blijven dromen van finale in Milaan Licentie Itaente is nog onzeker SPORT 19 Robben vandaag nog niet van de partij bij Bayern Schalke 04 wil af van Huntelaar Zonder Arjen Robben heeft Bayern München gisteren de laatste groepstraining afge werkt voor het eerste duel met Atlético Ma drid in de halve finales van de Champions Lea gue. De 32-jarige vleu gelspits is nog altijd niet volledig hersteld van een dijbeenblessure, die hem sinds half maart aan de kant houdt. Hij sprak eind vorige week nog wel de hoop uit dat hij in de beslissende fase van dit seizoen nog in ac tie zou kunnen komen voor de landskampioen, die nog op drie fronten kans maakt op de hoofd prijs. Bayern wil zich met het oog op komend seizoen in de zomer graag ver sterken met Mats Hum mels. Karl-Heinz Rum- menigge, voorzitter van de kampioen van Duits land, bevestigde dat zijn club al heeft gesproken met de verdediger van Borussia Dortmund. „Maar meer wil ik er niet over kwijt", zei hij. „Ik wil de goede relatie die we met Dortmund hebben niet beschadi gen." Hummels genoot zijn opleiding bij Bayern München, maar brak nooit door bij de huidige koploper van de Bundes- liga. Hij liet zich in 2008 verhuren aan Borussia Dortmund en tekende daar een jaar later een contract. Hij mag zich de laatste twee jaar aan voerder van die club noe men. Hummels staat nog tot het einde van volgend seizoen bij Borussia Dortmund onder con tract. Hij was basisspeler van de Duitse nationale ploeg die in 2014 de we reldtitel veroverde. ting. Zo deed de aankoop van Mario Götze (Dortmund) zich amper voelen in de over volle Beierse schatkist. Maar het grootste cultuurverschil zien we vanavond op televisie: de clash tussen twee speelstijlen. Atlético tegen Bayern. Reactie tegen actie. Vechtersbazen tegen 'voetbalvooruitstrevenden'. Precies zoals de coaches Diego Simeone en Pep Guardiola ook als voetballers waren. De tekening van hun carrière is geprojecteerd op het team dat ze nu zelf leiden. Al maakt Atlético in deze jaargang van de Champions League ge middeld maar één overtreding per wed strijd meer dan Bayern München. Meer zegt het percentage balbezit over het gedachtegoed van de coaches. Gemid deld ruim zeventig voor Bayern, vijftig pro cent voor Atlético. Wél een overeenkomst: driftig zijn ze allebei langs de lijn. Guardio la om zijn spelers te instrueren, Simeone vooral om het publiek te beïnvloeden. Dat zal vanavond in het authentieke Esta- dio Vicento Calderon, waar de fans zo exta tisch kunnen zingen, niet anders zijn. Vol gende week is de return in de meer klini sche Allianz Arena, waar het gezang vooral monotoon klinkt. Precies de tegenstelling die past bij de grootste tegenpolen van de huidige voetbaltop. liet Real Madrid zich gewillig op eigen helft terugzakken, loerend op een counter of een moment van onachtzaamheid. Dergelijke kansen deden zich amper voor. City speelde zonder angst en ge disciplineerd. Met de uitschakeling van Paris Saint-Germain in de kwartfinales lijkt de ploeg een onzichtbare drempel te zijn overgestapt. Van een timide houding, een jaarlijks terugkerend probleem in de Champions League, was tegen Real Madrid geen sprake. Gede gen en met lef testte City nadruk kelijk de kracht van de Spaanse fa voriet. En met succes. City dook vaak vervaarlijk op voor het doel van Keylor Navas. Trainer Manuel Pellegrini speelde hierin geen onbelangrij ke rol. Voorheen weigerde hij zich aan te passen aan offensief sterke ploegen. Door schade en schande wijs geworden bracht hij kleine offers. Twee controleurs op het middenveld, gisteravond Fer nando en Fernandinho, is niet langer een uitzondering op de re gel. Als extra motivatie om geen fouten te maken gold zijn verle den bij Madrid, waar hij in 2010 na een jaar alweer mocht vertrek ken. In 'misschien wel de belang- Met de uitschakeling van Paris Saint-Germain lijkt Manchester City over een onzichtbare drempel gestapt rijkste wedstrijd uit de historie van de club' speelde City solide. Daarbij kon hij in Sergio Agüero, David Silva, Vincent Kompany en Kevin De Bruyne over zijn beste krachten beschikken. Dat Silva na ruim een halfuur geblesseerd naar de kant moest, was een domper voor de thuis ploeg, maar op het oog niet ono verkomelijk. Voor hem in de plaats kwam Kelechi Iheanacho, een van de grootste talenten in de Premier League. Gezien de vele vedetten bij Ma drid, onder wie Gareth Bale en Karim Benzema, bleef de sfeer in het uitverkochte stadion gespan nen. De gevreesde uitbraak van de Koninklijke kon op elk wille keurig moment plaatshebben. Een uitdoelpunt, waardoor de re turn een formaliteit was gewor den, viel echter niet. Zidane liet merken respect te hebben City door geen poging te wagen een treffer te forceren. Het vertrouwen in een flits van een van zijn sterren was deels gerechtvaardigd. City wan kelde enkele malen, maar raakte niet van de kook. Als Real Madrid keeper Joe Hart in verlegenheid dreigde te brengen, stak een van de Engelse verdedigers net op tijd een voet uit. Door het gelijkspel mag City blijven dromen van een finale plaats in San Siro, voor het eerst in de clubgeschiedenis. Anders dan Madrid heeft City niets te verliezen. De return lijkt daar mee op voorhand geen uitge maakte zaak. De kans dat deze volledig moet worden aangesproken is zeer klein, maar tóch moeten er zon dagmiddag om 12 uur getekende contracten op tafel liggen in Zeist. Lukt dat niet, dan is FC Twente de licentie kwijt. Dat de garantstelling niet volle dig hoeft te worden aangesproken, lijkt duidelijk. Twente kan komen de zomer inkomsten uit transfers verwachten. De door de KNVB geëiste garantstelling komt boven op de garantstelling van 32 mil joen die de gemeente wil afgeven. Ook met deze garantstelling van de gemeente is er een pro bleem. De gemeenteraad heeft na melijk uitgesproken dat de garant stelling er alleen definitief komt als FC Twente duidelijkheid heeft van de belastingdienst over een naheffing inzake de transfer van Dusan Tadic. En die duidelijkheid komt er op korte termijn niet. Het gisteren gesloten akkoord met de crediteuren is dan ook geen reden voor feest. Hans Kroe ze, directeur van de Asito Dien- stengroep en Twente-fan, is mo menteel koortsachtig bezig de ga rantstellingen te verzamelen. De 15 schuldeisers met wie gisteren een akkoord is gesloten, schelden FC Twente in totaal zo'n 20 mil joen euro kwijt. De oud-bestuur ders Munsterman, Van der Laan, Trebbe en Ten Hag laten volgens betrouwbare bronnen in het nieu we akkoord méér vallen op de le ningen die ze de club hebben ver strekt - samen in totaal ca. 12 mil joen - dan in december met hen werd afgesproken. Maar ze bedon gen dat zij in ruil daarvoor niet verder aangesproken kunnen wor den door FC Twente. Schalke 04 zou aan het einde van het seizoen afscheid willen ne men van Klaas-Jan Huntelaar. Christian Heidel, de nieuwe tech nisch directeur van de Duitse club, wil de selectie graag opscho nen. Hij zou niet alleen af willen van grootverdiener Huntelaar. Ook voor Dennis Aogo, Roman Neustadter, Franco di Santo en Sydney Sam zou geen toekomst meer zijn in Gelsenkirchen. De 32-jarige Huntelaar staat nog tot het einde van volgend seizoen bij Schalke 04 onder contract. De spits bekende eerder deze maand een terugkeer naar Ajax te over wegen. Ajax is voor volgend sei zoen nog op zoek naar een twee de spits, die moet concurreren met Arek Milik. WOENSDAG 27 APRIL 2016 door Gerben Kuitert ENSCHEDE. FC Twente heeft voor zondag 12 miljoen euro aan garant stellingen van het regionale be drijfsleven nodig om aan de stren ge eisen van de licentiecommissie te voldoen. De garantstelling is een harde eis van de KNVB. Diego Simeone (I) en Pep Guardiola. foto AP en EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19