Kramer en Reijnen zijn het eens: niet veel aan de hand City mag 18 k CHAMPIONS LEAGUE Atlético Madrid en Bayern München strijden om een plek in de finale van de Champions League. De eeuwige underdog tegen de gelauwerde elite. Of Michiel Kramer zelf eigenlijk nog iets had toe te voegen, vroeg voorzitter Jan Henk van der Velde van de tuchtcommissie gisteren aan de spits. De aanvaller van Feyenoord schudde zijn hoofd lichtjes en zei 'nee hoor'. De aan klager betaald voetbal wil de lan ge spits schorsen voor vier duels (waarvan één voorwaardelijk). Gebroederlijk zaten ze gisteren naast elkaar. Spits Kramer van Feyenoord en verdediger Etienne Reijnen van FC Groningen. De laatste was duidelijk niet van plan om zijn collega in de problemen te brengen. Reijnen wilde dan ook niet spreken van het dichtknijpen van zijn keel, maar eerder van een duwtje tegen de borst. „Of vast pakken. Niks bijzonders hoor", voegde de speler van FC Gronin gen er snel aan toe. „Mijn keel of mijn borst? Is een grijs gebied." Gezellig Kramer was het wel eens met de speler met wie hij het twee we ken geleden nog aan de stok had. „Een beetje van me afduwen", zei de spits, die voordat de zaak be gon nog gezellig een aan tafel zat met Reijnen. De aanklager wilde van Kramer nog weten waarom hij dit heeft ge daan. „Stukje emotie", zuchtte de spits. Het leidde tot een vervolg vraag: wat voor een emotie? „Ach, dat kan van alles zijn." De aanklager is eerlijk. „Spelers vinden het vaak erg moeilijk om elkaar er, op zijn Hollands gezegd, bij te naaien", stelt hij. Straf Of het tot een straf komt, hangt nu af van het oordeel van de drie koppige tuchtcommissie Fred Sterk, Dick Steenbeek en voorzit ter Van der Velde. Als die de straf eis morgenochtend overnemen, mist Michiel Kramer de laatste competitiewedstrijden tegen Wil lem II en NEC alsmede de strijd om de Johan Cruijff Schaal op 31 juli. Het allerliefst had Atlético Madrid tegenstander Bayern München niet van avond in de halve fmale van de Champions League getroffen, maar op 28 mei in Milaan tijdens de fmale. Daar wraak ne men voor de finale in 1974. Ja, dat zou nog mooier zijn geweest. Traumatisch zijn de twee finale-ervaringen van Atlético in het belangrijkste clubtoernooi van Europa. Twee jaar terug was stadsgenoot Real de te genstander. Toen maakte Sergio Ramos vlak voor tijd een voorsprong van Atlético ongedaan en verloor de club uiteindelijk na verlenging met 4-1. Maar wat te denken van 1974. Wéér die laatste minuut. Van de verlenging nog wel. Hans-Georg Schwarzenbeck was de Sergio Ramos van toen. De Duitser maakte gelijk, net nadat Luis Aragonés dacht de winnen de te hebben gescoord. Bij wijze van proef besloot de UEFA dat er twee dagen later opnieuw gespeeld moest worden om de winnaar te bepalen. Dat was de eerste en meteen ook laatste keer in de geschiedenis van de Europa Cup 1 en Champions League. Altético was gebro ken en verloor kansloos met 4-0. Waar Bayern vanaf die fmale in razend tempo bouwde aan de huidige status van Europese grootmacht, bleef Atlético de eeu wige underdog, compleet met schandalen en degradaties. Als tweede club in de Spaan se hoofdstad vaak tevergeefs opboksend te gen Real. Altijd maar strijdend tegen de ge vestigde orde, ook die van verderop in Bar celona. Het is een strijd die Bayern nooit meer hoefde te voe- zeker als de alleen heerser in het Duite voetbal die de club nu is. Bayern is de gevestigde orde. Maar de tegenstellingen zitten dieper dan alleen die chromosomen in het DNA. Natuurlijk, ook oud Bayern-speler en voorzitter Uli Hoe ness belandde in de cel vanwege een belas tingontduiking, maar rond Atlético hangt veel meer de geur van corruptie en foute handel. Berucht De inmiddels overleden oud-voorzitter Jesüs Gil y Gil is beroemd, maar toch vooral berucht. Hij werd liefst tachtig keer aange klaagd en drie keer veroordeeld, onder meer voor het wegsluizen van miljoenen euro's als burgemeester van Marbella. In Nederland werd Gil vooral bekend door zijn racistische uitlatingen over de donkere spelers van Ajax, toen de ploegen elkaar in 1997 troffen. Soms mepte hij zelfs letterlijk om zich heen, vraag dat maar aan de voorzitter van Compostela. Zijn opvol ger, sinds 2003, Enrique Cerezo is bedui dend rustiger. Dat Atlético een miljoenenschuld heeft bij banken, daar kijken ze in Spanje al niet meer van op. Doordrenkt als het Spaans voetbal is met houtje-touwtje financiële constructies. Nee dan Bayern, daar kan de clubleiding het zich permitteren om zo'n beetje elk jaar de concurrentie te verzwak ken zonder dat het pijn doet op de begro- Zonder Cristiano Ronaldo, onvol doende hersteld van een spierbles sure, presenteerde het elftal van trainer Zinedine Zidane zich iet wat onderdanig. Waar City, zoals aangekondigd, de aanval zocht, Sport door Mikos Couka ZEIST. Michiel Kramer meldde zich gisteren in Zeist om zich te verant woorden voor het incident met Etienne Reijnen van FC Groningen op 16 april in de Kuip. Als het aan de aanklager ligt, komt de spits van Feyenoord dit seizoen niet meer in actie. En mist hij en pas sant ook nog eens de strijd om de Johan Cruijff Schaal op zondag 31 juli. Michiel Kramer, foto Pim Ras UITSLAGEN TENNIS Praag. Vrouwen. Eerste ronde: Vondrousova (Tsj) - Dodin (Fra) 6-3 6-2, Safarova (Tsj/2) - Duque (Col) 3-6 6-3 6-3, Hradecka (Tsj) - Hlavackova (Tsj) 6-4 6-1, Ciorgi (Ita) - Wickmayer (Bel/8) 4-6 6-1 6-2, Pliskova (Tsj/3) - Vögele (Zwi) 6-1 6-3, Razza- no (Fra) - King (VSt) 6-1 4-6 6-3, Koeznetsova (Rus/1) - Sasnovitsj (WRu) 6-0 5-7 6-1, Stosur (Aus/4) - Cirstea (Roe) 3-6 6-4 6-2. Rabat. Vrouwen. Eerste ronde: Hogenkamp (Ned) - Begu (Roe/4) 6-3 6-4, Robson (GBr) - Benhadi (Mar) 6-1 6-1, Erakovic (NZe) - Mitu (Roe) 6-2 6-3, Maria (Dui) - Rodionova (Aus) 6-1 6-4, Poetintseva (Kaz) - Riske (VSt) 6-3 7-6 (1), Kru- nic (Ser) - Sevastova (Let) 6-3 6-2, Sorribes (Spa) - Jabeur (Tun) 6-0 6-2. Istanbul. Mannen. Eerste ronde: Granollers (Spa/5) - llkel (Tur) 6-1 7-6 (9), Vesely (Tsj/6) - De Bakker (Ned) 6-3 7-5, Sjatsjanov (Rus) - Bedene (GBr) 6-4 6-7 (4) 6-4. VOETBAL Champions League Manchester City - Real Madrid 0-0. Return 4 mei. Vandaag: 20.45 uur: Atlético Madrid - Bayern München. Return 3 mei. Finale 28 mei Milaan. Europa League, halve finales: morgen: 21.05 uur: Villarreal - Liverpool, Sjachtar Donetsk - Sevilla. Returns donderdag 5 mei. Finale: woensdag 18 mei in Basel. WIELRENNEN Ronde van Romandië. Proloog, La Chaux-de-Fonds: 1. Jon Izagirre (Spa) 3,9 km in 5.33, 2. Dumoulin (Ned) 0.06, 3. Kwiatkowski (Pol) 0.07, 4. Thomas (GBr), 5. Gorka Izagirre (Spa) 0.08, 6. Moser (Ita) 0.09, 10. Keizer 0.12, 32. Van Emden 0.20, 46. Mol- lema 0.24, 87. Kelderman 0.33, 97. Hofland 0.36, 105. Lammertink 0.38, 107. Stamsnijder, 116. Westra 0.40, 126. Minnaard 0.45, 134. Timmer 0.50,136. Van Winden 0.51 Ronde van Turkije Derde etappe Aksaray-Konya: 1. Greipel (Dui) 158,9 km in 3.48.33, 2. Cecchin (Ita), 3. Boeckmans (Bel), 4. Toffali (Ita) 0.03, 5. Flen- derson (NZI) 0.04, 33. Te Brake (Ned) 15.09, 34. Floekstra (Ned). Algemeen klassement: 1. Bilbao (Spa) 11.20.12, 2. Goni;alves (Por) 0.05, 3. Arroyo (Spa) 0.13, 4. Stalnov (Kaz) 0.22, 5. Mas (Spa) 1.14, 16. Ockeloen (Ned) 15.17. Geen grotere tegenpolen door Daniël Dwarswaard 74 In 1974 speelden Altético en Bayern in de finale tegen elkaar. Die eindstrijd werd, als enige in de historie, in een tweede duel beslist. Bayern won met 4-0. Vincent Kompany maakt een overtreding. Carlos Henrique Casemiro van Real Madrid is het slachtoffer, foto AP door Geert Langendorff MANCHESTER. Manchester City kan zich na een sterk optreden in het Etihad Stadium tegen Real Madrid (0-0) vol vertrouwen richten op de return in de halve finale van de Champions League op 4 mei in het Bernabéu. De Engelse ploeg kwam amper in de problemen tegen de tienvoudig winnaar van het toer nooi. Van een groot krachtsverschil was geen sprake, al wekte Madrid de indruk genoegen te nemen met een gelijkspel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18