CULTUUR SHOW 27 'Duurste elpee Bowie ooit onder de hamer* Angelina Jolie in 'Maleficent 2' Voor de zevende keer speelt Chris Evans de stripheld Captain America. „Gelukkig krijgt hij meer donkere kantjes/' Media Entertainment Eén van de waardevolste elpees ooit gaat deze week onder de hamer bij online vei linghuis Catawiki. Het gaat om een zoge noemde acetate elpee met de eerste opname van David Bowies album Hunky Dory. De verwachte opbrengst is 50.000 euro. Er komt een vervolg op de film Maleficent uit 2014. Angelina Jolie speelt daarin opnieuw de hoofd rol. Disney kondigt ook een ver volg aan op de huidige bioscoop hit The Jungle Book. p het eerste gezicht lijkt er voor een acteur niet veel eer te behalen aan het spelen van een strip figuur als Captain Ame rica. Weinig tekst, veel actie en dan domineren ook nog de speciale effecten die de turbu lente gevechten een zo realistisch karakter moeten geven. Zo kritisch keek Chris Evans er aanvan kelijk ook tegenaan. Na de eerste vertolking als Captain America in 2011 liet hij door schemeren dat hij één optreden als de pa triottische superheld met het onverwoest bare schild wel genoeg vond. Inmiddels zijn we zeven films verder. Behalve in de Captain America-films duikt het personage ook op in The Avengers, Thor en Ant-Man. Hoewel in de laatste films zijn verschijning meer op een flits lijkt. Evans, op zijn 34e al een veteraan in stripverfilmingen, kijkt tegenwoordig wat meer relaxt naar zijn rol. „Gelukkig wordt hij met elke film interessanter", zegt de ac teur. Hij is inmiddels voorzien van een hip sterbaardje en praat in Londen over zijn nieuwste filmavontuur Captain America: Ci vil War. „In deze film heeft hij meer donke re kantjes. Zo wil hij zich niet neerleggen bij het besluit van de Verenigde Naties dat The Avengers niet meer op eigen houtje mogen opereren. Dat maakt hem enigszins obstinaat. Zoiets bevalt me wel. Het wordt snel saai om een personage te spelen dat al leen maar goed is en telkens de juiste beslis singen neemt." Politiek speelt in de nieuwe film een be langrijke rol. The Avengers krijgen het ver wijt van de VN dat hun reddingsoperaties te veel (onschuldige) doden vergen en daar door aan banden moeten worden gelegd. „Deze verhaallijn heeft natuurlijk ook te maken met de strijd tegen terrorisme die bijna overal wordt gevoerd. Wie heeft de wijsheid in pacht om de juiste strategie te voeren?", zegt Evans, wiens oom Mike Ca- puano namens de Democraten lid is van het Amerikaanse Congres. Zelfheeft Evans geen politieke ambities. Voor een man die zo vaak Captain America speelde liggen de slogans voor een verkie zingscampagne toch voor het opscheppen? „Ik heb groot respect voor politici, maar het is niet mijn ding. Op dit moment althans." De tandartszoon heeft andere doelen voor ogen. Bovendien voelt hij zich nog al tijd niet echt op zijn gemak om in de schijn werpers van de altijd en overal aanwezige media te staan. Voordat Evans doorbrak als filmster ging hij zelfs in therapie om geen last te krijgen van paniekaanvallen als er weer een groepje journalisten tegenover hem zat. „Ik praat wel over mijn werk, maar niet over mijn privéleven", is het duidelijke standpunt van de acteur. Hij was ooit voer voor de roddelbladen toen hij een relatie had met actrice Jessica Biel (die inmiddels is getrouwd met Justin Timberlake). „Ik merk dat ik, zoals nu bij de première van een grote film, weer in het middelpunt van de belangstelling sta. Maar dat is onvermij delijk. Mijn enige troost is dat dit circus over een aantal weken voorbij is. Totdat de volgende Captain America-film weer gepro moot moet worden." De carrière van Evans valt inmiddels in twee kampen te verdelen. Behalve de grote publieksfilms kiest hij ook vaak voor ge waagde en riskante projecten die niet met een op de grote massa mikken. Zo speelde hij een intrigerende rol in de cultfilm Snow- piercer (over een trein met de laatste overle venden op aarde) van de Koreaanse regis seur Bong Joon-Ho. Verder heeft hij zelf ook al geregisseerd. In 2014 maakte hij het verdienstelijke Before We Go, een lowbudgetfilm over twee vreemden die samen in Manhattan de nacht doorbrengen. Vooral pra tend. „Ik had negentien dagen de tijd om deze film te ma ken. Dat was veel stressen, maar ik had het voor geen goud willen missen." Kijkend naar zijn toe komst zegt Evans: „Voor lopig zit ik vast aan Cap tain America. Ik over weeg over enige tijd minder te gaan acteren om mij hoofdzakelijk op het regisseren te richten. Relatiedra ma's zoals Before We Go spreken mij aan. Ik heb inmiddels genoeg films als acteur ge maakt dat ik er wel vertrouwen in heb. Mijn ervaring is dat je van slechte regis seurs meer kunt le ren dan van goe de. Maar nie mand is perfect in dit vak. Geluk kig maar." WOENSDAG 27 APRIL 2016 Cultuur 'Een karakter dat alleen maar goed is, verveelt snel' door Ab Zagt Chris Evans in vol ornaat als Captain America. foto Disney/Marvel Captain America: Civil War draait vanaf morgen in de bioscopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27