Hier en daar een traantje... hollands nieuwe. Verdubbel voordeelweken! NIEUWS 5 VJ Samsung Galaxy S5 Neo voor de kosten op, in plaats van de overheid. Wij moeten het ook op eigen kracht doen, van ons eigen budget en met hulp van vele vrijwilligers." 5 Kunt u reageren op haar woorden aan u? „Ons ge nootschap pleit voor een ceremonieel presidentschap van een persoon die gekozen wordt door de volksvertegenwoordi ging. Dan zijn geen dure presi dentsverkiezingen nodig. Hoog uit krijgt diens partner een toela ge, maar verder hoeven we dus LORETTA SCHRIJVER Iedereen die Loretta Schrijver gisteren feli citeerde, kreeg een selfie gestuurd waar op ze stralend lachte en haar lintje promi nent te zien was. De presentatrice van tv-show Koffietijd werd 's ochtends voor opnames voor Stich ting Aap naar kasteel Nijenrode gelokt. „Ik vond het al zo'n onzin om daarvoor de ma- ke-up in te gaan." Een maal daar stapte Schrijver een kamer vol familie, vrienden en oranjesoesjes bin nen. Ze kreeg het lint je voor haar inzet voor dierenwelzijn. Na af loop was ze haar man kwijt. „Die bleek een surpriseparty te orga niseren." THOM HOFFMAN Bij het Nederlandse publiek is Thom Hoff man vooral bekend als Dokter Tinus, maar in de jaren '8o en '90 trok de Amsterdam mer de wereld over als fotograaf en stond aan de wieg van War Child. Momenteel werkt hij aan de op richting van een beeld bank over de geschie denis van Neder- lands-Indië. Hoffman werd onderscheiden als Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Echt verrast was hij niet: „Er was voor mij geen smoes, want ik zou eigenlijk vandaag opnames heb ben van de tv-serie Dokter Tinus en dat is omgezet. Ik ben na tuurlijk niet op mijn achterhoofd gevallen." Het voelt als een eer, vertelt hij. „Ik ben al veertig jaar aan het buffelen en ben nog nooit één dag ziek ge weest." ROBERT KRANENBORG De beste plek om meesterdief Robert Kranenborg te verras sen met een lintje is natuurlijk bij het for nuis. Terwijl hij ge stoomde broodjes maakte, kwam de bur gemeester van Amster dam binnenstappen, gevolgd door zijn vrouw en kinderen. „Ik dacht: oh jee, zit ik zoveel jaar in het vak?" Pas toen de woorden 'het heeft de koning behaagd...' wer den uitgesproken ging er een lichtje branden. „Hier en daar is een traantje gelaten, ook door mij." De chefkok, die werkte voor meer dere top- en sterren restaurants, leidt jon ge werkeloze mensen op tot keukenhulp. „Voor mij is het be langrijk dat de jonge lui zelfverzekerd in de keuken rondstappen en straks hun eigen broek ophouden. Daar was het mij om te doen." TOCH GEEN LINTJE Zijn naam stond wél op de lijst die gisteren werd gepubliceerd, toch kreeg Jos van Raaij uit het Brabant se Sint Anthonis géén bezoek van de burge meester en géén lint je. Door een admini stratieve fout stond zijn naam op de lijst, omdat er een aanvraag loopt voor een onder scheiding vanwege zijn werkzaamheden bij voetbalvereniging DSV. Die procedure kan wel negen maan den duren en is nog niet afgerond. „De ver rassing is er wel af als straks het moment su preme komt", zegt Van Raaij. Zijn broers zijn eerder wel konink lijk onderscheiden: Harry van Raaij als voorzitter van PSV en Jan als directeur van bedrijflntervet. IKoud hè? „Zeker, maar ik weet zeker dat we deson danks een fors aantal men sen op de been krijgen in Zwol le. We hebben ze aangeraden handschoenen aan te trekken. L Maar we laten ons niet wegjagen 1 door de kou en zeker niet door de vorst." Wat zijn uw plan- nen vandaag? „Ge bruik maken van het recht van me ningsuiting. Pal naast de route die de konink lijke familie aflegt lopen we op indivi duele basis rond met protestbor den, met slo gans als 'Weg met onze bo- vendanen' en 'Geen monarchie, maar democratie'. We ma ken gebruik van een maas in de wet, want omdat we het niet gegroepeerd doen is er geen sprake van een demon stratie en hoefden we dus geen vergunning aan te vra gen." 3 Wat is uw meest bijzondere herinnering aan Koningsdag/ Koninginne dag? „De inhuldiging op de Dam in 2013. Daar stond ik ook met een pro testbord, maar werd ik aan gehouden en weggevoerd. Dat was zogenaamd een vergissing, maar voor mij was duidelijk dat iedereen rond het koninklijk huis vond dat ik daar weg moest." allereerst succes wensen met hun activiteiten. Maar wat ik me afvraag: als er dan toch iets rond het koningshuis georganiseerd moet worden, waarom draaien de oranjeverenigingen dan niet geen overige familieleden, jach ten, buitenhuizen en weet ik al lemaal nog meer te bekostigen. Daarnaast hebben we de sprook jes over het vermeende effect van die handelsmissies wel door geprikt, aan de hand van onaf hankelijke cijfers. Dat de handel met een ander land zou explode ren na een bezoek van de ko ning is gewoon onzin." 6 Tot slot, wat wenst u de koning toe op zijn ver jaardag? „De wijsheid om af te treden. Dat hij een werke lijk groot staatsman wordt door, passend bij deze tijdsgeest, plaats te maken voor een geko zen staatshoofd. En dat hij de rest van zijn leven kan genieten van vrijheid, net als zijn doch ters. Want dat van de oudste het beroep al vastlag bij de geboorte is volgens ons een schending van de mensenrechten." hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: WOENSDAG 27 APRIL 2016 Weg met de monarchie Hans Maessen (58), Roermond, voorzitter Nieuw Republikeins Genootschap Enquête: Draagvlak monarchie daalt Wat is volgens u het beste: dat Nederland een monarchie blijft of dat het een republiek wordt? door Hanneke van Houwelingen 2.752 mensen kregen een koninklijke onder scheiding, onder wie een paar heel verraste bekende Nederlanders. Eén man kreeg juist géén lintje. r 4 Wat zou u aan uw buur vrouw op deze pagina willen vragen? „Ik wil ze Dit voorjaar ben je bij hollandsnieuwe nóg voordeliger uit dan normaal. Je kan namelijk supergoedkoop je bundel verdubbelen, bovenop onze normale aanbiedingen. Je krijgt bijvoorbeeld de Samsung Galaxy S5 Neo nu i.c.m. 1000 MB/min/sms voor maar 20,- per maand. Voor het toestel t.w.v. 359,- betaal je slechts 240,-. En als je wilt, krijg je er nu voor maar 5,- per maand 1000 MB/min/sms bij. Per maand €20,- waarvan €10,- abonnement en €10,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €240,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot 30 april 2016. Monarchie Republiek o 2008 2010 2012 2014 2010 Bron: NOS/IPSOS 1000 MB/MIN/SMS 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5