Voor het eerst in jaren weer stijgend aantal onderscheidingen 6 ZEELAND Vrijwilligers voor kerk én mannen zijn ook dit jaar weer oververtegenwoordigd bij de Zeeuwse lintjesregen. MIDDELBURG. Om meteen maar met de deur in huis te vallen: nee, ook gisteren reed er geen burge meester naar Waterlandkerkje of Kattendijke om een inwoner te verblijden met een koninklijke on derscheiding. Al sinds de invoe ring van het huidige decoratiestel sel, twintig jaar geleden, blijft het in deze twee dorpen droog tijdens de lintjesregen. Gisteren kregen 96 inwoners van Zeeland een onderscheiding, zeventien meer dan vorig jaar. Zo kwam een einde aan de dalende lijn die in 2010 werd ingezet, na dat in 2009 nog 119 lintjes waren uitgereikt. Tot lid in de Orde van Oran- je-Nassau werden 86 mensen be noemd, tien mensen mogen zich sinds gisteren Ridder in de Orde van Oranje-Nassau noemen. Vijf nieuwe 'ridders' wonen in de ge meente Goes. Schouwen-Duiveland hield de eer hoog als gemeente waar gul wordt gedecoreerd. Met vijftien lintjes staat deze gemeente ook dit jaar weer bovenaan. Middel burg en Terneuzen volgen met één lintje minder. De burgemeester van Noord- Beveland hoefde gistermorgen niet op pad met een medaille en een bos bloemen. Niemand in zijn gemeente kreeg een koninklij ke onderscheiding. In de stad Mid delburg werden dertien lintjes uit gereikt en in de stad Goes elf. Met Van 96 koninklijke onderscheidingen in Zeeland gingen er 61 naar mannen en 35 naar vrouwen. acht onderscheidingen was, tradi tiegetrouw, het dorp Kapelle goed bedeeld. Niet alleen wat aantallen en plaatsen betreft was het gisteren een ouderwetse lintjesregen in Zeeland. Bijna de helft van de mensen die gisteren een lintje mochten ontvangen zetten zich in voor de kerk, vaak in combina tie met ander vrijwilligerswerk. Het aandeel vrouwen daalde licht ten opzichte van vorig jaar. Van 96 gedecoreerden zijn 35 vrouw. Zes van hen kregen de onderschei ding tegelijk met hun echtgenoot. Alle lintjes: Zoek op naam, onderscheiding of woonplaats op: www.pzc.nl/lintjes Ouderwetse lintjesregen door Theo Ciele J.P. van den Ameele, Terneuzen. Lid in de Orde van Oranje Nassau. Vrijwilliger Zomeravondconcerten aan Zee. Coördinator afdeling Ter neuzen Vluchtelingenwerk. Adviseur Kerk en Vluchteling. L.G.P. de Beleir, Westdorpe. Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Lid Oranjecomité. Lector Elisabethparo- chie (nu Zuiddorpe). Vrijwilliger Stichting Thematisering. Oprichter Stichting Kerk Westdorpe. L.A. Berrevoets, Noordwelle. Lid in de Orde van Oranje Nassau. Vrijwilli ger bij Strao in Noordwelle en het trekpaardenspektakel. Sinds 1983 vrijwillig klusjesman in het dorpshuis van Noordwelle. A.B. Andela, 's Gravenpolder. Lid in de Orde van Oranje Nassau. Sinds 1998 actief voor onder meer de Stichting Stedenband Goes - Panevezys, Programma Uitzending Managers (PUM) van de VNO-CW. J. Blokpoel-Louws, Middelburg. Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Vrij williger Wandelvereniging 't Zand Middelburg, vrijwilliger de Hoek- steenkerk in Middelburg en opricht ster en coördinator Stilteplek. C. van Belzen, Vlissingen. Lid in de orde van Oranje-Nassau. Functies bij Ons Boerengoed, Museum Arnemuiden, personeelsvereniging Rijkswater staat Zeeland. Vrijwilliger Historische Vereniging Arnemuiden. G.K. Boone-Kwak, Middelburg. Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Vrij williger Wandelvereniging 't Zand Middelburg, verzorgster Wandelvier daagse Nijmegen, sleutelbeheerder verenigingsgebouw 't Zand. M. Bosscher-Vos, Hulst, Lid in de Orde van Oranje Nassau. Sinds 1990 secretaris van buurtvereniging Den Dullaert. Ook vrijwilliger bij de Han- dydub en bezoek- en vakantievrijwil- liger bij de Zonnebloem. K. Beyer, Middelburg. Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Bestuurslid Jeugdbond Gereformeerde gemeen ten, mantelzorger, lid India-Comité, penningmeester Stichting Vrienden Matthew Henry. Bestuurslid NPV. A. van Bendegom-van Hekezen, Sint-Annaland. Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Mantelzorger. Vrijwil liger bij dagopvang SVRZ, museum De Meestoof en De Zonnebloem. Lid van Sint-Annaland Toekomstproof. L. Breepoel, Hoek. Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Penningmeester en vrijwilliger voetbalvereniging HSV Hoek. Bestuurslid van Duivenvereni- ging Zuid-Nederland en Duivenvere- niging De Vrede in Sas van Gent. R.R.Augustijn, Oostkapelle. Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Be stuurslid patiëntenvereniging NPV. Voorzitter Dorcas Walcheren. Lid cliëntenraad Ziekenhuis Walcheren. Organisator rommelmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38