Fredriks gaat met nieuwe Kawasaki voor de titel Hoondert draagt titel op aan Dominicus Gehamerde doffer van De Mul en Vermeirssen verkeert in topconditie 16 ZEELAND Wielrenner Mobach winnaar talentenprijs Zeeland Seaports Tlirnsters Dhanis en Snijders plaatsen zich voor finale van NK Winnares 2015 doet niet mee aan Kustmarathon Wielrenner Jarno Mobach uit Philippine heeft gisteravond in Terneuzen de Zeeland Seaports Stimulerings- en Aanmoedi gingsprijs gekregen. Hij ontving een bedrag van 3000 euro, waar van hij 1000 euro moet besteden aan promotie van zijn sport in de regio. De andere twee geno mineerden, zwemmer Ruden de Ridder en zeiler Finn Kribbe, werden beloond met elk 1000 eu ro. Het was de vierde keer dat deze talentenprijs, in het leven geroe pen door de stichting Zeeland Sport en Leisure, werd uitge reikt. Veldrijdster Lindy van An- rooij uit Kapelle had vorig jaar de eer. De zeventienjarige Mobach won onlangs de junioreneditie van de klassieker Parijs-Roubaix. In 2015 drukte de Zeeuws-Vlaming zijn neus ook al aan het venster en werd hij geselecteerd voor het WK op de weg in het Ameri kaanse Richmond. Mobach kreeg zijn prijs uitge reikt tijdens het Sportgala van Zeeuws-Vlaanderen in het Scheldetheater. Daar werden wielrenner Brian van Goethem én snowboarder Erik Bastiaan- sen uit Terneuzen uitgeroepen tot de sportmannen van Zeeuws-Vlaanderen van 2015. Atlete Shirley Kerkhove uit Zuiddorpe kreeg de titel 'sport vrouw van het jaar'. Joëlle Dhanis (MTV) en Frederi- que Snijders (Uirnschool Zee land) hebben zich in de eerste di visie geplaatst voor de finale van het NK turnen. Dhanis had in Wieringerwerf aan een zestiende plaats bij de se nioren genoeg. Haar wedstrijd verliep niet optimaal. „Op brug heb ik nog veel punten laten lig gen. In de finale zal ik zeker nog een paar punten hoger kunnen scoren", zei de gymnaste. Haar to taal op brug was slechts 9,60, ter wijl de scores op sprong (12,550), balk (12,250) en vloer (12,300) hier ruim boven lagen. De totaalscore was 46,700. Op balk behaalde Dhanis ook de toestelfinale. Snijders begon bij de junioren ij- zersterk en na drie toestellen was een medaille binnen handbereik. Door een mindere balkoefening kwam ze uit op de vijfde plek. Daarmee plaatste zij zich op de meerkamp voor de eindstrijd. Snijders haalde ook twee toestelfi nales: sprong en brug. sport kort De eerste wedstrijd van het Inter national Road Racing Cham pionship (IRRC) wordt verreden op het circuit De Varsselring in het Gelderse Hengelo. Aan deze baan bewaart Fredriks goede her inneringen. Vorig jaar won hij er bij de Superbikes. Daarna herhaal de hij dit resultaat in het Duitse Frohburg. Hoewel hij in 2015 die twee ra ces won, is hij overgestapt op een andere motor. „Ik merkte dat mijn BMW niet meer opgewas sen was tegen de nieuwere ma chines van hetzelfde merk, die mijn grootste Belgische concur renten Sebastian Le Grelle en Vincent Lonbois gebruiken. Een Belgische dealer, 2Wheels in Oostmalle, kon met Kawasaki een goede deal sluiten en wilde mij verder ook ondersteunen. Daarna was het snel beslist." Na de laatste jaren telkens op 'Ik merkte dat mijn BMW niet meer opgewassen was tegen de nieuwere machines van hetzelfde merk' KWADENDAMME. Eén jaar duur de het verblijf in de derde divi sie slechts voor de driebanders van Hoondert/de Waard. Na de degradatie vorig seizoen keert de ploeg direct terug in de tweede divisie. In eigen huis werd met 6-2 gewonnen van De Distel 6 en daardoor is de ploeg niet meer te achterhalen door de concurrentie. De titel werd opgedragen aan de onlangs overleden teamcap tain Willem Dominicus. „Het zou mooi zijn geweest als Wil lem dit nog meegemaakt had, maar dat is helaas niet zo", zei zijn opvolger Richard de Bruin. Al bij de pauze was het kam pioenschap binnen na overwin ningen van Frans de Koek en Marc van den boom. Immers, een gelijkspel was voldoende. Na de pauze verloor Piet Koek weliswaar, maar maakte Ri chard de Bruin het feest com pleet. 30-16,41. de tweede plaats te zijn geëin digd, gaat Fredriks dit seizoen voor niks minder dan de titel. De grootste tegenstanders zijn de twee Belgen en de man met de meeste IRRC-titels, de Duitser Didier Grams. Daarnaast mag ook Peter Schalken uit Dussen niet onderschat worden. Fredriks zegt het afgelopen jaar grote stappen te hebben ge maakt en heeft het volste vertrou wen in het nieuwe materiaal. Hij testte de Kawasaki onder meer in het Spaanse Cartagena. Op de IRRC-kalender staan zes wedstrijden. Ze zijn allemaal op stratencircuits. Na Hengelo volgen races in Oss, Chimay (Bel gië), Horice (Tsjechië) en Imatra (Finland). In september is in Frohburg (Duitsland) de finale. Fredriks gaat ook deelnemen aan wedstrijden om de ONK/ BeNeCup. Een grote rol in die ti telstrijd zal hij waarschijnlijk niet spelen. Sommige wedstrij den daarvan vallen namelijk sa men met die van het IRRC en dan kiest Fredriks voor het IRRC. VLISSINGEN. Miriam van Reijen, de winnares van de Kustmara thon van 2015, doet in oktober van dit jaar niet mee aan de wedstrijd tussen Burgh-Haamste- de en Zoutelande. De 32-jarige atlete uit Amsterdam richt zich dit jaar meer op de duatlon. Bo vendien is ze bezig met promove ren. Van Reijen is wel betrokken bij de veertiende editie van de Kust marathon, die op 1 oktober is. Ze geeft onder meer voedingsadvies aan het 3MTiem, een ploeg van onervaren hardlopers die worden klaargestoomd voor de wedstrijd over 42,195 kilometer. De combinatie Sebastiaan de Mul/Frans Vermeirssen uit Philip pine zag een 'gehamerde' doffer, uit een groepje van drie duiven, zonder tijdverlies naar beneden komen. „Dat was prachtig om te zien", vertelt Sebastiaan de Mul. „En nog leuker was het dat mijn compagnon Frans nu ook eens tijd had gevonden om bij de aan komsten aanwezig te zijn, zeker op het moment dat deze duif weer zo'n topprestatie neerzette." De doffer had op de twee vori ge snelle concoursen een niet op vallende prijs gespeeld. „Maar", zegt De Mul, „afgelopen week bleef hij weer erg lang trainen en liet hij zien in een goede wed- strijdconditie te verkeren. Daar om heb ik hem vol vertrouwen als eerste van de lijst ingezet." Van de vijftien duiven die De Mul en Vermeirssen inzetten, vallen er twaalf in de prijzen Dat vertrouwen werd dus niet beschaamd. De andere duiven de den het ook goed, want ook de tweede prijs in het Samenspel werd gewonnen. Van de vijftien ingezette duiven vielen er twaalf in de prijzen bij het Samenspel. Opvallend bij deze vlucht was dat veel bekende liefhebbers de prijzen pakten. Het is een teken dat de duiven in de juiste condi tie verkeren. Wel speelt de kou de liefhebbers nog parten. Zaterdag staat er een vlucht vanuit Roye op het programma. De uitslagen zijn: Sport sport@pzc.nl TERNEUZEN WIERINGERWERF Wielertalent Jarno Mobach ont vangt 3000 euro. ZEIST Roemeratoe valt buiten EK-selectie Godfried Roemeratoe is gisteren door KNVB-coach Kees van Wonderen buiten de selectie voor het Euro pees kampioenschap onder zeventien jaar gehouden. De voet baller uit Oost-Sou burg, die bij FC Twen te speelt, zat sinds vorige week in de voorselectie van 33 man, maar heeft de laatste achttien niet gehaald. Het EK is van 5 tot en met 21 mei in Azer beidzjan. MIDDELBURG Middelburg wint beslissingswedstrijd De Middelburgse dam club heeft maandaga vond het kampioen schap in de Zeeuwse hoofdklasse veroverd. In een beslissingswed strijd versloeg het Middelburgse team GZC met 14-2. Bram Goedhart, Dan ny Wattel, Daaf Kasse, Piet Nieuwenhuijzen, Arie Kammeraat en Jan Moens tekenden voor de zes winstpar tijen. Voor GZC redde Jan Flikweert de eer met een gelijkspel te gen Jan van Horssen. LA CHAUX-DE-FONDS Minnaard 126e in proloog Marco Minnaard is gis teren bij de proloog van de Ronde van Romandië 126e ge worden. Over de tijdrit van 3,95 kilome ter deed de wielren ner uit Wemeldinge 6.18 minuten. De cou reur van Wanty-Grou- pe Gobert had daar mee 45 seconden ach terstand op de Spaan se winnaar, Ion Izagir- re. De etappekoers in het Franstalige deel van Zwitserland duurt nog tot en met zon dag. door Herman Heuvink 'S-HEERENHOEK. Wegracer Johan Fredriks uit 's-Heerenhoek lijkt klaar te zijn voor het nieuwe sei zoen, dat komend weekeinde be gint. De 31-jarige coureur heeft zijn BMW ingeruild en gaat van start met een nieuwe machine, de Kawasaki ZX10R. Johan Fredriks door Joop van den Oudenhoven Hoondert/de Waard-De Distel 6 6-2: Richard de Bruin-Jack Buijk 35-26, 44; Piet Koek- Hans Boeren 29-35, 54; Marc van den Boom- Adrie van Mechelen 30-19, 43; Frans de Kock-Lars Akkerman door Marcel Buijsse OOSTBURG. Voor de vlucht vanuit uit Peronne hadden 461 liefheb bers 9910 duiven ingekorfd. Om tien uur klonk het startsein voor een race van 185 kilometer. Een noordenwind en een lage tempera tuur zorgden er voor dat het een pittige vlucht werd, maar wel één met een goed verloop. Samenspel 1,1278 duiven. 1. (1199 m.) 3. H. Mookhoek en zn., Breskens, 2. J. Waebeke, Hoofdplaat. Samenspel 2,1171 duiven. 1 (1216 m.) 2. De Mul-Vermeirssen, Philippine, 3. H. de Waal, Zuiddorpe. Samenspel 3,946 duiven. 1(1210 m.) 2 P. d'Hondt, Hulst, 3 W. Maes, Hulst. Samenspel 4, 953 duiven. 1(1188 m.) W. Segboer, Lewedorp, 2. D. Wagenaar, Kloetinge, 3.1. van de Sande, Goes. Samenspel 5,804 duiven. 1.(1167 m.) A. Mieras, Wemeldinge, 2. M. Jeremiasse, Wemel dinge, 3. F. Steketee, Yerseke. Samen spel 6,1234 duiven. 1. (1160 m.) 2. L. van den Hoek, Zierikzee, 3. J. den Hengst, Zierikzee. Samenspel 7,1398 duiven. 1 (1204 m.) 2. en 3. K. Min- derhoud, Koudekerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69