5 GETEST 0 KLEINGELD Ik ken dit soort apparaten: ze zijn veel krachtiger dan je denkt. Daar verkijk je je op. Moet ik het echt proberen? r len. Ook is Wester in alle vroegte losgegaan met een verfspuitbus op een brok steen, benieuwd of een van de hogedrukreinigers in staat is verf te verwijderen. Het panel let onder meer op ge bruiksgemak (hoe lang is het snoer? Heeft het apparaat een aan- zuigfunctie?, bouwkwaliteit (werk druk, kracht van de motor en behuizing), accessoires (wel of geen terrasreiniger), schoonmaakresulta- ten en de verhouding tussen prijs en kwaliteit. Uiteraard wegen de schoonmaakresultaten het zwaarst mee in de test. De panelleden bekijken en betasten de apparaten aandachtig voor ze aan de slag gaan. Dan gaan ze los. Gerressen houdt zich bezig met de schutting, Vinke pakt terrastegels en Van Uum probeert de trampo line van allerlei vuiligheid te ont doen. Om de zoveel tijd wisselen ze van apparaat en het schoon te maken object. Het mondt nog net niet uit in een watergevecht, maar de panelleden hebben veel lol met elkaar. Roze regenbroek Alle hogedrukreinigers presteren naar behoren, concludeert Gerres sen tevreden. „Kijk, er zijn heus wel verschillen. De Bosch is krach tiger dan de Skil. Maar ja, dat mag ook wel, als je kijkt naar de prijs." Wat de reinigers kosten die we bij de Gerressen Groep gebruiken? „Niet schrikken: de goedkoopste is 12.000 euro. Dat apparaat heeft een werkdruk van 300 bar, bovendien werkje met kokend heet water." Het klinkt nogal voor de hand lig gend, maar de belangrijkste eigen schap van een hogedrukreiniger is het reinigend vermogen, stelt Stef van Uum, die voor de gelegenheid een roze regenbroek heeft aange trokken. „Het mooie is: dat vermogen is te berekenen aan de hand van de wa teropbrengst en de werkdruk, uit gedrukt in bar. Neem de Karcher. De werkdruk is 120 bar, de water opbrengst is 380 liter per uur. Die twee getallen vermenigvuldig je met elkaar en dan krijg je het reini gend vermogen. Toch zegt dat getal niet alles, blijkt vandaag. De Hita chi heeft op papier een beter reini gend vermogen dan de Bosch, terwijl de Bosch in mijn ogen toch beter presteert." De panelleden waren onder de in druk van de kwaliteiten van de Skil, de goedkoopste en kleinste van al lemaal. Van Uum: „Omdat de Skil qua prijs zo afwijkt van de test, is de vijfde plaats misschien niet hele maal terecht. Er zit een minder krachtige motor in, waardoor het apparaat wat minder snel schoon maakt." Gerressen knikt. „Ook het aantal accessoires is beperkt. Maar ja, voor een starter met een klein ter ras is dit een heel mooi apparaat." De test levert eigenlijk twee win naars op: Eelko Wester, want zijn tuin is na de test (bijna) klaar voor het voorjaar. En de hogedrukreini ger van Bosch blijkt gewoon de beste: daarover zijn de drie heren het roerend eens. DE UITSLAG Vier hogedrukreinigers die allemaal een voldoende krijgen van het panel Macht li.i*'l bij de viseter App geeft in/icTil in je uitgaven 00 BOEK Alles over testamenten BESPAARTIP Waar is bier nu goedkoop? woensdag 27april 2016 44 Bosch AQT 40-13 'Een hartstikke mooi apparaat, je voelt de Duitse krachtigheid'. Prijs: 199 euro. -» Hitachi AW 150 'De duurste, maar ook meest robuuste hogedrukreiniger van allemaal'. Prijs: 285 euro. Karcher K3 'Geschikt voor de zwaardere klussen, zoals het schoon maken van een middelgroot terras'. Prijs: 178 euro. Nilfisk C 130.2-8 'Geen toppertje. Er zijn betere reinigers op de markt waar voor je niet veel meer be taalt'. Prijs: 180 euro. Skil 0761 'Voor dit geld haal je een goed apparaat in huis. Een kooptip. Geschikt voor incidenteel gebruik'. Prijs: 74,95 euro. VOQRVIDEO EN UITGEBREIDE TESTVERSLAGEN, ZIE BESTEPRODUCT.nl/HOGEDRUKREINIGERSTEST. Consumenten hebben veel macht als het gaat om de visstand. Als zij duurzame vis kopen, dan heeft dat direct invloed. Dat meldt het Wereld Natuurfonds in Singapore. miljoen keer overnachtten Nederlandese toeristen in 2015 buitenshuis. Het vakan tiehuisje was het populairst. De app Coyn geeft je inzicht in je uitga venpatroon. Dit digi tale huishoudboekje swipe je omhoog als je geld uitgeeft en naar beneden als het geld binnen stroomt. Die infor matie wordt in een grafiek gegoten, waardoor je in een oogopslag ziet of je op koers ligt. (€1,99, iOS) De Consumentenbond heeft een herziene uitgave uitgebracht over de admi nistratieve en financiële zaken die bij een overlij den aan de orde komen. Het boek telt 160 pagina's en is te bestellen via con sumentenbond.nl voor €22 (leden betalen €17,50). Wie geld wil besparen op de boodschappen, kan zijn voordeel doen met de site superscanner.nl. Die geeft de beste aanbiedingen van de week en geeft aan welke supermarkten welke aanbiedingen hebben. Ook kun je zelf zoeken welke super korting geeft op jouw favoriete producten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57