NIEUWS 13 Acht jaar Franse cel en boete voor Haagse 'horrortandarts' Big Ben zwijgt in alle talen Canada is verslagen na de onthoofding van John Ridsdel. Er werd onderhandeld over zijn vrijlating. De Nederlandse 'horrortand arts' is in Frankrijk veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf voor het verminken van tiental len patiënten. Ook mag hij van de rechters in Nevers het be roep van tandarts nooit meer uitoefenen en heeft hij voor een bedrag van 10.500 euro aan boetes gekregen. De 51-jarige tandarts uit Den Haag vertrok in 2008 naar Frankrijk toen de Inspectie voor de Gezondheidszorg na klachten een onderzoek wilde beginnen naar zijn werkzaam heden. Hij vestigde zich in Chateau-Chinon. In zijn nieu we praktijk ging het opnieuw mis. Hij trok gezonde tanden, Zwitsers hebben maling aan Erdogan Turkije heeft bakzeil gehaald bij een poging om een kriti sche foto die president Recep Tayyip Erdogan onwelgevallig is, verwijderd te krijgen van een tentoonstelling in Genève. Op de foto van Demir Sönmez, die een Koerdisch-Armeense achtergrond heeft maar in Zwit serland woont en werkt, wordt Erdogan verantwoordelijk ge steld voor de dood van een jon ge demonstrant in Istanbul. Naast het portret van de jon gen staat de tekst: „Ik heet Ber- kin Elvan, de politie heeft me op bevel van de Turkse minis ter-president gedood." Erdogan was toen nog premier. 'Enge' plaatjes op pakjes sigaretten Op nieuwe pakjes sigaretten en shag moeten vanaf mei af schrikwekkende foto's van aan doeningen staan die door ro ken worden veroorzaakt. Ook moet er op de verpakkingen een oproep staan om te stop pen met roken. De tekst ver wijst naar een internetpagina met tips om te stoppen en gra tis telefoonnummer voor hulp daarbij. Daar bovenop scherpt staatssecretaris Martin van Rijn (Volksgezondheid) de regels voor de elektronische sigaret aan. Net als bij de verkoop van alcohol en sigaretten wordt 18 jaar de minimumleeftijd om een e-sigaret te mogen kopen. rommelde met implantaten, brak kaken en liet stukken in strument achter in het tand vlees. Voor de ingrepen reken de hij exorbitante bedragen. Drie jaar geleden, na aanhou dende klachten van patiënten, werd de horrortandarts opge pakt voor verhoor. Hij sloeg ver volgens op de vlucht. Hij dacht veilig te zijn in Canada, maar dat land leverde hem uit aan Nederland. Vorig jaar keerde hij terug naar Frankrijk om te worden berecht. De horrortand arts maakte 2.800 slachtoffers. Bij 120 van hen werd het gebit compleet geruïneerd. „Ik ben verminkt en opgelicht", aldus een van hen. Meer meldingen van euthanasie Het aantal meldingen van euthanasie is afgelopen jaar op nieuw gestegen. In totaal over leden 5.516 mensen door eutha nasie, een stijging van 4 pro cent vergeleken met het voor gaande jaar. Dat blijkt uit het jaarverslag van de vijf regionale toetsingscommissies euthana sie. In de meeste gevallen was kanker de oorzaak van het uit zichtloos en ondraaglijk lijden. In 56 meldingen van euthana sie ging het om patiënten met een uitbehandelde psychiatri sche aandoening. In 109 meldin gen patiënten met dementie. In 2014 waren dit er respectie velijk 41 en 81. MONTREAL. Ontzettend frustre rend en moeilijk voor de familie om te verwerken. Bob Rae is aan geslagen door de tragische afloop van de ontvoering van zijn vriend en landgenoot John Ridsdel. „Ik was de afgelopen zes maanden be trokken bij pogingen om achter de schermen een oplossing te vin den", aldus de voormalige advo caat en bestuurder van de Canade se provincie Ontario. Er ontstond wat optimisme na dat de Filipijnse terreurorganisatie Abu Sayyaf eerder deze maand een Italiaanse missionaris had la ten gaan voor 630.000 dollar. Maar dat bleek ijdele hoop. Het bedrag stond in geen verhouding tot de miljoenen die de ronde deden voor Ridsdel, erkende Rae, die daarmee ook toegeeft dat de Cana dese autoriteiten wel degelijk heb ben onderhandeld met de gijzelne mers. Dat ondanks het formele stand punt dat niet te doen en een her haalde oproep van de Filipijnse re gering 'deze groeiende industrie van ontvoeringen te ontmoedi gen'. Onder degenen die nog steeds worden vastgehouden zijn tientallen Indonesiërs en Filipi no's, een Japanner, een Noor en de Nederlander Ewald Horn. Voor ieder van hen wordt een losgeld van miljoenen geëist. Volgens een voormalige Cana dese diplomaat in de Canadese krant National Post is de simpele regel dat je als regering altijd zegt dat je nooit aan criminelen of ter roristen betaalt maar het vaak wel doet. „Je doel is om het slachtoffer goed en wel vrij te krijgen. Je be taalt dan niet rechtstreeks aan de ontvoerders maar via tussenperso nen." Een aanval om de leider van Abu Sayyaf, Isnilon Hapilon, te arresteren ofte doden kostte achttien militairen het leven Maandag werd het hoofd van de 68-jarige Ridsdel, oud-mana ger uit de mijnbouw en freelance journalist, door twee mannen op een motor in een plastic zak op straat gegooid in het stadje Jolo. Een niet mis te verstane repliek van terreurbaas Almujer Yadah, volgens de Filipijnse politie het brein achter de recente ontvoerin gen, om te onderstrepen dat hij geld wil zien. Voor de vrijlating van Ridsdel, vader van twee dochters uit een eerder huwelijk, had de groep 300 miljoen pesos (omgerekend bijna zes miljoen euro) losgeld geëist. Eenzelfde bedrag zou nog uit staan voor twee medegijzelaars, Robert Hall, een andere Canadees en diens Filipijnse vriendin en een Noor, Kjartan Sekkingstad. Al le vier werden in september 2015 ontvoerd tijdens een strandvakan- tie. De deadline voor het overma ken van het geld liep maandag af. De burgemeester van Jolo, Hussin Amin, sprak van een barbaarse daad. „Je bent geneigd de daders eenzelfde lot toe te wensen", zei hij in de nationale media. Naar verluidt worden alle gegijzelden vastgehouden op het oerwoudrij- ke Jolo Eiland waar Abu Sayyaf verschillende groepen heeft. Het islamitische zuiden van de Filipijnen heeft al decennia te lij den onder armoede, criminele bendes en opstanden door jonge communisten of moslims. Abu Sayyaf (het betekent zoveel als 'drager van het zwaard' in het Ara bisch), is een radicale islamitische afsplitsing van het Moro Nationa le Bevrijdingsfront, een veel brede re afscheidingsbeweging voor de eilanden in het zuiden, waar een moslimmeerderheid woont. De schok over de dood van Rids del is groot in Canada. President Benigno Aquino sprak gisteren te lefonisch met de Canadese pre mier Trudeau. Volgens de Filipijn se media heeft Aquino leger en po litie opdracht gegeven 'de resteren de gijzelaars te redden'. VAAR MEE MET ONS NIEUWE MS KONINGSDAM: €799- Xi €899,- Holland America Line KoN/NGSD, WOENSDAG 27 APRIL 2016 NEVERS CENÈVE DEN HAAG 17 De politie heeft maandag een hardleerse Rotterdammer aangehouden, die voor de zeventiende keer werd betrapt op rijden zonder rijbewijs. Hij was ook onder invloed. „Hij was afwezig, kwam niet uit zijn woorden en kon nauwelijks blijven staan", aldus de politie. De auto is in beslag genomen. DEN HAAG LONDEN. De Big Ben, de iconische klok in het hart van Londen, gaat begin 2017 enkele maanden op stil. Dat is voor het eerst na bijna 157 jaar, waarin de klok ononderbroken in dienst is. De klok en de Elizabeth Tower, waarin het uurwerk is gehuisvest, worden voor een bedrag van 37,4 miljoen euro gerenoveerd, foto Toby Melville/Reuters Losgeld kwam te laat voor gijzelaar door Bob van Huët en Victor Schildkamp Rondreis Amsterdam 7 nachten cruise - ms Koningsdam Vertrek: 22 mei*, 3 juli, 31 juli 28 aug 2016 S0GNEFJ0RD Flam Stavanger vl lOslo J C V^OSLOFJORD f Kristiansand •AMSTERDAM nu vanaf Incl. gratis zakgeld! Vertrek31 juli vaartin omgekeerde richting P-P- Rondreis Amsterdam 7 nachten cruise - ms Koningsdam Vertrek: 12 juni* ÏO juli 2016 Alesund GEIRANGERFJORD Geiranger Bergen Eidfjord HARDANGERFJORD Rondreis Amsterdam 14 nachten cruise - ms Koningsda Vertrek: 29 mei 2016 ^•AMSTERDAM nu vanaf Incl. gratis zakgeld! P-P- Alesund Bergen 1* Honningsvag NORTH CAPE I /TRONDHEIMSFJORD [/^Trondheim Geiranger GEIRANGERFJORD S0GNEFJ0RD A Flam Eidfjord HARDANGERFJORD Stavanger AMSTERDAM Boek vóór 2 mei en ontvang extra zakgeld! Contacteer uw reisspecialist of bel 0800 724 54 25 (gratis), bezoek ook hollandamerica.com *Voorwaarden: Vermelde tarieven zijn per persoon op basis van dubbele bezetting en incl. belastingen, toeslagen en havengelden. Tarieven gelden op de afvaart waar een sterretje achter is geplaatst. Gratis zakgeld geldt voor de le en 2e gast die een stateroom delen en geld op Europa afvaarten in 2016, deze aanbieding eindigt 2 mei 2016. Hoogte van het zakgeld is afhankelijk van de lengte van de cruise en categorie stateroom. Aanbiedingen zijn alleen geldig voor nieuwe boekingen, niet combineerbaar met andere promoties en zijn afhankelijk van beschikbaarheid. Onder voorbehoud van prijswijzigingen en drukfouten. Bepaalde restricties gelden. Voor de volledige voorwaarden kijkt u op hollandamerica.com. Registratie schepen: Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13