer schoon de natuur in gaat. Op diezelfde dag is er in Westen- schouwen en Kapel- lebrug een waterwan deling, waarbij een gids vertelt over drink- en polderwa ter. Aanmelden is ver plicht, dit kan alleen vandaag nog via weekvanonswater.nl. 'S-HEER ARENDSKERKE Het was de inwoners van 's-Heer Arendsker- ke en Eindewege al langer een doorn in het oog: het fietstunneltje onder de Nieuwe Rijksweg. De grijs uitgeslagen muur vol graffiti is nu verleden tijd. Met hulp van de provincie zijn de dorpsbewoners aan het verven geslagen. Joost, Krijn, Lars en Nienke zijn op de foto bezig aan de blauwe achtergrond, met daarop een beetje Zeeland, 's-Heer Arendskerke, Eindewege, geschiedenis en toekomst. Naar verwachting worden de schilderwerkzaamheden deze week af gerond en is volgende week de officiële opening, foto Mechteld Jansen THOLEN GOES GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75