Fotografen PZC 'Brand in chalet was niet in opdracht' mm- Ér e Gemeente subsidieert nieuwe banen 4 SCHOUWEN-DUIVELAND Schouwen-Duiveland doet greep in spaarpot om met subsidie zestien mensen aan een baan te helpen. Op zoek naar Harlekijn in Dijkwater Verschillende activiteiten bij Natuurmonumenten ZIERIKZEE. „We laten niemand op de bank zitten", zegt wethouder Cees van den Bos krijgshaftig. De Zuidhoek vond voor zestien man werk, maar het geld om de nieu we werkgevers te subsidiëren is nog niet beschikbaar. Dat haalt Van den Bos nu maar uit de reserves. De overheid heeft gemeenten lang in onzekerheid gelaten over de bedragen die zijn gemoeid met re-integratie van werklozen. Inmiddels is die verordening er wel, maar zitten gemeente-ambte naren nog te rekenen op de loon kostensubsidie die ze aan bedrij ven mogen uitbetalen. De Schouwse ambtenaren verwach ten 'rond de zomer' de verorde ning ter goedkeuring voor te leg gen aan de gemeenteraad. Maar werkbedrijf De Zuidhoek meldde zestien man te hebben die met een loonkostensubsidie van rond de 50 procent aan de slag kunnen bij lokale bedrijven. „Het is niet wenselijk om deze perso nen te laten wachten op de defini tieve vaststelling van de verorde ning", schrijven de ambtenaren in een advies aan B en W. „Daarom stellen we voor om voor deze groep een eenmalige loonkosten- Zestien man van De Zuidhoek kunnen met een loonkostensubsidie van rond de 50 procent aan de slag. subsidie op te zetten." De zestien kunnen via Zuidhoek Flex bv di rect voor tenminste een jaar aan het werk. Liefdadigheid bedrijven B en W hiermee niet, want met het aan de slag helpen van de zestien mensen verliezen twaalf hun uit- freelance DE PERSGROEP NEDERLAND kering en wordt van vier perso nen voorkomen dat ze een bij standsuitkering moeten aanvra gen. De gemeente bespaart hier mee 180.000 euro per jaar. De greep in de spaarpot doet ook niet veel pijn, want daar zit ten voordeeltjes in die als gevolg van de wet Werk en Bijstand zijn binnengehaald. Zo ontving de ge meente uit een btw-verrekening over 2011 en 2012 een bedrag van een kleine 140.000 euro. Ook over 2009 en 2010 valt nog een btw-ver- rekening te verwachten. De Participatiewet, die op 1 ja nuari 2015 is ingegaan, kent aan 'mensen met een afstand tot de ar beidsmarkt' een loonwaarde toe. De zestien mensen waar het hier om gaat hebben een loonwaarde van 40 tot 60 procent. Met een subsidie aan de werkgever vult de gemeente het salaris aan tot 100 procent. In juni maakt werkvoorzie- ningsbedrijf De Zuidhoek offici eel de omslag naar begeleiding. De Zuidhoek gaat dan aan de slag om zo veel mogelijk van zijn per soneelsleden te plaatsen in het re guliere bedrijfsleven. Detacheren doet De Zuidhoek al langer. DEN BOSCH. Duidelijk is dat een chalet op vakantiepark De Zeeuwse Kust in Noordwelle op 9 januari 2015 expres in de hens is gezet. Maar de 23-jarige S. el Y. uit Schiedam zegt dat hij niet de brandstichter is. Bij het Ge rechtshof in Den Bosch hield hij gisteren vol dat een ander het vakantiehuisje heeft aange stoken. Wie dat was, wil hij niet zeggen. Uit angst voor wraak. Bij de rechtbank in Middel burg kreeg El Y. achttien maan den gevangenisstraf waarvan zes voorwaardelijk voor brand stichting. De eigenaar van het chalet, de toen 78-jarige J. S. uit Hellevoetsluis, werd ook veroor deeld. Hij zou opdracht hebben ge geven tot het in brand steken van zijn eigendom, om zo ver zekeringsgeld te kunnen opstrij ken. El Y. ging in hoger beroep. Tijdens de behandeling van zijn zaak wierp hij zich op als de 'voorman'. Hij zou prakti sche zaken met eigenaar S. be sproken hebben, zoals de dag dat de brand gesticht moest worden. Naderhand regelde hij met S. de betaling voor de klus. Uitspraak op 9 mei. In de regio Natuurmonumenten houdt zondag 1 mei en dinsdag 3 mei excursies rond de Oosterschel- de. Tijdens de 'Smakelijke wande ling door de Koudekerkse In laag' op zondag 1 mei vertelt gids Arie Bakker over de ge schiedenis van de strijd tegen het water, die het landschap grotendeels heeft bepaald. Daar na serveert amateur-kok Marco Jansen verschillende Zeeuwse zaligheden. Meedoen kost tien euro, leden van Natuurmonu menten betalen acht euro. Voor kinderen tot en met twaalf jaar kost deelname acht euro, wie lid is van Natuurmonumenten betaalt twee euro minder. De excursie start om 11.30 uur bij de parkeerplaats van de Plom pe Toren aan Koudekerkseweg 12. Aanmelden is verplicht, dit kan via www.nm.nl/agenda Dinsdag 3 mei kunnen belang stellenden meevaren op schip de Onrust. Tijdens deze natuur- vaartocht genieten deelnemers van de Oosterschelde en vertelt gids Jos Broeke over de Waters noodramp van 1953 en staat hij stil bij de gevolgen van de aan leg van de Deltawerken voor de Oosterschelde. De Onrust ver trekt om 17.00 uur vanuit het haventje van Burghsluis aan Nieuwe Havenweg 5 en is te rug om ongeveer 19.30 uur. Le den van Natuurmonumenten betalen 15,50 euro, niet-leden 17,50. Aanmelden is verplicht. Noodverbandje voor werklozen door Ton van den Nouweland De Persgroep Nederland is een toonaangevende uitgever op het gebied van nieuws, opinie, cultuur, inspiratie en ontspanning; een moderne, professionele uitgever met passie voor media, zowel print als online, voor lezers, website bezoekers en adverteerders. Dagelijks bereiken de print en digitale uitgaven van De Persgroep Nederland miljoenen consumenten. Ons portfolio bestaat onder meer uit elf dagbladen, ruim 200 huis-aan-huiskranten, diverse online en mobiele websites. De redactie van de PZC zoekt voor het editiegebied Schouwen- Duiveland freelance fotografen. Het gaat om nieuwsfotografie in opdracht van onze redactie of uit eigen waarneming. Een freelance fotograaf heeft een scherpe neus voor nieuws en weet de mens en zijn emoties op een kundige manier centraal te stellen. Telkens weer gaat hij in overleg met de redactie over originele invalshoeken voor actuele onderwerpen. De PZC is een dynamisch bedrijf, waarin een flexibele inzet (ook buiten kantoortijden) niet meer dan logisch is. Technische vaardigheden om beelden te maken en verzenden, zorgvuldig heid bij het doorgeven van informatie voor fotobijschriften en mobiliteit vinden wij vanzelfsprekend. Inlichtingen bij hoofdredacteur Arie Leen Kroon of regiocoördi nator Raymond de Frel: tel. 0880130210 door Caroline Moerland ZIERIKZEE Bal Slag middagen bij LTC Zierikzee Kinderen van 5 tot en met 12 jaar kun nen op vrijdagmid dag kennismaken met tennis bij LTC Zierikzee. De Bal Slag-midda gen, die worden geor ganiseerd doorten- nisschool Active Ten nis, vinden plaats op 13, 20 en 27 mei, 3, 10 en 24 juni en 8 en 15 juli van 16.00 tot 17.00 uur. De kosten bedragen 25 euro voor acht les sen. De lessen vin den plaats in het Ten nispark in de Greve- lingenstraat. KERKWERVE Actiedag voor PKN Kerkwerve De Protestantse kerk in Kerkwerve houdt op zaterdag 14 mei een actiedag met rommelmarkt om in komsten te genere ren voor het onder houd. Naast een rommel markt is er ook ver koop van hambur gers en poffertjes en wordt er de hele dag aan het Rad van Avontuur gedraaid. Er is een kop van jut, een bloemenkraam, een expositie van 3D-tekeningen en voor de kinderen een groot springkus sen. Vanaf half vier is er grote uitverkoop. Dan worden er tas sen verkocht voor 2 euro die men zo vol mag stoppen met overgebleven rom melmarktspullen als maar past. Tien pro cent van de op brengst is voor stich ting Codanaw in Ethi opië en Stichting de Vrolijkheid ten bate van asielzoekerskin deren. De actiedag vindt plaats aan de Ring van Kerkwerve van 9.00 tot 16.00 uur. ZONNEMAIRE Rondleiding op boerderij Zeilklipper de Nieu we Maen en Land schapscamping de Zonnehoeve houden zaterdag een geza menlijke activiteit. De dag begint om 10.00 uur met een rondleiding bij boer derij de Zonnehoeve. Om 12.00 uur gaan de aanwezigen aan aan boord bij klipper de Nieuwe Maen. De dag wordt afgesloten om 16.00 uur. De prijs bedraagt 35 eu ro, hierbij zit koffie of thee en een bolus inbegrepen. Deelne mers aan de lunch betalen 10 euro extra. Meer informatie is te vinden op nieu- we-maen.nl of dezon- nehoeve.nl. DREISCHOR. Staatsbosbeheer geeft in mei diverse rondleidingen door Dijkwater, het natuurgebied tussen Dreischor en Sirjansland waar rond deze tijd van het jaar de paarse orchidee Harlekijn in vol le bloei staat. Het gebied is alleen met een gids te bezoeken en normaal niet toe gankelijk voor publiek. Voor (amateur)fotografen is er gelegenheid om de harlekijnen van dichtbij te fotograferen. De excursies vinden plaats op 1 mei om 13.30 uur, op 5 mei om 19.30 uur, op 15 mei om 13.30 uur, op 26 mei om 19.30 uur en op 29 mei om 13.30 uur. Vertrek is vanaf de Knotwilgendreef op de Weg door Dijkwater. Aan melden kan via VVV Burgh-Haamstede of 0111-450524. archieffoto Kees Ringelberg BURCHSLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66