Sneller boete bij illegaal parkeren in binnenstad Huurders l'Escaut moeten kleine klusjes ook zelf doen Nieuwe natuurspeelplaats Westduin begint te vergroenen WALCHEREN 5 De nieuwe natuur en speelplek bij Westduin van het Waterschap Scheldestromen is af. En wordt groen. Wie de modder wil trotseren, is al wel kom. Die kan plon zen in de brakke waterpartij, ravotten in de geraam ten van gevelde bomen en zich verstoppen in de 'konijnenberg'. De nieuwe natuurspeelplaats bij Westduin, aan de noordgrens van Vlissingen, is af Bijna. „Eerst dach ten we te openen op t april, maar nu denken we aan juni. Het is veel te nat. Als we nu schelpenpaden aanleggen, kunnen we dat straks over doen", zegt projectleider Leo Verhagen van het waterschap. „Maar het terrein is open. Wie wil, mag hier spelen." Sommigen doen dat op eigen wijze, weet rondtrekkend gemeen teraadslid Niek Peters. Hij komt poolshoogte nemen met zijn ca mera. „Ik heb de hele aanleg vast gelegd vanaf hetzelfde punt. 's Avonds heb ik hier een auto zien crossen. Ik heb er foto's van." „Straks komt er een afsluitpaal", stelt Verhagen hem gerust. 'N atuurcompensatieproj eet Westduin' aan de noordrand van Vlissingen ligt er woest en ledig bij. Maar mannen met bossen stek ken in de vuisten gaan dat veran deren. Achterop een trekker ste ken ze gedrieën de kale wortels van onder meer vijf soorten wilg, meidoorn, sporkehout, veldes- doorn, kardinaalsmuts, zwarte bes, egelantier en veel meer uitge- 'Het terrein is open. Wie wil, mag hier al in de modder spelen' lezen kustwindbestendige strui ken in de grond. De twaalf hectaren - dertien, in clusief padenoppervlak - worden ingevuld met 'stiltebos' bij de Gal- geweg, met elzen, berken en popu lieren, abelen, iepen, zoete kers en en kastanjes. Nog eens honderden hazelaars, aalbessen, gelderse ro zen en hondsrozen vinden een plek rond de vindplaats van de his torische boerderij. Enkel de natte zilte weide langs het fietspad blijft kaal. Daar moe ten de planten uit de omgeving gaan pionieren. Staatsbosbeheer gaat het gebied onderhouden. Over een nieuwe naam voor het gebied wordt nog gepeinsd bij het waterschap. De Vlissingse corporatie neemt nu een maatregel, die al jaren in 'wettelijk huurdersonderhoud' is vastgelegd. Mede door de bezuini ging van zo'n 380 mille kan l'Es caut dit jaar als enige Zeeuwse corporatie afzien van huurverho ging, bevestigt directeur-bestuur der Jan van Beekhuizen. Hij snapt dat het vooral voor oudere huurders wel eens een probleem kan zijn om een scharnier of een kraanleertje te vervangen. „Die mensen zullen een beroep op fa milie, vrienden, kennissen of bu ren moeten doen. Als dat niet mo gelijk is, kan het zijn dat ze een professioneel bedrijf in moeten schakelen. Maar aan de andere kant sparen ze dus de kosten van huurverhoging uit." Zelf uitvoeren van klein onderhoud aan woningen in ruil voor gelijkblijvende huur is 'goede ruil' vindt huurdersclub. Voorzitter Willem Anemaet van Huurdersvereniging l'Escaut stelt dat mensen 'die het echt niet kunnen betalen altijd een be roep op vrijwilligersorganisaties kunnen doen'. Anemaet - zelf 83, maar 'nog goed in staat om wat karweitjes te doen' - meldt dat de huurdersvereniging akkoord is gegaan met de verplichting zelf voor klein onderhoud te zor gen. „De verhuurder is niet ver plicht dat klein onderhoud te doen. We hebben jaren geprofi teerd van de milde houding van l'Escaut. Nu huurders zelf op draaien voor klein onderhoud, gaat de huur dit jaar niet om hoog. Geen slechte ruil, we heb ben dan ook nog geen klacht ont vangen", betoogt Anemaet. Bij de corporatie zijn maar twee klachten binnengekomen over het zelf moeten doen van klusjes, weet Van Beekhuizen. De directeur benadrukt dat de corporatie wel financiële ruimte houdt voor groot onderhoud en uitbreiding met nieuwbouw van haar woningenbestand. Het college van B en W vindt dit een 'interessant alternatief voor de slecht werkende beweegbare palen die nu de toegangen tot de binnenstad afsluiten. Die zoge noemde bollards werken regelma tig niet, waardoor auto's het cen trum inrijden en daar zonder ver gunning parkeren. GroenLinks kaartte dat pro bleem onlangs aan. In antwoord op die vragen schrijven B en W dat het geld voor de vervanging van de beweegbare palen al is weg- bezuinigd. Daarom worden 'sto- ringsgevoelige' bollards vervangen door vaste palen. De onderdelen uit die bollards die nog wel goed zijn, worden hergebruikt bij pro blemen met andere palen. De gemeente handhaaft nu 'passief op illegaal parkeren, stelt het college: het gebeurt alleen op basis van klachten en incidenten. En die blijken er weinig te zijn. En het merendeel van de klachten die de laatste maanden binnen kwamen, bleken bij de controle niet terecht. Althans, de auto's en bedrijfsbussen die in de binnen stad stonden, hadden een vergun ning of ontheffing. Zo waren er veel tijdelijke vergunningen ver strekt vanwege het grote aantal verbouwingen van winkelpanden in de binnenstad. WOENSDAG 27 APRIL 2016 Het nieuwe natuurgebied dient als compensatie van de verzwaring van de Nolledijk. Rechts, aan fietspad Zwanenburg, het par keerterrein. luchtfoto Peter Buteijn Leo Verhagen (I) bekijkt samen met hovenier Paul de Kam de plannen voor de nieuwe natuurspeelplaats.foto Ruben Oreel Eerste sprietjes in t speelbos door Claudia Sondervan Leo Verhagen projectleider door René Hoonhorst VLISSINGEN. Huurders van l'Escaut moeten sinds kort kleine klusjes zelf doen. Een batterijtje, een douchekop, een deurbel of wat hang- en sluitwerk vervangen; me dewerkers van l'Escaut komen niet langer kosteloos voorrijden. door Maurits Sep MIDDELBURG. Het illegaal parkeren in de binnenstad van Middelburg wordt door de gemeente strenger aangepakt. De gemeente over weegt een systeem aan te schaffen dat kentekens herkent en dat met een ziet of iemand een parkeerver- gunning heeft. Zoniet, dan krijgt de foutparkeerder automatisch een boete van het Centraal Justitieel In cassobureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37